Ірина Гаранчеська 1

Програма «Активні Громадяни» змінила моє життя. Будучи на першому курсі я не мала чим себе зайняти, звичайний студент, який ходить на пари, пише модулі та вивчає лекції. Сумно? Буває. Так пройшло півроку, я старалася долучитись до подій університету, роботи Студентської ради, але нічого не надихало. Та все змінилося після того, як я потрапила на тренінг програми «Активні Громадяни» від Британської ради в Україні. Здається, це була перша хвиля в нашому місті. І це була та подія, що змінила моє життя.

Після емоційного та змістовного тренінгу моя команда виграла та реалізувала наш перший проект – «Арт-терапія на Волині». Виявилося, що допомагати іншим, змінювати трішки суспільство –  не просто корисно, а й дуже цікаво. Бажання працювати у громадському секторі росло великими темпами. Мою завзятість та енергію побачив Захар Ткачук, голова ГО «Молодіжної Платформи», що запропонував мені пройти навчання та стати фасилітатором програми «Активні Громадяни». А далі все пішло шаленим темпом: допомога в координації акції «Зробимо Волинь чистою», координування протягом року проекту «Lutsk Night Cinema», активна допомога у створенні Молодіжного центру Волині та подальша координація волонтерів цього центру. Далі була участь в організації багатьох заходів, тренінгів, потужного фестивалю «Бандерштат». А з червня 2016 року мене обрали головою Студентської ради Луцького національного університету.

У мене за плечима уже багато проектів, величезна кількість тренінгів, але попереду ще більше. Мені приємно усвідомлювати, що молодь сьогодні змінюється щодня, що вона має багато можливостей для свого розвитку, що ми навчилися об’єднуватися заради спільної мети та хороших цілей. І бути частиною родини програми «Активні Громадяни» – це велика відповідальність, велика честь і неймовірні можливості.

 І цього всього не було б, якби ще в лютому 2015 році я не потрапила на тренінг програми від Британської ради. Ніколи не знаєш, яка подія змінить твоє життя, тому вартому бути активним та намагатися максимально користатися усіма шансами для розвитку. Всім радила і радитиму – не бійтеся бути агентами змін у своїх громадах, це того варте!