Від Джеймс Стаббс

27 Apr 2021 - 14:28

Студент практикує англійську мову в бібліотеці.

Джеймс Стаббс, викладач онлайн-курсу English Online розповість, як досягти найкращих результатів, вивчаючи англійську онлайн самостійно.

Навіть якщо побіжно переглянути результати пошуку в Google, можна побачити, що 30% інформації в інтернеті подається англійською мовою. І це, очевидно, створює безліч можливостей для тих, хто прагне покращувати свій рівень володіння мовою. Проблема полягає в тому, що, оскільки ми маємо справу з інтернетом, ризик натрапити на недостовірну інформацію справді великий. У цій статті ми розкажемо вам про те, як триматися подалі від фейкового контенту та звертати більше уваги на контент корисний.

Зробіть вивчення мови веселим та цікавим

Якби одного прагнення вивчити ще одну іноземну мову було достатньо, у світі було б набагато більше поліглотів. Спитайте себе, що вам подобається читати, які відео дивитися, на яку тему ділитися своїми думками з оточуючими? А потім почніть робити це англійською. Важко уявити, що ви станете годинами заучувати довжелезні списки слів, оскільки, якщо ви не фанат запам'ятовування списків, це доволі нудно.

Вам подобається читати новини?

Пропонуємо переглянути сайт, присвячений новинам для тих, хто вивчає англійську. Для зручності матеріал розподілено за рівнями.

Вам подобається готувати?

Переглядайте відео-рецепти на ютубі англійською. До того ж ви завжди можете увімкнути субтитри, а також уповільнити відео за потреби.

А як щодо спілкування?

Існують платформи, повністю присвячені спілкуванню англійською онлайн.

Не варто беззастережно вірити хайпу

Те, що хтось запевняє, що повторюючи звуки та слова без жодного контексту протягом пів години на день ви зможете зрештою досягти рівня носія мови, не означає, що це правда. Те саме стосується людей, які оголошують себе експертами перед тим, як вдатися до довгих пояснень, чому потрібно запам'ятовувати лише три по слова на день.

Спитайте себе: хто ці люди? Чому вони дозволяють собі керувати моїм вивченням мови?

Я знаю що, мої колеги з Британської Ради досконало вивчали процеси та етапи вивчення англійської мови, проте яку кваліфікацію мають інтернетні експерти? Де саме вони вчилися?

Тож спочатку, аби не витратити марно свій час та не заплутатися в поясненнях, варто хоча б трохи дізнатися про те, як відбувається вивчення англійської. Можете розпочати з таких блогів, як ось цей блог від Британської Ради, де пояснюється методологія вивчення англійської мови.

Контекст вам у допомогу

Ви хочете вивчати граматику? Не знаєте різницю між «прислівником» та «прикметником»? Плутаєтеся між другим та третім типами умовних речень? Вам допоможе контекст. В чому дослідники навчальних процесів упевнені на всі сто, так це в тому, що вивчення абстрактних понять, не прив'язаних до реального світу, є складним. І навпаки, вивчати матеріал у контексті, в прив'язці до реального світу набагато легше.

Давайте подивимося на такий приклад. На сайтах Британської Ради для вивчення англійської є відео, які називаються ‘Grammar Snacks’. Це відеоісторія, яка показує, чому так важливо використовувати граматику правильно.

Дослідники говорять, що найкращий спосіб вивчати граматику – розглядати її на конкретних прикладах. У нашому випадку за кожним відео йдуть додаткові приклади з реального життя. Тож радимо вам спробувати такий підхід.

Не ставтеся до себе занадто суворо

Коли хтось намагається удосконалити свої вміння в будь-якій галузі, йому часто говорять:  «Досягти досконалості неможливо, проте якщо погнатися за досконалістю, можна впіймати бездоганність».

Чи стосується це вивчення англійської онлайн? Більшість дослідників говорять про протилежне. Виявляється, що перфекціоністи вивчають мови повільніше. Якщо ви не дозволяєте собі брати участь у розмовах, оскільки постійно думаєте про те, як не наробити помилок, це вас уповільнює. Це позбавляє вас шансу долучитися до тих комунікативних ситуацій, у яких мовах використовується в усіх її аспектах, та відволікає вас від самого процесу спілкування.

Тож краще прийняти той факт, що помилки – це природний елемент вивчення англійської, і ваше мовлення  розвивається не тільки тому, що ви постійно їх виправляєте.

Дослідники говорять що мова розвивається:

  • щоразу, коли ми розуміємо те, що ми читаємо або слухаємо, особливо коли матеріал зовсім трохи складніший за наш рівень;
  • коли ми бачимо різницю між тим, що ми бачимо чи чуємо, та тим, що ми самі говоримо;
  • коли люди повторюють нам наші слова, але в правильній формі.

Тож, можливо, варто вимкнути свій перфекціонізм та робити те що приносить вам задоволення.

Визначте свій рівень

Питання, яке турбує багатьох студентів: як мені дізнатися, які матеріали для читання та відео підходять для мого рівня?

Відповіддю на це питання буде ваше відчуття комфорту. Спитайте себе, чи почуваєтеся ви комфортно, читаючи цей матеріал чи переглядаючи це відео? Невелика кількість нової лексики – це добре, проте якщо вам постійно доводиться використовувати словник чи онлайн-перекладач, навряд чи ви захочете продовжувати читати книгу чи дивитися відео. Проте тут знову-таки все залежить від контексту. Якщо нам подобається матеріал чи ми добре розбираємося в темі, вірогідність того, що ми спокійно сприймемо трохи більшу кількість нових слів, зростає.

Збільшуйте свій словниковий запас усвідомлено

Ще одна слушна ідея, яка є результатом дослідження вивчення англійської мови, називається «звужене читання/аудіювання». Якщо ми сконцентруємо свою увагу на певній темі, наприклад на темі «злочини» чи «футбол», ми вивчимо багато лексики, пов'язаної з цією темою. Людина, яка читає про злочини англійською певний час, буде зустрічатися з тією самою лексикою знову й знову, і коли ця лексика буде людині потрібна, вона, вірогідніше за все, без зусиль пригадає її та зможе активно використовувати.

Ще одним хорошим способом є читання книг, написаних одним і тим самим автором (наприклад, книг, які виходять серіями). У авторів є тенденція часто використовувати одні й ті самі слова, тому коли ви читаєте їхні книги, ви будете постійно з цими словами зустрічатися, все краще розуміючи, що вони означають та в якому контексті їх доцільніше використовувати.

Сподіваюсь, що ці поради стануть вам у пригоді і допоможуть під час вивчення англійської онлайн.

Тим, хто шукає більш структурований підхід, пропонуємо долучитися до безкоштовних пробних занять English Online тривалістю сім днів. Це онлайн-курс, на якому ви в реальному часі зустрічатиметеся з дев'ятьма іншими студентами з різних країн. Під час заняття ви будете практикувати англійську, обговорюючи обрану вами тему, і все це під наглядом досвідченого викладача Британської Ради.