"Чим здивувати туристів та мешканців міста?". Це питання свого часу було дуже гострим для міста Чернігів, яке включило розвиток туристичної галузі у пріоритети свого стратегічного розвитку.

Відповідь незабарилась - проект «Анімаційні театралізовані екскурсії» став учасником й переможцем Пітчингу проектів, що проводила в Чернігові ГО "ВУМ" спільно з проектом "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні. З липня 2017 року проект запрацював на повну потужність.

Наявність щомісяця безкоштовних анімаційних екскурсій є одним з інструментів для підвищення туристичної привабливості міста та інформаційної обізнаності туристів у незвичному форматі. Особливість таких екскурсій полягає у тому, що туристи мають змогу особисто познайомитися з легендарними історичними персонажами древнього міста, стати частиною історії та взяти участь у театральному дійстві.

Чернігів не мав до цього часу нічого подібного. Тому організація та проведення анімаційних екскурсій дала можливість залучити більше туристів і конкурувати з іншими містами, які вже мають такий аналог.

Наразі створено 4 тематичні анімаційні екскурсії визначними пам’ятками міста («Чернігів містичний», «Стежками козацької слави Чернігова», «Чернігів інтелігентний», «Літературний Чернігів: екскурс у 19 сторіччя»). Проведення таких екскурсій відбувається на безкоштовній основі для всіх відвідувачів кожної останньої суботи з квітня по жовтень.

«Ви зрозумієте чому називають Чернігів - місто легенд! Головна особливість екскурсії - всі легенди оживуть на ваших очах! Буде цікаво, незвично весело та моторошно… Ви будете вражені - ми вам обіцяємо!» - говорить про проект його ініціатор Олена Костирко.

На сьогодні проведено 7 екскурсій на території Валу, Болдиних гір та центральної частини міста. Створено на Facebook сторінку "Анімаційні тематичні екскурсії в Чернігові", яка користується популярність у туристів з України. Зазвичай, на екскурсіях мінімальна кількість гостей становить приблизно сто чоловік, також, бувало, що кількість людей сягала більше трьохсот за одну екскурсію. На екскурсіях зазвичай присутні туристи з Києва,  Харкова, Львова та Чернігівської області. А нещодавно на екскурсіях були помічені туристи з Білорусії, Польщі, Литви, Санкт-Петербургу.

Анімаційні тетралізовані екскурсії №3
Анімаційні тетралізовані екскурсії №2