Банер підкасту спільно з Радіо Поділ

В межах програми Active Citizens ми прагнемо підтримати молодіжні центри через навчання, менторство, спеціальні події та реалізацію проєктів соціальної дії. Ми надаємо необхідні інструменти та навички для розвитку громад та молодіжних об’єднань. Програма сприяє налагодженню діалогу, партнерству в громаді та соціальному згуртуванню.

Але як зміни відбуваються на практиці? Наші фасилітатори та представники мережі Активних Громадян з різних організацій діляться своїм досвідом в серії аудіоподкастів, створених Радіо Поділ за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Ви дізнаєтесь більше про особистий досвід учасників програми, перші кроки у реалізації проєктів, пошук однодумців для реалізації ініціатив, налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування, залучення ресурсів та фінансування для реалізації ініціатив та багато іншого.

Cлухайте новий випуск на Радіо Поділ щотижня за посиланням.

Отримайте дозу натхнення на позитивні зміни громад, разом з Павлом Бондаренко, Радіо Поділ та активними громадянами.

Епізод 1

Отже, ви вирішили створити молодіжний центр, з чого почати?

У Львівській області багато громад і кожна має свої проблеми, уміння та ресурси. Христина Мокрій, менеджерка залучення ресурсів Львівського обласного молодіжного центру, розповідає як ці потреби можна втілювати за допомогою молодіжних центрів та які можливості відкрити; як її команда допомагає громадам створювати та розвивати такі центри.

Епізод 2

Децентралізація та локальна дія

Децентралізація створює нові можливості та активізовує громаду їх шукати та втілювати. Євгеній Гладкий, громадський діяч з Херсонщини, фасилітатор програми «Активні Громадяни», розповідає як він реалізовував перші проєкти соціальної дії у своїй громаді, в чому сила спільних дій та як труднощі на початку формують міцний фундамент до позитивних змін.

Епізод 3

Як участь у діяльності молодіжного центру допомагає знайти себе?

Юля не могла визначитися, чим хоче займатися після школи, так, у пошуках можливостей, вона потрапила у молодіжний центр, а далі у програму Активні Громадяни. Юля Піскорська, майстер-фасилітаторка програми «Активні Громадяни», розповідає як участь у програмі допомогла зрозуміти себе, отримати новий досвід та визначити свій кар'єрний шлях.

Епізод 4

Підприємництво чи громадська діяльність?

Микола Волочай, інтернет-маркетолог, член організації ІМАГО, поєднує розвиток свого бізнесу та волонтерство. Микола згадує як Молодіжний центр Волині допоміг реалізувати перший волонтерський проєкт, знайти однодумців для наступних та дав поштовх у професійному й особистісному розвитку.

Епізод 5

Сталість, Спільнота, Самовдосконалення

Вікторія виграла та успішно реалізувала свій перший проєкт соціальної дії, але з часом він втратив свою актуальність. Вікторія Безсмертна, голова громадської організації «Інститут Креативних Інновацій» і координаторка програми «Активні Громадяни» партнерської організації, розповідає як почала займатися громадською діяльністю, як розвивалася завдяки спільноті й спільнотворенню, та чому для успішних проєктів варто думати не лише про їхню реалізацію, але й про сталість.

Епізод 6

Малі міста, великі кроки

Влада є у кожному, однак не всі громади знають про інструменти участі та співпраці з місцевою владою, аби покращити своє місто чи селище. Анжела Тимченко, голова правління організації «Лабораторія Ініціативної Молоді», розповідає як невеликими кроками розвивалася Ніжинська громада. Як це збільшило можливості для молоді й вплинуло на позитивні зміни у місті.

Епізод 7

Як поєднувати навчання з громадською діяльністю?

Максим Сльозкін, магістрант історичного факультету Кам'янець-Подільського національного університету ім. Огієнка та фасилітатор програми «Активні Громадяни». Максим поєднує навчання з громадською діяльністю. Він потрапив на тренінг фасилітаторів, коли ще не уявляв, які можливості це йому відкриє. Історія Максима про те, як невеликі локальні ініціативи дають поштовх грандіозним проєктам соціальної дії.

Епізод 8

Свій серед своїх: інтегруватися в нову громаду через спільну дію

Донецька обласна молодіжна громадська організація «Молодіжна ініціатива міст» після початку російсько-української війни змінила три міста. Голова організації Віктор Сіпєєв розповідає, як після переїзду проєкт соціальної дії допоміг познайомитися з місцевими жителями, інтегруватися в нові громади та залучити нових людей. А також як змінюються перспективи й можливості у новому середовищі.

Епізод 9

Бути менеджеркою Молодіжного центру: що це та як трансформує?

Світлана Назарук почала долучатися до молодіжної політики з волонтерської діяльності, зараз вона заступниця начальника управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації. Світлана розповідає як співпраця з Активними громадянами змінила та покращила її підхід до роботи. А також про розвиток молодіжних центрів у області, мережу партнерств та змінотворення в локальних громадах.