Дедлайн подачі заявки: 29 липня 2024 року

Український інститут у співпраці з Museums Association (MA), ICOM UK, ICOM Ukraine за підтримки Британської Ради розробляє новий деколонізаційний посібник, присвячений Україні, який планується опублікувати наприкінці 2024 року.

Посібник створюється і тестується за участі міжнародних партнерів та профільних експертів. Він міститиме приклади, які допоможуть фахівцям культурної спадщини за кордоном ефективніше каталогізувати, описувати та контекстуалізувати історію та культуру України. Він буде корисним як для фахівців та фахівчинь, так і для зацікавлених людей, оскільки покращить точність опису української культурної спадщини. Посібник також сприятиме кращому розумінню того, як імперські механізми намагалися підкорити українську історію та культуру. 

Фокус-група ознайомиться з тестовою версією посібника та надасть конструктивний зворотній зв'язок для доопрацювання фінальної версії. Учасники матимуть можливість вплинути на формування посібника, поділившись своїми думками та досвідом деколоніальних практик, актуальних для інших культур.  

Відкритий набір спрямований на тих, хто працює з колекціями, виставками, публічними програмами або цифровим контентом у музеях, галереях, архівах, бібліотеках та інших культурних організаціях по всьому світу, а також на дослідників та фахівців у сфері деколонізації. Учасникам буде запропоновано гонорар у розмірі 200 фунтів стерлінгів за участь.

Від відібраних учасників очікується:

  • Переглянути та прокоментувати тестову версію посібника
  • Заповнити онлайн-анкету
  • Взяти участь у 2 онлайн-семінарах по 2 години для обговорення тестової версії посібника та визначення ключових результатів. 

Для оцінки заявок будуть використовуватися наступні критерії:

  • Знання сучасних деколоніальних практик: Розуміння та внесок у сучасний дискурс і методологію, відданість розвитку та інтеграції міжнародних деколоніальних практик.
  • Мотивація: Оцінюється на основі мотиваційного листа кандидата.
  • Здатність пропонувати нові ідеї: Внесок досвіду та знань кандидата у забезпечення свіжого погляду на ситуацію.
  • Різноманітність ролей, організацій та рівнів розуміння деколоніальних практик у контексті культурної спадщини.
  • Географічний баланс учасників. 

Незважаючи на те, що цей посібник зосереджений на Українській культурній спадщині, ми шукаємо відгуки від широкого кола потенційних користувачів посібника і вітаємо учасників з різними поглядами на практики деколоніалізму в усьому світі. 

Щоб подати заявку, надішліть мотиваційний лист та CV до 29 липня 2024 року (до 23:59 за київським часом) на адресу: art@ui.org.ua з темою листа «Open Call to Join a Focus Group». 

З додаткових питань, будь ласка, звертайтеся за адресою art@ui.org.ua