Презентуй свій проект та отримай фінансування на його реалізацію
Для всіх активних громадян, що мають ідеї з інноваційного розвитку громад Донецької та Луганської областей, Британська Рада вже вкотре організовує пітчинг проектів соціальної дії.
До участі у пітчингу проектів допускаються як індивідуальні, так і колективно підготовлені проекти різних напрямків реалізації:
- Молодіжні (запропонуйте проекти, що підтримують дітей та молодь, сприяють розвитку їх активності та творчих ідей);
- Спортивні (заходи, події, ідеї для популяризації серед жителів громади здорового способу життя);
- Культурно-мистецькі (придумайте заходи культурного спрямування, які зможуть покращити культурне дозвілля різних верств населення);
- Креативний простір (запропонуйте ідеї створення креативних елементів благоустрою на вулицях міста, облаштування зон відпочинку у дворах та в установах міста);
- Освітні (запропонуйте освітні проекти та проекти з використанням сучасних інформаційних та ІТ-технологій, які будуть корисні у житті громади);
- Екологічні (придумайте, яким чином можна додати більшої гармонії з природою, покращити стан екології і рівень екологічної культури жителів своєї громади);
- Інклюзія (проекти, які можуть бути спрямовані на забезпечення доступу до міських та сільських об'єктів людей з інвалідністю);
- Соціальна згуртованість (проекти, спрямовані на розбудову діалогу та згуртованості громади);
- Підтримка переміщених ВНЗ (проекти, які спрямовані на інституційну підтримку, якість освіти).
У рамках пітчингу учасники надсилають свої заявки для проходження попереднього відбору проекту на актуальність ідеї для громади та відповідність зазначеним пріоритетам. Далі з авторами проектів, які пройшли попередній відбір, проводиться навчання по всім аспектам проектної діяльності, серед яких: бюджетне планування проекту, залучення фінансування зі сторони, робота з волонтерами, PR проекту та ін. І останнім етапом є презентація учасниками власних проектів, після чого спеціальна комісія визначає переможців, які отримують фінансування на реалізацію свого проекту.
Фінал пітчингу буде проведений 4 лютого 2019 р.
Навчання з проектного дизайну заплановане в форматі двох та трьох днів:
- 1-3 лютого — поглиблене навчання проектного дизайну з тем: розуміння поняття «соціальна дія», визначення цільової аудиторії, розробка мети та цілей проекту, розбудова критеріїв ефективності проекту та визначення коротко- та довгострокових результатів, просування проекту у медіа, планування бюджету, мистецтво презентацій.
- 2-3 лютого — базове навчання проектного дизайну з тем: розбудова критеріїв ефективності проекту та визначення коротко- та довгострокових результатів, просування проекту у медіа, планування бюджету, мистецтво презентацій.
Кожна команда проекту має можливість номінувати до участі в навчанні до двох осіб — представників проекту.
Вимоги до проектних заявок:
- Проект має бути реалізований до 30 червня 2019 р. на підконтрольній українському уряду території Донецької та Луганської областей.
- Максимальна сума гранту для кожного проекту становитиме 50 000 грн.
- Заохочується співфінансування проекту до 30% від інших організацій і буде оцінюватися більш високо співфінансування від органів місцевого самоврядування.
- Надані гранти на реалізацію проектів соціальної дії є підзвітними.
- Грант на реалізацію проекту соціальної дії може покривати витрати на: проживання, харчування, місцеві поїздки, професійні послуги, обґрунтовані адміністративні витрати, обладнання, необхідне для реалізації проекту, розповсюдження інформації та інші витрати, що безпосередньо пов’язані з реалізацією проекту.
- В рамках гранту на реалізацію проекту соціальної дії не фінансуються: заробітна плата менеджера проекту, придбання офісної техніки (наприклад, ноутбук, проектор, принтер, тощо), витрати на оренду офісів, поточних організаційних витрат (наприклад, поповнення мобільних рахунків, оплата послуг Інтернет провайдерів, тощо), вивчення мови, заробітна плата державних службовців або проекти, що мають комерційну мету.
Долучитися до участі у пітчингу та подати свою ідею можна за посиланням.
Останній термін подачі проекту соціальної дії — 20 грудня о 23:59.
Умови участі:
- Учасники пітчингу повинні мати 18 повних років
- Подача проектів відкрита для приватних осіб та організацій з України, зокрема для організацій громадянського суспільства, організацій державного сектору, організації, що працюють у культурному та освітньому секторах. Зверніть, будь ласка, увагу, що ФОПи не можуть подавати заявки на участь.
- Особа, команда або організація можуть подати максимум два проекти соціальної дії на участь у пітчингу.
- Одна особа — представник партнерства між організаціями або від команди приватних осіб повинна подати заявку від імені усіх організацій або команди осіб, які бажають співпрацювати над проектом соціальної дії. Водночас ця особа нестиме відповідальність за підписання та виконання умов угоди, а також за управління фінансами та звітністю. Між тим, усі учасники партнерства повинні мати відповідний правовий статус для отримання благодійних грантів.
- На участь у навчання перед пітчингом буде запрошено одну або дві особи — представників партнерства між організаціями або від команди приватних осіб. Британська Рада покриває витрати на проживання та харчування відібраних учасників, а також здійснює повернення транспортних витрат.
З приводу додаткових питань пишіть, будь ласка, на пошту activecitizens@britishcouncil.org.ua
Організація та фінансування пітчингу буде здійснюватися за кошти Британської Ради у рамках напрямку «Соціальна згуртованість» Проекту підтримки для Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб за фінансової підтримки Посольства Великої Британії.