Шахтарі-художники

Режисер: Олена Авдєєва
Театр "Арабески", Харків

Працюючи над соціальною драмою британця Лі Голла «Шахтарі-художники», молода харківська режисерка Олена Авдєєва свідомо позбавляє п”єсу притаманного їй психологізму.
Відтворена автором історія діяльності реального мистецького об’єднання «AshingtonGroup», створеного в 1930-х роках у невеличкому англійському промисловому містечку аматорами-шахтарями, очищається у її виставі від будь-яких історичних ознак та побутових деталей. Власне, й не така вже оригінальна ідея драматурга про право представників всіх соціальних верств займатися художньою творчістю здається режисерці надто банальною. Хоча на обличчях та шахтарських робах її героїв й присутні сліди вугільного пороху, тут не йдеться про те, як сполучати мускульні зусилля у забої із сидінням у вільний час за мольбертом. Творчість у виставі подана як іманентна потреба особистості.
Навіть важка робота із відбійними молотками нагадує на сцені експресивний танець, а фіксовані рухи та пози персонажів сприймаються як виразні скульптурні композиції.
Не випадково, мабуть, і кульмінаційним епізодом вистави стає відмова одного з героїв отримувати гонорар за свою картину: адже погоджуючись на пропозицію багатої колекціонери, він не просто зраджує свій соціальний клас — дискредитує самого себе.

Детальніше дізнавайтеся за посиланням.