Date
Субота 11 липня 2015 - 00:00
Місце проведення
Одеса, Потьомкінські сходи

6-й Одеський міжнародний кінофестиваль цього року пройде з 10 по 18 липня. В рамках фестивалю, за традицією, пройде наймасштабніший в країні кінопоказ просто неба на Потьомкінських сходах, який щорічно збирає близько 15 тисяч глядачів. Завдяки підтримці Британської Ради в Україні на фестиваль приїде англійський композитор-мінімаліст Майкл Найман разом з камерним оркестром Michael Nyman Band, щоб представити своє авторське музичне оформлення класичного німого фільму Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом».

Композитор Майкл Найман відомий як один з кращих авторів оригінальної музики до творів світового кіно. Його саундтрек до фільму «Піаніно» Джейн Кемпіон був відзначений премією BAFTA і «Золотий глобус», і розійшовся тиражем в 3 мільйони копій. Найман писав музику до картини Майкла Вінтерботтома і голлівудського блокбастера «Гаттака», а з режисером Питером Гринуєм його пов'язує багаторічна співпраця - наприклад, над такими фільмами, як «Кухар, злодій, його дружина та її коханець» і «Контракт рисувальника». Музику, написану для «Людини з кіноапаратом», Найман вперше представив у 2002 році в лондонському Royal Festival Hall.

«Людина з кіноапаратом» (1929) - експериментальний фільм одного з піонерів документалістики - радикального радянського кінематографіста Давида Кауфмана, відомого під псевдонімом Дзиґи Вертова. Протягом чотирьох років на вулицях Одеси, Києва і Москви режисер разом зі своїм братом - оператором Михаїлом Кауфманом - знімав вируюче життя сучасного міста у всіх її проявах, після чого був змонтований 66-хвилинний урбаністичний калейдоскоп. У картині немає ні сюжету, ні сценарію, ні назви, ні акторів, ні декорацій. Єдиний протагоніст - людина з камерою, що фіксує реальність.

«Міська симфонія» Вертова була сприйнята сучасниками як «кінохуліганство» і забута разом з його автором. Повернули Дзиґу Вертова кінематографу представники «французької нової хвилі». Вже з 1960-х років «Людина з кіноапаратом» стає хрестоматійним посібником для вивчення монтажних і операторських технік, а Вертов надихає режисерів Годара і Трюффо, а пізніше і кінематографістів групи «Догма» на чолі з Ларсом фон Трієром.

У 2012 році фільм потрапив на 8-е місце в рейтингу кращих фільмів всіх часів авторитетного британського журналу про кіно Sight and Sound. У серпні 2014 «Людина з кіноапаратом» очолила топ-50 документальних світових шедеврів за версією цього ж видання: 100 з 340 кінопрофесіоналів назвали хроніку великого міста авторства Вертова кращим документальним фільмом за всю історію кінематографа.

Показ «Людини з кіноапаратом» під музику Майкла Наймана на Потьомкінських сходах відбудеться 11 липня. Вхід вільний.