Від Британської Ради в Україні

24 Dec 2020 - 09:52

Усім нам подобається мати трохи часу в запасі, щоб завчасно та неквапливо підготуватися до Різдва та Нового року. Повірте, Санта також не любить поспіху. Звичайно ж, у нього є ціла армія помічників – спритних ельфів, які залюбки допомагають йому з усіма приготуваннями, проте обсяг роботи, яку їм доводиться переробити цієї гарячої (і ми не жартуємо!) пори, просто вражає! А полегшити роботу Санті та його команді можуть самі діти! І все, що їм треба для цього зробити – просто написати Санті листа заздалегідь. Скажімо, за декілька тижнів до Різдва.

Чекайте! Ми ж ледь не запізнилися! Нумо мерщій до роботи!

Як має виглядати лист до Санти

Ми, звичайно, ніколи не читаємо чужих листів, тому й гадки не маємо, про що дітлахи пишуть Санті. Проте, якщо вірити нашому знайомому ельфу, Санта любить листи, написані від душі, з детальними розповідями про те, що полюбляють його дописувачі, чим цікавляться, що хорошого зробили за цей рік. Листи, які припали Санті до вподоби найбільше, він зберігає в особливій шухлядці та цілий рік перечитує їх вдома, на Північному полюсі. За цілий рік, який Санта проводить, готуючись до наступного Різдва, він встигає занудьгувати та засумувати за дитячими листами, тож маємо для тебе декілька порад, як зробити Санті приємність і написати листа, якого він точно не забуде. 

Радимо писати листи до Санти англійською – це рідна мова містера Клауса, а отже зміст твого листа точно не буде спотворено при перекладі (про ельфів-перекладачів відомо не так багато, як про ельфів-помічників з подарунками. Хтозна, як у них там з українською!). 

1.Гарний початок листа – вже половина успіху справи. Англійці з великою повагою ставляться до правил етикету. Правила етикету ділового листування не виняток. Тому розпочинати листа варто із шанобливого звертання 'Dear Santa'. Кожну нову думку починай з нового абзацу, щоб твій лист був логічним та структурованим і Санті було легко його читати.

2.Розкажи Санті про себе. Як тебе звати (“My name is…”), скільки тобі років (“I am…”), чи ходиш ти до школи (“I (don’t) go to school”), чим полюбляєш займатися у вільний час (“In my free time I like…”), який колір тобі подобається найбільше (“My favourite colour is…”), який герой мультфільму тебе надихає (“My favourite cartoon character is…”). Адже для того, щоб обрати найкращий подарунок, Санті неодмінно потрібно знати про тебе якомога більше. Санта та ельфи щиро вірять, що кожному малюкові призначено саме його особливий подарунок. Допоможи Санті привезти тобі саме твій!

3.Розкажи Санті про свою поведінку цього року. Англійці вірять, що Санта привозить подарунки лише слухняним дітям. Тим же, хто поводився весь рік нечемно, не слухався батьків та кривдив друзів, Санта кладе в панчоху для солодощів вуглину! Ми особисто таких дітей не знаємо, проте якщо вірити нашому знайомому ельфові, деякі шибайголови таки отримували від Санти цю «чорну мітку». Але ми впевнені, такий розвиток подій тобі не загрожує! Тож не забудь написати в листі до Санти, як ти поводився цього року (“This year I have been very nice/ mostly nice/ a little bit naughty, but I can explain”Цього року я поводився(лася) дуже добре/ в основному добре/ не дуже добре, але я можу пояснити»)). Додай до цього декілька прикладів хороших справ, які ти зробив цьогоріч або робиш щодня (наприклад, “I help my sister to ….” («Я допомагаю моїй сестричці…»), “I do the washing up/ tidy up my room/ do the shopping” («Я мию посуд, прибираю в своїй кімнаті, ходжу в магазин»)). Ми впевнені, що Санта чудово знає про те, який ти старанний та турботливий. Але дітлахів багато, раптом він щось забув?

4.Напиши Санті про подарунки, які б ти хотів отримати на Різдво. Не забудь вказати також те, що б ти хотів отримати понад усе на світі. Санта обов’язково спробує знайти їх для тебе! Проте не засмучуйся, якщо отримаєш не зовсім те, що хотів. Можливо, Санта спостерігав за тобою весь рік і йому здалося, що його подарунок буде більш необхідним або доречним для тебе в цей час. У будь якому разі не забувай про хороші манери та правила ввічливості і додавай 'please', коли про щось просиш.

5.Помічниками Санти можуть бути не лише ельфи. Якщо ти ще не чув історію дівчинки Емі, яка одного разу допомогла Санті розвозити подарунки, можеш переглянути її за посиланням. Ти також можеш стати помічником Санти! Ти можеш попросити Санту про подарунок для когось. Це може бути хто-завгодно: твій найкращий друг (your best friend), твій братик або сестричка (your brother or sister), твої батьки (your parents) або дідусь чи бабуся (your grandma or granddad). Подумай, що б вони хотіли отримати від Санти на Новий рік! Повір, їм буде дуже приємно, якщо ти про них потурбуєшся!

6.Не забуть подякувати Санті наприкінці листа! Як і привітання на початку, цей елемент листа дуже важливий! Ти ж не хочеш, щоб Санта подумав, що ти нечемна дитина! Хто знає, скільки там тих вуглинок Санта носить із собою!

7.Прикрась свого листа. Тільки уяви, скільки листів з усіх куточків світу Санта отримує щороку! Допоможи йому запам’ятати саме твій! Ти можеш навіть намалювати Санту! Найкращі свої портрети Санта вивішує в особистій галереї. Хтозна, може в ній уже є його портрети, намальовані твоїми батьками в дитинстві! Тільки уяви, що завдяки тобі у вашій родині може з’явитися династія портретистів Санти! Якщо ти не знаєш, з чого почати – пропонуємо подивитися ось це відео, як намалювати Санту з детальними інструкціями. 

А щоб твій лист виглядав оригінально, можеш використовувати для його написання не білий папір, а ось такі різнокольорові заготовки.

8.І наостанок. Новий рік, мабуть, найулюбленіше свято і дітей, і дорослих у всіх куточках світу. Мерехтіння вогників на ялинці дарує затишок і гармонію, смачно пахнуть традиційні новорічні ласощі, десь там готує своїх оленів у дорогу Санта… А щоб створити собі цю незабутню святкову атмосферу і під час написання листа – увімкни підбірку з традиційних різдвяних пісень. Інша справа, правда ж?   

Що ж, вітаємо! Твій лист готовий! Не забудь ретельно його підписати, щоб він точно дійшов за призначенням. Передай його мамі чи татові та попроси їх надіслати його Санті – і чекай на новорічне диво. І пам’ятай, дива обов’язково трапляються з тими, хто в них вірить!