Summer school participants 2014

З 2004 року Британська Рада в Україні здійснює підготовку вчителів у літній школі разом з IATEFL. Недавня школа відбулася в липні 2014 року у приголомшливих місцях Закарпаття.

105 викладачів-ентузіастів з 19 областей України зібралися, щоб розвивати свої професійні навички: вони мали можливість поділитися власним досвідом і повчитися один у одного, дізнатися про нові підходи та методики, а також розвивати навички викладання. Курси проводили 9 тренерів. Після завершення одна із учасниць поїздки розповіла: «Професійний рівень наших тренерів дуже високий. Ми завжди очікуємо такого рівня від британців, тепер у нас є свої українські тренери, які не поступаються британським. Чудово!»

Робота проходила за п’ятьма напрямами: навчання тренерів, викладання англійської у початковій та середній школах, перші кроки у викладанні мови та показники рамки безперервного професійного вдосконалення вчителів. Одним з елементів школи були мікро-уроки, які вчителі проводили один з одним, що стало абсолютно новим та дуже корисним досвідом для більшості учасників.

На початку курсу більшість вчителів дещо хвилювалися, що їм не вистачає впевненості та знань для провести міні-укроків, а також методологічної бази. Проте протягом усього курсу учасники стали більш впевненими, позитивно налаштованими, вмотивованими та щасливими.  «…мої переживання розвіялися та переросли у впевненість. І таке відчуття притаманне багатьом», - розповів один з вчителів.

Інші учасники також діляться своїми враженням про Літню школу:

«Завдяки цій школі я покращила свої навички, поспілкувалася зі колегами-вчителями і отримала багато корисної інформації. Дякую за можливість бути частиною цієї Школи і рухатися вперед в питаннях англійської методології. Сподіваюся, що ця робота принесе плідні результати у майбутньому».

«Школа допомогла мені прийняти нові виклики та можливості. Після неї я сповнений натхнення та бажання розвиватися далі. По поверненню у моє рідне місто я б залюбки поділився набутим досвідом з колегами».

«Я дивився на світ з іншої точки зору, змінилися деякі з моїх точок зору, є багато цікавих ідей і думок, стати більш впевненим. Тепер я впевнений, що я буду в змозі навчити по-іншому. Я буду в змозі вчитися на своїх помилках, а не критикувати себе, і я буду в змозі зробити себе і світ навколо мене кращим».

«Я подивилася на процес викладання з іншого боку, змінили деякі власні погляди, збагатилася новими ідеями та думками, набралася впевненості. Переконана, що після цієї Школи я зможу змінити свій стиль викладання та вчитися на власних помилках замість того, щоб критикувати себе».

«Мені здається, усі розвинули не тільки навички тренерів, але й власні якості».

«Це чудовий поштовх перед новим навчальним роком. Переконана, що після закінчення цієї школи я буду як новий вчитель, добре проінформований, підкований новими методиками, що обов’язково допоможуть у викладанні».

Для вчителів дуже важливо використовувати набуті знання та ділитися з ними колегами. Тому ми запроваджуємо нову практику та підписуємо з кожним вчителем контракт, в якому він пропонує свій план семінарів та презентацій про здобуті навички, діяльність Британської Ради та IATEFL Україна.

Вчителі погодилися проводити принаймні 5 сесій (презентації, тренінги, семінари) на обрані теми, використовуючи ресурси Британської Ради та матеріали Літньої школи. Звіти, а також відео та фото-матеріали, на ряду з відгуками самих учасників будуть надіслані до Британської Ради в Україні та IATEFL Україна після кожної сесії.

Проте після наполегливої роботи можна і розважитися. Усі мали можливість відвідати місця неймовірної краси: водоспад Шипіт, озеро Синевір та Мукачевський замок «Паланок». 

Одним з пунктів розважальної програми був нічний квест, де наші вчителі шукали відповіді на питання про Британську Раду, її діяльність, ресурси та онлайн-курси, IATEFL Україна, викладання англійської та особливості місцевих діалектів.

Дивіться також