Date
Субота 23 квітня 2016 - 19:00 до Вівторок 26 квітня 2016 - 23:59

Освітня онлайн-пллатформа Arzamas та фестиваль  «Британський театр в кіно» представляють на екранах кінотеатрів

Відео-лекції Олексія Бартошевича про творчість Вільяма Шекспіра

Ви вже подивились «Гамлета» з Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі? Звісно, хіба ви могли пропустити одну з головних подій сезону TheatreHD 2015.

Але тепер у вас є чудовий привід передивитися «Гамлета»! А тим більше привід піти в кіно, якщо ви його ще раптом не бачили.

В ювілейний шекспірівський рік не можна не говорити про Шекспіра. Тим більше не можна не говорити про нього у квітні, місяці народження та смерті великого барда. Неможливо говорити про Шекспіра та не говорити про «Гамлета», начебто побутовій історії, яку талант драматурга перетворив на велику п’єсу, знайому всім, але все одно цілком містичну.

І якщо вже говорити про творчість Шекспіра взагалі та про «Гамлета» зокрема, то й співрозмовника цікаво обирати такого, що поділяє вашу любов до цього автора та його бентежного принца данського.

Отже, ми запрошуємо вас до діалогу. До діалогу з головним російським шекспірознавцем, неймовірним ерудитом, блискучим лектором та просто пристрасним шанувальником шекспірівського театру Олексієм Бартошевичем.

Відтепер перед показами британських постановок п’єс Шекспіра «Гамлет» та «Комедія помилок» в рамках весняного сезону ‪TheatreHD буде показано лекції про Шекспіра, його творчість, його мову та епоху від Олексія Бартошевича. Не варто думати, що за словом «лекція» ховається суха оповідь з підручника. Олексій Бартошевич вміє розповідати про Шекспіра так, що його лекція – вже сама по собі причина піти в кіно. Гарантуємо, що цих п’ятнадцяти хвилин буде досить, щоб дивитися виставу цілком іншими очима.

Тривалість кожної лекції  - 15 хвилин.

Лекція 1. «‘Гамлет’ для п’яних»

Чому «Гамлет» подобався матросам та ремісникам, що вони бачили в головному філософському творі літератури всіх часів та навіщо Шекспір ставав на заваді публікаціям своїх п’єс?

Лекція 2. «Чим комедія гірша за трагедію»

Як відрізняється сміх у Шекспіра від сміху у звичній для нас комедії, що смішного в блуканнях закоханих, казкових світах та таємницях та чому постановки комедій Шекспіра не можуть бути великими.

Лекцію демонструють перед показом «Комедії помилок»

Інформація про лектора

Олексій Вадимович Бартошевич – відомий російський театрознавець, історик театру та спеціаліст з творчості Вільяма Шекспіра.

Початково займався дослідженням творчості Шекспіра, але потім головною науковою діяльністю Бартошевича стало дослідження постановок п’єс Шекспіра в англійському театрі. Робив телепередачі (здебільшого на каналі «Культура») як про постановки Шекспіра сучасних західних режисерів, так і про самого Шекспіра.

Олексій Бартошевич – завідувач кафедри історії зарубіжного театру Російської академії  театрального мистецтва, завідувач відділу сучасного західного мистецтва Державного інституту мистецтвознавства. Викладає курс історії зарубіжного театру, в якому значне місце посідає Шекспір та пов’язані з його творчістю аспекти історії театру.