Від Британської Ради в Україні

02 Oct 2020 - 13:41

Важливі навички для майбутнього вашої дитини

Допомагаючи дитині розвивати необхідні для життя навички в ранньому віці, ви не тільки готуєте її до школи, а й закладаєте основи самостійності та успіху в майбутньому. Визнаючи за дитиною право на помилку та заохочуючи її невпинно йти до своєї мети зважаючи на досвід, отриманий від помилок, ви допоможете їй сформувати навички 21 століття – важливий елемент для навчання впродовж усього життя.

Самостійність та витривалість

Заохочуйте прагнення дитини до незалежності з перших днів – це дозволить їй отримувати досвіт «з перших рук». Коли дитина вивчає та досліджує щось на практиці, вона стикається з проблемами та помилками нашого повсякденного життя, таким чином вона має змогу одразу вчитися на своїх помилках, розуміє, що має робити вибір та відповідати за наслідки свого вибору. Заохочення та підтримка дитячої самостійності – чудова можливість підготувати її до майбутнього.

Спостерігаючи за тим, як діти вчаться на власних помилках, продовжують робити те, що роблять, незважаючи на перешкоди, стає зрозуміло, що для таких дітей поняття поразки просто не існує. Зі свого досвіду викладача англійської мови можу сказати, що учні, налаштовані на успіх, уміють (і саме до цього їх і заохочують батьки) повернутися до висхідної точки та почати все спочатку, при чому роблять це весело і невимушено. На мою думку, це найкращий підхід до вивчення мови!  

Важливо святкувати досягнення дитини в навчанні, проте не варто також забувати заохочувати та хвалити її за маленькі перемоги на шляху до мети. Для цього можна, наприклад, використовувати ось такі таблиці, щоб дитина сама спостерігала за своїм успіхом та прогресом. 

Навички спілкування та співпраці

Здатність до комунікації та співпраці – вміння, ключові для всіх сфер життя. Спілкування – важлива практична навичка, яку діти мають засвоїти в ранньому віці для того, щоб взаємодіяти з іншими людьми, а також удосконалювати вміння розуміти та говорити про почуття, сподівання та події, які відбуваються з ними чи їхніми однолітками. Навички спілкування англійською однаково необхідні як при здобутті вищої освіти, так і при пошуку роботи. Англійська продовжує бути мовою міжнародного бізнесу, де такі навички, як вміння працювати в команді та здатність взаємодіяти з представниками різних культур, поціновуються дуже високо.

Мене не перестає дивувати те, яку гордість та впевненість почувають діти, коли їм вдається впоратися з проектом разом з одногрупниками (вони тільки про це й говорять!). І неважливо, створення це шедевру з картонної основи від туалетного паперу чи виступ зі своїми щойно написаними репом або виставою, командна робота об’єднує усвідомленням спільної мети та можливістю розділити свій успіх з іншими. При командній роботі всі діти мають брати участь у проекті та співпрацювати один з одним, таким чином їхні навички спілкування англійською невпинно розвиваються.

У щасливому, безпечному та сприятливому середовищі діти не бояться комунікувати один з одним. На курсах Learning Time with Timmy та Primary Plus, які пропонує Британська Рада, ми створюємо середовище, яке стимулює до творчості та розвитку, щоб перші кроки вашої дитини у вивченні англійської були вдалими.

Знання про культуру та суспільство  

Світ стає ближчим і ще більш захопливим, коли діти починають досліджувати нові культури та звичаї. Вивчення його різноманіття, усвідомлення відмінностей культур та виховання поваги до кожної з них стає не просто необхідністю, а й викликає живий інтерес у дітей. Вивчення англійської не лише допомагає у дослідженні інших країн, а й відчиняє всі двері для майбутнього громадянина світу. І якщо переглянути відео про дружбу Наввара та Алека, усвідомлюєш, що саме зараз ця навичка важливіша, ніж будь-коли.  

Цифрова грамотність та технології

Цифрові технології розвиваються надзвичайно швидкими темпами та стають невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Для дітей надзвичайно важливо опанувати ці навички для того, щоб взаємодіяти зі світом, який змінюється щодня. Дітям подобається використовувати технології, а їхні природні допитливість та ентузіазм дозволяють їм легко перейти від розряду споживачів до категорії творців та винахідників. 

Творчість та уява

Творчість проявляється в багатьох формах та видах, і якщо її всіляко підтримувати та заохочувати, вона може розвинутися в нестандартне мислення та прагнення до креативного самовираження. В нашій культурі постійних інновацій креативні підходи до вирішення проблем та здатність мислити поза рамками – це ті навички, які високо цінуються як у сфері освіті, так і в професійній діяльності. Заохочуючи дітей фантазувати, ми даємо їм зрозуміти, що для творчості не існує кордонів.

Як показує практика, історії – однин з найдієвіших способів для розвитку уяви, покращення навичок англійської та заохочення до самовираження у дітей. Якщо вам потрібні ідеї для історій – спробуйте ось ці.

Вміння розв’язувати проблеми та критично мислити

Вправи на розвиток критичного мислення у дітей допомагають їм сформувати вміння робити самостійний вибір та приймати незалежні рішення в майбутньому.

Під час уроку діти зазвичай залюбки діляться своїми ідеями щодо вирішення простих проблем, якщо вони видаються їм близькими або важливими. Застосовуючи свої способи вирішення до проблеми в знайомому, безпечному середовищі, діти мають можливість ризикувати та помилятися. Вони можуть одразу побачити наслідки своїх рішень та скоригувати їх перед тим, як спробувати застосувати знову. Такі ситуації, в яких дитина має знайти вирішення близької для себе проблеми та обговорити його з групою, – прекрасний привід для використання англійської як мови взаємодії з іншими.

Про те, як ми розвиваємо вміння вирішувати проблеми та застосовувати навички критичного мислення у дітей молодшого шкільного віку можна почитати на сайті Британської Ради.

Дозволяючи дітям розвивати згадані вище навички 21 століття у сприятливій доброзичливій атмосфері, ми допомагаємо підготувати їх до життя в сучасному світі та заохочуємо їх використовувати цей позитивний досвід як у класі, так і за його межами.