Від Британської Ради в Україні

02 Mar 2021 - 16:45

Отже, ви вирішили складати IELTS, проте не знаєте, з чого розпочати. Ви звернулися за правильною адресою! У цій статті наш міжнародний експерт з підготовки до IELTS, Хазан Хайялогли розповість про дев’ять найкращих ресурсів для підготовки до іспиту.

Про що потрібно подумати в першу чергу

Напевно, найважливіше при підготовці до іспиту IELTS – зрозуміти формат та критерії оцінювання іспиту до того, як ви опинитеся в екзаменаційній кімнаті. Це те, про що я говорю кожному кандидатові, оскільки це може суттєво покращити вашу оцінку.

Тепер, коли ми обговорили це найперше питання, давайте поглянемо на мої топ-дев’ять ресурсів для підготовки до  IELTS

1. Road to IELTS course

Road to IELTS – це офіційний онлайн-курс підготовки до IELTS від Британської Ради. Для користувачів передбачені дві версії: безкоштовна та платна. Оскільки це онлайн-курс, ви можете вчитися будь-де та в будь-який час. Курс надає доступ до підготовчих матеріалів, відео, тренінгів та тренувальних тестів з таймером як для паперової, так і для комп’ютерної форм тесту.

Інструменти для планування та відслідковування свого прогресу допоможуть вам наблизитися до балу, який ви хочете отримати на іспиті. До банку ресурсів, окрім усього, розробники додали ще калькулятор балів, годинник зворотного відліку до дня тесту та інші елементи для того, щоб ваш план навчання був максимально зручним та корисним.

Ви також можете використовувати зручний планувальник навчання, щоб організувати ваш час для підготовки в найбільш ефективний спосіб, відслідковуючи, скільки часу вам потрібно для виконання кожної частини, та виділяючи більше часу для тем, які потребують більше уваги.

Дізнатися про доступні пропозиції (включаючи безкоштовну та передплачену версії курсу), можна на сайті Take IELTS.

Ви також можете подивитися, як користуватися Road to IELTS у нашому ютуб-тьюторіалі.

2. Мобільні додатки

Ці безкоштовні прості у користуванні мобільні додатки дозволять вам готуватися до IELTS «на ходу».

IELTS Prep App надає вам доступ до безкоштовних тренувальних тестів, прикладів завдань, вправ з граматики та лексики, а також детального опису всіх частин іспиту IELTS. У ньому також є поради щодо підготовки та трекер прогресу.

IELTS Word Power допоможе вам покращити свій словниковий запас, що важливо для всіх чотирьох частин IELTS (та є ключовим фактором для успішного складання письма та усної частини тесту). Розширюйте свій словниковий запас крок за кроком та вивчайте нові слова за допомогою веселих ігор і вправ самостійно або з друзями.

LearnEnglish Audio and Video пропонує вибрані подкасти та відео на такі теми, як їжа та культура Великобританії, щоденне життя, історії та поезія. Ви можете увімкнути субтитри, які підсвічуватимуться паралельно зі звуком на відео, ви також можете підлаштувати темп відео під свій рівень, щоб краще розуміти, про що у ньому йдеться.

IELTS Word Ready ще один чудовий інструмент, щоб вивчати нові слова. Безкоштовний доступ до нього відкривається, щойно ви запишетеся на складання IELTS у Британській Раді.

3. Вебінари з підготовки до IELTS

Якщо у вас є запитання стосовно вашого майбутнього іспиту, можете поставити їх безпосередньо сертифікованому експерту з IELTS, відвідавши один з безкоштовних вебінарів IELTS, які проходять на регулярній основі. Усі вебінари проводяться кваліфікованими фахівцями з IELTS. На кожному з них детально обговорюється та чи інша частина іспиту, ви маєте можливість отримати вичерпну інформацію з інструкціями від фахівця, а також почути відповіді на запитання, які вас цікавлять.

Щоб отримувати розсилку про наступні сесії, підпишіться на неї на нашій сторінці вебінарів.

Якщо ви ще не зареєструвалися на іспит, проте хотіли б займатися підготовкою до нього, підпишіться безкоштовно на наші тренувальні матеріали на сторінці «Підготовка» та отримайте безкоштовні онлайн-матеріали, включаючи один повний тест.   

4. Зразок комп’ютерної версії іспиту

Якщо ви записалися на комп’ютеризований іспит IELTS (який проходить онлайн), ви можете попросити Британську Раду надіслати вам безкоштовну повну версію для прикладу, щоб знати, чого очікувати на самому іспиті. Зареєструватися для отримання прикладу тесту можна тут.

Відеоуроки про комп’ютерну версію тесту та його особливості також є на нашому ютуб-каналі.

5. Курс Understanding IELTS

Цей безкоштовний тритижневий онлайн-курс з підготовки до IELTS було створено командою досвідчених тренерів IELTS. Він містить відео з інформацією про кожну з частин тесту. 

Цей курс інтерактивний, тож ви зможете ділитися своїм досвідом, порадами та думками з іншими його учасниками.

Дізнайтеся про дати початку курсу та як до нього приєднатися за посиланням.

6. Офіційні матеріали для підготовки до IELTS

Якщо вам більше до вподоби друковані матеріали, ви можете придбати підручник Official IELTS Practice Materials для підготовки, вправи з якого підходять для обох версій IELTS, як General, так і Academic. Він містить тести для тренування, бланки для відповідей та приклади відповідей. Видання складається з двох томів, до кожного з яких іде CD-ROM та розшифровки аудіозаписів.

Ви можете замовити їх онлайн або знайти їх у тестових центрах Британської Ради чи спеціалізованих магазинах. 

7. Top Tips for IELTS 

В підручнику The Top Tips for IELTS з CD-ROM подані інтерактивні тренувальні тести з прикладами відповідей та балами, а також поради щодо кожної частини тесту IELTS. Ще однією перевагою є те, що підручник розроблено досвідченими екзаменаторами Кембріджських іспитів.

8. Пробні тести Practice tests

Практика – це шлях до досконалості. І саме цьому Британська Рада пропонує безкоштовні пробні тести для всіх чотирьох частин тесту IELTS. Тести з таймером допоможуть вам відшліфувати вашу методику та дадуть змогу відчути умови проведення іспиту.  

9. IELTS Progress Check 

Якщо ви хочете дізнатися свій приблизний бал за кожну з чотирьох частин тесту, тоді IELTS Progress Check – саме те, що вам потрібно. Цей офіційний пробний тест онлайн дозволить вам перевірити та оцінити ваші навички перед складанням офіційного іспиту, допоможе знайти свої слабкі місця та спланувати розклад занять більш ефективно.

Тест оцінюється кваліфікованими екзаменаторами IELTS, які надішлють вам звіт щодо ваших балів упродовж п’яти днів після складання тесту. Більше про цю опцію можна дізнатися за посиланням.

І пам’ятайте… 

Підготовка до IELTS може бути важкою і морально, і фізично, особливо якщо ви обмежені в часі. Тому починайте готуватися заздалегідь і не реєструйтеся на тест до тих пір, поки не почуватиметеся абсолютно впевнено. Переконайтеся, що дата іспиту, яку ви собі запланували, реалістична, а графік підготовки – збалансований та не виснажить вас передчасно. Проаналізуйте свої знання та визначте, де в них є прогалини, щоб приділити більше уваги саме їм. Якщо ви складете реалістичний план та будете неухильно його дотримуватися, ви з легкістю зможете здобути омріяний бал.