Від Шеона Сміт

15 Jan 2021 - 14:02

Місяці року англійською для дошкільнят

Спитайте дитину в садочку, коли в неї день народження, і не дивуйтеся, якщо побачите спантеличений вираз на її обличчі. Для дітей місяці, вже не говорячи про дні року, це тема, на вивчення якої потрібно витратити трохи часу. Концепт часу та послідовності місяців складний для розуміння малечі. Однак день народження – це той особливий день у житті дитини, коли привітати її приходять родичі та друзі, коли вона отримує багато подарунків та сюрпризів. Такий день зазвичай запам’ятовується, тож саме він може стати відправною точкою, з якої і розпочнеться знайомство малюка з місяцями року англійською. 

Особливі дати

Вивчити 12 нових слів англійською може бути складно для будь-кого. Тому для наймолодших студентів пропонуємо поділити ці місяці за пам’ятними моментами. Подумайте про рік як про низку часових відрізків, розділених особливими датами та святами, таким чином, ви звернете увагу дитини на місяці, на які ці свята припадають. Коли ви обговорюватимете їх з дитиною, бажано говорити про місяці в хронологічному порядку, а отже почати з поточного місяця та поговорити про особливу подію чи свято, про яке дитина знає, яке відбудеться цього місяця.

На уроках англійської, як правило, приділяють увагу святам, які відзначають в англомовних країнах (Різдво, Великдень, літній відпочинок. канікули, Хеловін тощо). Проте під час обговорення поговоріть з дитиною про ті свята, які характерні для вашої країни, це зробить її навчання більш персоналізованим та полегшить запам’ятовування лексики. Можете додати сюди День матері, батька, День незалежності, а також багато інших свят, включно з днями народження рідних.     

Зробіть свій власний календар

Як опрацювати всю цю інформацію? Один з найефективніших способів – створити свій власний особливий календар, де б назви місяців були надруковані великими літерами, а особливі дні проілюстровані малюнками. І це не якась вартісна річ, яку потрібно купити в книжковому магазині. Ви можете створити його разом зі своєю дитиною та прикріпити до дверцят холодильника чи повісити на стіну в дитячій кімнаті. Все, що вам потрібно – великий аркуш картону, розлінований на 12 частин, куди ви додасте події та місяці. Ви можете спростити це завдання ще більше, поділивши календар на пори року – 4 сезони по три місяці в кожному.

Навчити дитину правильно вимовляти назви місяців зовсім не складно, якщо вчити їх під цю веселу пісню, яка допоможе дитині вивчити їх у хронологічному порядку та навчитися асоціювати написане слово з його вимовою.

І хоча ми не сподіваємося, що діти в цьому віці вже вміють читати англійською, проте вони вже можуть знати, як пишуться деякі слова та букви, тож використання написаних назв на позначення місяців в якості візуальної підтримки зовсім не зашкодить. Ваша мета – не навчити читати слово, а показати, як співвідноситься те, як слово вимовляється, із зображенням його на письмі. Проте саме так ваші діти поступово і навчаться читати.  

На першому етапі діти мають навчитися впевнено вимовляти назви місяців. І коли ці слова вже є у їхній короткостроковій пам’яті, потрібно переходити до пояснення, що кожен з цих місяців означає, а в цьому нам допоможе календар особливих днів.

Малюку сподобається пригадувати всіх родичів та розставляти їхні дні народження по місяцях. Це прекрасний спосіб провести час разом, і помріяти, що ви робитимете у кожен з цих днів та свят. Якщо ви суперорганізована людина, ви можете навіть роздрукувати короткі описи цих подій та попросити дитину прикріпити їх під відповідним місяцем у календарі. Розпочинайте з дня народження самої дитини, потім переходьте до братів та сестер, щоб вони не образилися. Буде чудово, якщо ви зможете знайти картинки, щоб проілюструвати інші свята, хоча чому б не попросити дитину намалювати їх самій? Деякі з малюнків на позначення свят у різних країнах світу можна знайти за посиланням.  

Планування подій

Додавання подій, днів народження та особливих дат до кожного місяця – захопливе заняття, і звичайно ж, ви можете оновлювати календар в міру того, як у вашому житті з’являються нові події. Календар насправді можна варіювати як завгодно: до нього, наприклад, можна додати відвідування родичів, походи до лікаря, стоматолога тощо. За допомогою цього календаря можна легко перейти від вивчення назв місяців до обговорення подарунків, планування та підготовки до заходів у дитячому садочку чи школі. Якщо ви будете використовувати календар регулярно, це допоможе дитині швидко запам’ятати назви місяців, а, може, навіть важливі дати. Таким чином ви повторюватимете не лише місяці, а й виконуватимете прості математичні вправи з числами від 1 до 12, а також повторите дні тижня.

Веселе навчання

Веселі та цікаві ігри на запам’ятовування лексики – ще один зі способів допомогти дитині запам’ятати назви місяців. Напишіть/ роздрукуйте назви місяців на окремих картках, а потім зробіть вигляд, що ненароком впустили ці картки і всі місяці розсипалися та перемішалися. Попросіть дитину зібрати картки та скласти їх по порядку. Щоб допомогти тим, хто добре знає цифри, проте плутається в місяцях, можете написати цифри на звороті карток, щоб дитина могла піддивитися, коли «застрягне». Щоб зробити цю вправу ще цікавішою, можете додати до неї музику. Дитина має розсортувати всі місяці до того, як зупиниться музика. Ви також можете пограти в гру на відгадування. Прикрийте частково назву місяця іншою карткою. Чи зможе ваша дитина відгадати, який місяць на картці? Малюк буде надзвичайно задоволений, коли йому вдасться безпомилково відгадати всі місяці, орієнтуючись на написання слова. Якщо ж ви в душі актор, можете пограти в ще одну гру, яка так подобається малечі – потрібно показати кожен місяць пантомімою. Сподіваємося, ваша дитина оцінить ваш акторський талант, коли ви зображуватимете, як блукає та гримить ланцюгами привид у жовтні (адже саме в жовтні святкують Хеловін), або як вам жарко та хочеться морозива в серпні.

І наостанок, радимо придбати якусь книгу для читання англійською, щоб закріпити матеріал. Такий підхід робить навчання цілісним та інкорпорує вивчення місяців у більш широку тему родинного життя. І якщо ваша дитина ще не знайома з Кіппером, їй обов’язково сподобається цей песик, що так полюбляє пригоди та має особливу подію на кожен місяць року – точнісінько, як і ваш малюк!