Земля
Date
П'ятниця 24 січня 2020 -
19:30 до 21:00
Місце проведення
Сцена 6 Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1 (ст. м. “Голосіївська”).

24 січня фільм “Земля” (1930) Олександра Довженка наживо озвучить гурт “ДахаБраха”! Кіноперформанс відбудеться у Довженко-Центрі в рамках міжнародного освітнього проекту для композиторів кіно Envision Sound, організованого Довженко-Центром спільно з Британською Радою в Україні.

Зірковий колектив створив саундтрек на замовлення Довженко-Центру ще у 2012-му. Прем’єра відреставрованої версії «Землі» з новим звучанням “ДахиБрахи” відбулася того ж року на Одеському МКФ. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями та концертними майданчиками - глядачі понад 20 країн побачили кіноперформанс, який без перебільшення вже можна назвати легендарним. 

«Земля» — найвідоміший український фільм ХХ століття, визнаний шедевр світового кіномистецтва, створений найвпливовішим українським режисером радянської доби — Олександром Довженком. 8 квітня 1930 року “Земля” вийшла на київські екрани, а вже за дев'ять днів, після розгромного фейлетону придворного поета Сталіна Дем’яна Бєдного, фільм зняли з показів. Стрічку було перевідкрито лише по смерті режисера, і відтоді вона зажила світової слави.

Учасники гурту “ДахаБраха” про роботу над проєктом:

«Робити музичний супровід для Землі Олександра Довженка було для нас великою честю і непростим творчим викликом. Кадр за кадром український шедевр світового кінематографа вражав нас щоразу як ми бралися до праці. Як би ми не намагалися працювати над фільмом, як самодостатнім мистецьким явищем, уникнути ідеологічної оцінки нам не вдалось. Безумовно, ми озвучували фільм з точки зору людини ХХІ століття, яка знає, що після 1930 року, коли була закінчена робота над Землею, були роки комуністичного голодомору 1932-1933, роки репресій, і ми знаємо про непросту долю самого Довженка в соціалістичній імперії. Водночас ми прагнули передати також і автентичність та наївність тих почуттів і послань, які ніс нам той час і та епоха, і які несе нам і сьогодні наша Земля».

Фільм “Земля” (1930) у музичному супроводі гурту “ДахаБраха” наживо 24 січня о 19:30

Сцена 6 Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1, м Голосіївська

Довідково:

ЗЕМЛЯ

УСРР, 1930, Київська кінофабрика ВУФКУ, 79 хв.

Режисер, сценарист: Олександр Довженко

Оператор: Данило Демуцький

Художник: Василь Кричевський (мол.)

У ролях: Семен Свашенко, Степан Шкурат, Юлія Солнцева, Єлєна Максімова, Владімір Міхайлов, Микола Надемський, Петро Масоха.

Поетична кінооповідь про події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 1920-х років — створення перших колгоспних комун і класову ворожнечу. У 1958 році на міжнародному конгресі кінокритиків в Брюсселі фільм назвали у числі 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. У 2012-му році фільм «Земля» на замовлення Довженко-Центру відреставрували, а новий музичний супровід для фільму створив знаменитий український гурт «ДахаБраха», музика якого переорієнтувала акценти «Землi» з ідеологічних на загальногуманістичні. Прем’єра відреставрованої версії «Землі» з саундтреком гурту «ДахаБраха» відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями в Україні, Німеччині, Данії, Румунії та інших країнах. 

ДахаБраха - український музичний етно-гурт, організатором і художнім керівником якого є Владислав Троїцький, заснований у 2004 році. 

Учасники гурту:

Ніна Гаренецька — вокал, віолончель, басовий барабан; 

Ірина Коваленко — вокал, джембе, перкусія, басовий барабан, жалійка, флейта, бугай, акордеон, фортепіано, укулеле; 

Олена Цибульська — вокал, перкусія, басовий барабан; 

Марко Галаневич — вокал, дарбука, табла, діджеріду, губна гармоніка, акордеон, кахон.

З 2006 року вийшли альбоми: «На добраніч», «Ягудки» та «На межі», «Light», «Хмелева project». З концертами музиканти з’являлись на найвідоміших фестивалях світу - Glastonbury, Roskilde festival, Bonnaroo, Lowlands, Womad, WOMADelaide, WOMEX, Sziget, Fusion, GlobalFEST, Helsinki Festival, Med, Mundial, Oslo World Music Festival, Pohoda, Rudolstadt, Cinars, Dublin World Music Festival, Ethno Port, Сотворение Мира, Этномеханика та інших музичних подіях в усьому світі. Були єдиними представниками з України у легендарній передачі “Later… “ with Jools Holland на BBC, а також в ефірах радіо KEXP та NPR. Через надзвичайно широку географію виступів – Колумбія, Бразилія, Мексика, Сполучені Штати Америки, Канада, Китай, Малазія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія, більшість країн Європи, гурт часто називають головним гастролером країни та послом України в світі. www.dakhabrakha.com.ua