Date
Вівторок 06 березня 2018 -
18:30 до 20:00
Місце проведення
Мистецький Арсенал

Мистецький арсенал. ЛітЛаб запрошує на читання Катерини Бабкіної та Девіда Солоя 6 березня о 18:30. Подія відбувається за підтримки Британської Ради спільно з Письменницьким центром Norwich, Великобританія, в рамках Міжнародного літературного шоукейсу.

Українсько-британський діалог про те, що ще пише письменник, крім художньої прози; як відбувається робота з читачем у своїй країні та закордоном; чи неодмінно автор має жити у певній країні, щоб працювати у літературі рідною мовою. Наскільки важливим є для письменника перебування у певному середовищі; що таке визнання і чи завжди премії та рейтинги є показником успіху?

Також цього вечора прозвучать фрагменти творів обох авторів українською та англійською мовами.

Захід відбудеться українською та англійською мовою з послідовним перекладом.

Катерина Бабкіна – українська письменниця. Авторка поетичних збірок «Вогні святого Ельма» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2002; 500 примірників) та «Гірчиця» (Meridian Czernowitz, 2011), «Знеболювальне і снодійне» (Фоліо, 2014), книги оповідань «Лілу після тебе» (Київ: Факт, 2008; 2000 примірників), роману «Соня» (Фоліо, 2014), дитячі повісті «Гарбузовий рік» (Видавництво Старого Лева, 2014) та «Шапочка і кит» (Видавництво Старого Лева, 2015), збірка оповідань «Щасливі голі люди» (Meridian Czernowitz, 2016) та збірка віршів «Заговорено на любов» (КСД, 2017).

Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.

У 2012 році за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проекту «Україно, goodbye!». 2013 року в видавництві «Фоліо» вийшов перший роман Катерини Бабкіної «Соня», який увійшов до довгого списку «Книги року BBC». В 2013 році Катерина Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку «Жовта коробочка», котру з міркувань прив'язки до подій в країні було викладено у відкритому доступі. В 2015 за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражну стрічку “Кончений” (реж. Маргарита Кузьміна), стрічка отримала винагороди “Найкращий фільм” та “Найкращий сценарій” на фестивалі Відкрита Ніч (м.Київ) та “Найкраща ідея фільму” на фестивалі “Кити” (м. Маріуполь).

Девід Солой (David Szalay) – британський письменник. Автор кількох романів та збірок короткої прози. Навчався у Оксфордському університеті. Писав радіодрами для BBC. Отримав премії Бетті Траск та Джефрі Фабера за дебютний роман «London and the South East» (2008), став номінантом Букерівської премії з романом «All That Man Is» (2016). Є автором романів «Innocent» (2009) і «Spring» (2011). Девід Солой увійшов до списку 20-ти топових британських письменників до 40 років видання «The Telegraph» (2016), а також списку найкращих молодих британських романістів від літературного журналу «Granta». «The Guardian» називає Солоя «одним з найкращих письменників, яких ми маємо».

У своїх текстах Девід Солой розкриває складні характери, дає голос героям, які перебувають у кризових ситуаціях, досліджує маскулінність. «Солой – досвідчений, визнаний письменник з гострим оком на амбіційних, зранених та тих, хто обманює себе. Його талант в тому, що він критично аналізує персонажів, але ніколи не втрачає поваги до них. Якими б сліпими чи винними, недосвідченими або жорстокими вони б не були, їхній творець знаходить їхню гідність» - пише «Commonweal Magazine».

Сам автор так говорить про героїв роману «All That Man Is»: «Я намагався представити їх правдиво – як внутрішнє життя, так і зовнішню поведінку. Більшість приватних думок людей, я підозрюю, часто виходять за рамки того, що прийнято говорити вголос. Це одна з дивних речей роману як форми – сучасного роману зокрема – те, як нам дозволяється підслуховувати найбільш таємні думки персонажів; це не так, як ми відчуваємо інших людей у нашому житті. Це, можливо, більше схоже на те, як ми відчуваємо самих себе».
__________________________________
Вхід за квитком на виставку «FLASHBACK.
Українське медіа-мистецтво 1990-х.»
Вартість квитків:
Повний квиток – 60 грн.
Пільговий квиток – 30 грн.*
Сімейний квиток – 130 грн.**

*Право на пільговий квиток мають пенсіонери, школярі, студенти (за наявності посвідчення).

**Сімейний квиток розрахований на двох дорослих і одну-чотири дитини віком від 12 років.

Вхід безкоштовний дітям до 12 років, особам з інвалідністю 1-2 групи, учасникам та ветеранам АТО, працівникам музею, членам спілки художників (за умови наявності дійсного посвідчення).

Tag icon
мистецтво