Девід Хокні - Леви своїх не лишають
Date
Неділя 07 вересня 2014 - 15:00 до Неділя 26 жовтня 2014 - 23:59
Місце проведення
Національний художній музей України, Київ

Національний художній музей України розпочинає благодійний проект «ЛЕВИ СВОЇХ НЕ ЛИШАЮТЬ» зі збору коштів на лікування поранених військових та допомогу постраждалим музеям у зоні військових дій. У його рамках пройдуть творчі зустрічі, майстер-класи, концерти, кінопокази з обговореннями, книжковий обмін, мистецька лотерея та інше.

Британська Рада долучається до проекту та проведе серію показів документальних фільмів про мистецтво із добірки Grierson Documentaries. Стрічки демонструватимуться англійською мовою без субтитрів. Кожен показ супроводжуватиметься обговоренням із лекторами Культурного Проекту.

Вхід вільний, проте організатори запрошують відвідувачів  залишити для воїнів зони АТО листи, а також зробити посильні грошові пожертви, обмінявши їх на символічних «левів». 

У рамках проекту «ЛЕВИ СВОЇХ НЕ ЛИШАЮТЬ» будуть продемонстровані 4 документальні стрічки:

07 вересня – Lucian Freud: Painted Life

21 вересня – David Hockney: A Bigger Picture

12 жовтня – Only When I Dance

26 жовтня – Arena: aka Norman Parkinson

Grierson Documentaries – щорічна добірка найкращих документальних фільмів Великої Британії, що номінуються на отримання нагороди Grierson Awards, заснованої на честь видатного шотландського документаліста Джона Грієрсона.

Програма

07 вересня 2014, 15:00    
Lucian Freud - Painted Life

Історія життя та творчості одного з найвидатніших митців Великої Британії – Люсьєна Фройда. Фільм розказує про неординарного художника, якого всесвітня слава настигла у поважному віці, і який залишався вірним портретному живопису та оголеній натурі. Його роботи вважаються найкращими доробками мистецтва минулого століття. Документальна стрічка «Painted Life» – це  водночас розповідь про життя Фрейда та погляд на творчість художника зсередини. Тривалість: 90 хв.

21 вересня 2014, 15:00
David Hockney: A Bigger Picture

Надихаюча розповідь про одного з ключових творців британського поп-арту Девіда Хокні, якого британці називають своїм улюбленим «генієм-сучасником». Зйомка фільму тривала три роки, у період, коли Хокні виповнилося 70 років, він почав творити в абсолютно новому стилі та працював над завершенням своєї найбільшої картини на пленері. Це історія незвичайного повернення художника з Каліфорнії додому, у Йоркшир, та про те, що надихає Хокні на старості літ. Тривалість: 54 хв.

12 жовтня 2014 о 15:00
Only When I Dance

Чи здатна мрія подолати труднощі й упередження? Два темношкірих підлітки, Ірлан та Ісабела, з бідних районів Ріо-де-Жанейро мріють про світову сцену та балет. Саме танець є для них можливістю вирватися з нинішніх нетрів та жити бажаним життям за кордоном, у США. Зворушлива історія про те, як протягом року двоє талановитих танцюристів борються за власне успішне майбутнє, про наполегливість та незламність духу. Тривалість: 78 хв.

26 жовтня 2014 о 15:00
Arena: aka Norman Parkinson

До сторіччя з дня народження всесвітньо відомого фешн-фотографа Нормана Паркінсона ВВС зняв документальний фільм про гламурне життя та довготривалу кар’єру британця. Ексцентричний джентльмен знімав для «грандів» модного світу: Harper’s Bazaar, Vogue, Queen, а згодом став фотографом королівської сім’ї. Стрічка містить невідомі архівні матеріали, а також ексклюзивні інтерв’ю Паркса (як його називали колеги), починаючи з 1965. Тривалість: 60 хв.

Покази пройдуть у лекційній залі Національного художнього музею України за адресою вул. М. Грушевського, 6.

Tag icon
мистецтво