20-23 червня 100 представників партнерів проекту «Активні Громадяни» взяли участь у Фестивалі Активних Громадян у м. Луцьк та Волинській області. 

Метою фестивалю було дослідити вплив проекту «Активні громадяни» на малі громади та встановити партнерські відносини між організаціями-учасницями проекту та громадами Волинської області.

Чому саме Луцьк та Волинська та область? Цей регіон — один з найактивніших у проекті «Активні Громадяни».

Протягом трьох років тренінг «Активні Громадяни», спрямований на розвиток вмінь молоді, необхідних для ефективної діяльності громади, відбувся у 20 населених пунктах області. Більше 60 проектів соціальної дії отримали фінансову підтримку від Британської Ради, переважна частина із них спрямована на соціальні інновації – від фестивалів культур до розвитку громад. Програма навчила більше 1800 людей бути активними, відповідальними та свідомими громадянами, дала потужний поштовх для розвитку локальної активності та глобальних змін. 

В області працює декілька партнерських організації: ГО «Молодіжна Платформа, а також Луцький Національний Технічний університет, що допомагали громадам реалізовувати проекти. Під час фестивалю представники цих організацій розповідали про зміни, що сталися у громадах Волині завдяки реалізації цих проектів.

Учасники фестивалю відвідали 11 громад Волинської області, які беруть участь у проекті «Активні Громадяни», познайомилися з місцевими громадами, дізналися про реалізовані проекти з наступних сфер: молодь, мистецтво, громадський простір, спорт та пройшли тренінг з вирішення проблем місцевих громад.

Тренінг "Активні Громадяни" у Білозерці.  ©

Олег Марчук.

«Активні Громадяни» програма соціального лідерства, яка сприяє міжкультурному діалогу і соціальній відповідальності, та спрямована на розбудову мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій.

Програма складається з тренінгів, що розвивають знання та вміння молоді, необхідні для розвитку громади, інклюзії, уникнення конфліктів між регіонами та об’єднання Сходу та Заходу України. Після тренінгу учасники можуть подати проекти соціальної дії до Британської Ради та виграти гранти на їхню реалізацію.

З 2014 по 2019 роки більше 45 тисяч українців пройшли тренінг «Активні Громадяни». За цей період за грантами програми активісти втілили у життя 900 проектів.

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої полягає у поглибленні культурних зв’язків та освітніх можливостей. Ми сприяємо дружньому діалогу та кращому порозумінню між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску у Велику Британію та країни, з якими співпрацюємо, – змінюючи життя, створюючи можливості, налагоджуючи зв'язки та довіру. Ми працюємо в більш ніж 100 країнах світу у сферах мистецтва та культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Минулого року ми взаємодіяли з понад 75 мільйонами людей та охопили 758 мільйонів людей онлайн, трансляціями та публікаціями. З 1934 року ми є британською благодійною організацією, діяльність якої регулюється Королівською хартією і державними органами Великої Британії.