Date
Субота 06 Червень 2015 - 00:00 до Вівторок 16 Червень 2015 - 00:00
Місце проведення
Камерна сцена Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка

Британська Рада в Україні, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка та ГО “Театральна платформа” запрошують усіх охочих познайомитися з фіналістами конкурсу "Сучасна британська драма на українській сцені", що представлять своє бачення трьох резонансних п'єс у форматі сценічних читань. 

Читання пройдуть 6 та 16 червня на Камерній сцені ім. С. Данченка Національного академічного театру ім. І. Франка (площа Івана Франка, 3). Вхід вільний.

Не проґавте можливість почути уривки культових британських текстів в інтерпретації молодих українських митців, що напередодні працюватимуть над п’єсами спільно з британськими менторами. 

За результатами сценічних читань, у липні 2015 буде визначено переможця конкурсу, який отримає шанс реалізувати постановку обраної п'єси на Камерній сцені ім. С. Данченка у новому сезоні Національного академічного театру ім. І. Франка.  

Розклад театральних читань

6 червня, субота, 19:00

 • Богдан Логвиновський, «Легені» Данкана Макміллена
 • Орест Пастух, «Легені» Данкана Макміллена

16 червня, вівторок, 18:00

 • Антон Романов, «Там, вдалині» Керіл Черчілл
 • Ольга Турутя-Прасолова, «Ножі в курках» Девіда Герровера
 • Тамара Трунова, «Там, вдалині» Керіл Черчілл

Короткий зміст конкурсних вистав

 •  «Ножі у курках», Девід Герровер (1995 рік)
  Переклад - Олекса Негребецький, редагування - Павло Юров

На тлі доіндустріального, рустикального пейзажу розгортаються карколомні стосунки у любовному трикутнику між молодою жінкою, хліборобом та мельником. У такому, на перший погляд, простенькому сюжеті драматург розмірковує про знання, що змінюють свідомість, та про світ, що з кожним днем стає все більш урбанізованим і прагматичним. 

 • «Там, вдалині», Керіл Черчілл (2000 рік)
  Переклад - Ден та Яна Гуменні, редагування - Павло Юров

Джоан лишень побачила те, чого не мала бачити. Вночі, там, здалеку від будинку, вона почула крики. Несподівано вона відкрила таємницю, яка змінить усе її життя. Звертаючись до наших найглибших фобій, драматург змальовує дивний світ, де кожен перебуває у стані війни, де ані пташка на дереві, ані тиха річка не вселяє довіри. 

 • «Легені», Данкан Макмілан (2011 рік)
  Переклад - Ірина Трудолюбова, редагування - Павло Юров

У часи тероризму, природних катаклізмів і політичних змін молоде подружжя мріє про дитину, але весь час відкладає народження первістка на майбутнє. І чим більше вони про це розмірковують, тим складніше їм наважитись на рішучий крок. Чоловік і дружина хочуть мати дитину, бо так заведено, так «правильно». Однак що саме можна вважати «правильним» сьогодні? А головне, що буде знищено раніше – планета чи їхні стосунки?

Tag icon
мистецтво