Світлана Бовкун

Фестиваль Maker Faire, Київ

makerhub.org

Фестиваль технологій, винахідливості та креативності, який проводять у всьому світі для ентузіастів, котрі люблять робити предмети власними руками.

Ідея просувати рух мейкерства в Україні почалася в Світлани Бовкун і Юрія Власюка з любові до американського журналу Make про професійних винахідників та аматорів-ентузіастів, що роблять речі своїми руками.

Разом із чоловіком Світлана вирішила стати частиною руху мейкерів і офіційно представляти Maker Faire в Україні. Формат фестивалю регламентований, тож після першої ж ліцензійної події у 2015 році вони отримали відгук від публіки. Окрім основного фестивалю, був запит на додаткову програму незалежно від Maker Faire. Із цим запитом Світлана і прийшла на тренінг Creative Enterprise Ukraine — зрозуміти, як стратегічно розвивати незалежну від фестивалю складову, перевірити свої гіпотези та отримати зворотний зв’язок.

Про тренінг

Під час тренінгу Світлана зрозуміла, що грантові програми не завжди годяться для потреб команди. Їм цікавіше бути корисними для спільноти, щоб отримати від неї підтримку, ніж розраховувати на гранти. Модель роботи Maker Faire передбачає співпрацю з іншими фестивалями, фондами, асоціаціями, що мають схожі цінності.

На думку Світлани, однією з найбільших цінностей програми є одногрупники. Саме вони можуть подивитися на твій проект під іншим кутом або запропонувати рішення з огляду на власний досвід.

Плани

Пріоритет для Світлани — розвивати наявну спільноту Maker Faire та створювати нову. Запланований запуск ще одного Maker Faire у Дніпрі.

Команда також продовжить працювати над бізнес-моделлю поза рамками Maker Faire. Для підтримки діалогу із мейкерами та учасниками фестивалю команда надалі розвиватиме платформу makerhub.org. Світлана із колегами — в пошуках навчальних прикладів, які були б корисними вчителям початкових класів. У планах і надалі організовувати екскурсії містом, зустрічі спільноти та лекції на суміжні теми.

Ключові цифри:

● 5000 відвідувачів останнього Maker Faire;

● Команда зросла з 5 до 10 людей;

● Проведено 10 фестивалів у Києві, Львові, Одесі та Харкові;

● Meetup група Kyiv Maker Faire налічує 400+ людей.