Date
П'ятниця 11 грудня 2015 - 19:00 до Понеділок 14 грудня 2015 - 21:00
Місце проведення
Київ, Львів, Одеса, Харків

Британська Рада в Україні спільно з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA та виданням The Guardian розпочали програму підтримки українського короткометражного документального кіно - конкурс документальних проектів "The Guardian прямує в Україну".

 У молодих режисерів з України з’явилася унікальна можливість знайти фінансування для власного короткометражного фільму, попрацювати з професіоналами з Великої Британії і України та показати своє кіно на одному з найбільш відвідуваних онлайн-ресурсів світу – The Guardian. Організатори конкурсу розшукують історії, пов'язані з суспільними перетвореннями або новими явищами в Україні, які можна показати через незвичайних героїв та зацікавити якомога ширше коло глядачів у всьому світі. 

Презентація конкурсу за участю Чарлі Філліпса, очільника відділу закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian пройде в чотирьох український містах:

Київ

11 грудня, 19:00

вільний простір MediaHUB (вул. Суворова 4/6). Реєстрація. 

Львів

12 грудня, 18:00

вільний простір CoMMuna (вул. Галицька, 1, 2-й поверх). Реєстрація.

Одеса

13 грудня, 13:00

вільний простір HUB Вітальня (вул. Грецька, 1а). Реєстрація.

Харків

14 грудня, 13:00

 Education Hub «Spalah» (вул. Демченка, 6). Реєстрація.

Саме Чарлі Філліпсу належить ідея створення The Guardian documentary. «Цей новий слот створено для коротких міжнародних документальних фільмів, що поєднують найкращі елементи нашої роботи – оповідання історій та журналістику». Зараз редакція The Guardian documentary шукає українського режисера, який зможе цікаво розповісти непересічну історію. Чарлі Філліпс вважає, що світ іще не почув достатньо голосів з України: «Навіть попри нестабільну ситуацію в Україні, очевидно, що тут є просто неймовірні історії, яких інші не чують, особливо в онлайні. Наша головна мета в The Guardian – допомогти бути почутими тим, кого зараз не чують, та розширити доступ до міжнародних історій, і я певен, що конкурс в Україні допоможе нам досягти цієї мети».

У шорт-лист проекту увійде до шести документальних проектів, що будуть представлені на розгляд експертної ради з Великої Британії та України на пітчингу, який пройде під час Docudays UA 31 березня 2016 року. За рішенням журі один переможець отримає грант до 5000 британських фунтів, а ще двоє – гранти до 3000 фунтів кожен на виробництво авторських документальних стрічок.

До складу експертної ради проекту увійшли:радник Британської Ради з питань кіно Крістін Бардслі, арт-директор Docudays UA Роман Бондарчук, очільник відділу із закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian Чарлі Філліпс та відомийукраїнський режисер-документаліст Сергій Буковський.

Прийом заявок триватиме до 15 лютого 2016 року. Детальніше з умовами участі та розкладом конкурсу можна ознайомитись на сайті або у групі проекту на Facebook.

Організатори проекту:

Британська рада в Україні – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми створюємо можливості для розбудови міжнародних зв’язків між Британією та іншими країнами та вибудовуємо довіру між людьми по всьому світу.

Ми є глобальною організацією, що має 190 представництв у 110 країнах, де працює понад 7000 людей. Ми ведемо діяльність у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства.

В Україні наша робота у сфері освіти спрямована на створення можливостей для здобуття вищої освіти на міжнародному рівні: ми ділимося британським досвідом та інноваціями у цій галузі, а також формуємо пул партнерів для роботи над спільними проектами. Наша мистецька команда співпрацює з кращими талантами Великобританії - ми привозимо в Україну високоякісні події, співпрацюємо з місцевими митцями та мистецькими організаціями, будуємо зв'язки між творчими професіоналами обох країн. Наша робота в суспільній сфері допомагає громадянам та установам розвивати більш відкритий світ, єднаючи місцеві питання та глобальні теми: від соціальних дій до проблем молоді.

Ми – британська благодійна організація, яка підпорядковується Королівській Хартії. Державне фінансування складає менше 25% нашого обороту, який у минулому році склав £781 млн. Інші джерела доходів Британської Ради – плата за отримання освітніх послуг від клієнтів по всьому світу, а також розвиток контрактних і партнерських відносин з державними та приватними організаціями. Вся наша робота полягає в реалізації нашої благодійної мети і підтримує процвітання й безпеку у Великій Британії й у всьому світі.

 Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2015 році фестиваль у Києві відвідало понад 44 000 глядачів. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2014 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України.

ХІІI Docudays UA пройде з 25 березня по 1 квітня 2016 року у Києві.

Слідкувати за новинами фестивалю можна на офіційному сайті www.docudays.org.ua та на Facebook – https://www.facebook.com/DocudaysUA.

The Guardian Documentary: створений у 2014 році, ресурс підтримує кіновиробництво та завжди шукає нові історії, що здатні сформувати та розширюють існуюче сприйняття актуальних питань та місць.