Radiodrama broadcast
Date
Четвер 24 січня 2019 -
21:00 до 22:00

24 січня о 21.00 в ефірі UA:Радіо Культура пролунає п’єса «Голос», що перемогла у британсько-українському конкурсі «Радіодрама UA/UK», організованого Британською Радою, Українським радіо та Мистецьким арсеналом. 

Прем'єру п'єси «Голос» можна послухати на хвилях Українського радіо або онлайн на сайті чи мобільному додатку suspilne.radio. 

Переможниця конкурсу Ірина Борисюк — кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», завідувачка відділу публіцистики журналу «Однокласник». Авторка понад 50ти літературознавчих публікацій, посібника для студентів філологічних спеціальностей, кількох десятків оповідань для підлітків.

«Я подумала – якщо це радіоп’єса, значить, одним із моїх персонажів точно має бути безтілесний голос. Відповідно, персонаж підказував логіку розвитку сюжету – це мали бути або містичні перипетії, або події, пов’язані з високими технологіями. Перемогли високі технології, бо я саме подивилася серіал «Чорне дзеркало», який мене і надихнув. Так виник перший персонаж – штучний інтелект із чоловічим голосом. Потім я подумала, що непогано було б, якби твориво і творець не просто зустрілись у площині реального часу, а й взаємодіяли між собою. Тоді я згадала «Фауста» Гете, й так з’явились ім’я у безтілесного голосу, творець штучного інтелекту і жіночий персонаж. Двоє чоловічих персонажів плюс один жіночий дорівнювали любовному трикутнику. Це вже був готовий сюжет про те, що мозок – наша найбільш ерогенна зона», – розповіла про п'єсу Ірина Борисюк. 

Переможницю обирало журі, до складу якого увійшли: театрознавиця Ганна Веселовська, драматургиня та сценаристка Наталя Ворожбит, продюсерка Радіо «Культура» Нелля Даниленко, письменник Богдан Жолдак, театральна продюсерка Ярослава Кравченко та кураторка Літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур. Також роботи оцінювала британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз, яка провела для фіналістів майстерню зі сценарної майстерності.

У рамках програми працівники українських радіостанцій відвідали технічний тренінг з радіорежисури від радіорежисера Метта Томпсона із британської продакшн-компанії Rockethouse, та застосували нові підходи в постановці п'єси «Голос».