Література — це успішна, розмаїта, широка частина британського культурного сектора, що має світове визнання. Вона охоплює все від абеток і дитячих книжок до лауреатів провідних літературних премій; від авторів графічних романів і поетів-початківців до визнаних воєнних істориків. Літературний сектор включає в себе великі міжнародні видавництва та фестивалі, але значною мірою тримається на відданості численних осіб і малих організацій, а також прихильних читацьких аудиторій.

В останні роки видавнича галузь України стабільно зростає й урізноманітнюється, відповідно до неї зростає й інтерес поміж закордонних колег. Тож наша літературна програма зосереджується на зусиллях для розбудови професійних зв’язків між українськими й британськими фахівцями й організаціями в цій сфері через менторські програми, літні школи, семінари, навчальні візити, професійні й ознайомчі подорожі українських фахівців до Великої Британії та британських до України. Наша міжнародна програма обміну видавців цьогоріч стала регіональною, охопивши також Туреччину й Грузію.

Крім того, Британська Рада працює з читацькою аудиторією й для неї – промотуючи в Україні не обов’язково відомих, але непересічних і цікавих авторів та майстрів слова різних амплуа з Великої Британії. Ми також відроджуємо донедавна занепалий в Україні жанр радіоп’єс, який є одним із провідних та інноваційних радіоформатів у Великій Британії, через місцеві й міжнародні конкурси сценаріїв і тренінги для радійників.

Ви можете дізнатися більше про нашу українську літературну програму через меню нижче. Про нашу глобальну програму читайте тут.

У цьому розділі