Як все почалося

У 2013 році Candoco – танцювальна компанія з Лондона, що об’єднує артистів-професіоналів з інвалідністю та без, за нашої підтримки відвідала Єреван. Вона представила тамспектакль, який кинув серйозний виклик поширеним думкам про те, що означає мати «інвалідність». Виступами в нашому регіоні Candoco продемонструвала можливість залучення людей з інвалідністю до мистецтва та діяльності в творчих секторах. Це стало основою програми нашої роботи в регіоні. Ця програма отримала назву, яка чітко описувала її місію: Unlimited: Making the Right Moves. Тому що не повинно існувати жодних обмежень для тих, хто прагне мріяти, жити й навіть танцювати.

В Україні команда мистецької програми Британської Ради розглядала Unlimited як ідеальний формат для своєї постійно триваючої роботи з молодими митцями-новаторами. Роботу програми було розпочато пробами, які мали обрати професійних виконавців з інвалідністю, чого досі в країні ще не робилось. Артисти, які пройшли відбір, взяли участь у безпрецедентному перформансі, що поєднав у собі елементи театру, танцю і фізичної імпровізації. Під керівництвом Марини Лимар, виконавиці та арт-директорки Асоціації перформативних мистецтв «УвіМкнені», а також артистів з Candoco – Сюзанни Рекія і Вікторії Малін, українська міждисциплінарна група виконавців зустрічалася щомісяця з лютого по травень для інтенсивних чотирьохденних резиденцій. У травні їхня робота завершилась виступом, що називався «Місце для...». Відео та фото з цього виступу ви можете переглянути за посиланням.

Іншим важливим кроком у лютому 2018 року став дискусійний форум в Києві, організований в рамках Програми. Подія зібрала понад 200 делегатів з регіону та Великої Британії з метою вивчення потенціалу інклюзивності, а також залучення людей з інвалідністю до мистецької та суспільної діяльності. На Форумі обговорювались такі теми, як розвиток інклюзивного суспільства, місце людей з інвалідністю у мистецтві та, зокрема розглядався приклад англійського міста Честер, яке стало зразком міської моделі інклюзивності. Отримати доступ до презентацій з форуму та переглянути фотографії ви можете за посиланням.