Date
П'ятниця 21 Червень 2019 - 19:00 до Субота 22 Червень 2019 - 21:00

У червні відбудеться єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ. Кінопокази традиційно пройдуть у двох центрах української кіноіндустрії німої ери – 20-22 червня у Києві, в Довженко-Центрі, де зберігається найповніша в країні збірка німого кіно, та 22-23 червня в Одесі – місті народження фестивалю.  

Цього року на фестивалі будуть показані 6 німих фільмів, які ще донедавна вважались утраченими, у новому музичному супроводі від сучасних музикантів з України, Білорусі, Литви, Великої Британії та Австрії.  

Фільми програми, віднайдені в архівах в різних куточках світу впродовж останніх кількох років, об’єднані темою вигнання та повернення: як самих стрічок, здавалося назавжди втрачених, так і їх героїв, які полишають домівку в пошуках кращої долі, що й виражає субназва 9-го фестивалю: «Блудні діти». 

Фільми традиційно демонструватимуться у живому музичному супроводі сучасних українських та закордонних виконавців і композиторів. Це другий рік, коли до створення музики для архівних стрічок запрошуються молоді композитори, які стали відкриттям освітньої програми для кінокомпозиторів Envision Sound, започаткованої  Британською Радою в Україні та Довженко-Центром. В рамках колаборації фіналісти Envision Sound здобувають від Британської Ради та Довженко-Центру гранти на написання і виконання саундтреків до німих фільмів, включених у програми фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». 

Секція «Знято в Україні» включає два фільми українського виробництва, забутих протягом майже століття: 

21 червня, 19.00 

Репрем’єрa забороненого авангардного фільму Івана Кавалерідзе «Штурмові ночі» (1931) із саудтреком композиторки Алли Загайкевич (Україна), української кураторки програми Envision Sound. 

Квитки

22 червня, 19.00 

Репрем’єра комедії «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна, однієї з небагатьох вцілілих німих дитячих комедій, нещодавно повернутої в Україну з російського Госфільмофонду із саундтреком композиторки Вольги Падгайскої, фіналістки Envision Sound, у супроводі Five-Storey Ensemble (Білорусь) 

Квитки