Від Аліна Промська

07 Apr 2021 - 09:00

Крупний план чоловіка, який готується до IELTS

IELTS – це найпопулярніший кваліфікаційний іспит, який визнається понад 11 000 організаціями по всьому світу. Його вже склали тисячі людей, які хочуть навчатися, працювати чи жити за кордоном. Тепер і ви готові стати одним із них!

Але як отримати омріяний успішний бал на іспиті? Наш міжнародний IELTS-експерт Аліна Промська розповість вам, чого очікувати в день іспиту та поділиться своїми порадами щодо того, як перестати хвилюватися та показати себе з найкращого боку.

Що потрібно знати перед складанням іспиту IELTS

Підготовка починається з моменту, коли ви вирішили складати тест, із вибору тестового типу та формату до створення навчального плану.

1. Оберіть правильний вид іспиту

Спершу перевірте, який вид IELTS вам потрібен. Існує два види іспиту: IELTS Academic та IELTS General training. Якщо ви плануєте вступати до університету, де викладання ведеться англійською мовою, вам, скоріше за все, знадобиться IELTS Academic тест. При влаштуванні на роботу деяким фахівцям (наприклад, лікарі, медсестри/медбрати, юристи) також необхідно буде скласти саме цей вид іспиту. IELTS General Training тест охоплює більш загальні теми та підходить тим, хто планує жити чи працювати за кордоном.

2. Прочитайте опис балів

Уважно прочитайте опис балів на нашому сайті Take IELTS та запам'ятайте вимоги для того балу, який ви хочете отримати на іспиті. Поставте себе на місце екзаменатора – і вам стане більш зрозуміло, що він очікує від вас на іспиті. 

3. Оберіть формат тесту IELTS

Тепер необхідно визначитися з форматом. Ви можете обрати комп’ютерний тест чи тест на папері. Вони абсолютно однакові в плані змісту, проте мають дві суттєві відмінності:

  • По-перше, в паперовому форматі ви вписуватимете відповіді на завдання з аудіювання, читання та письма в бланк від руки, тоді як в комп’ютерній версії відповіді слід буде друкувати у відповідних полях на екрані. Усна частина однакова для обох форматів: це інтерв’ю один-на-один із сертифікованим екзаменатором.
  • По-друге, ви отримаєте результати свого паперового іспиту через 13 днів після його складання, а результати за комп’ютерний тест прийдуть вже за три-п’ять днів. 

4. Розробіть план навчання

Корисним буде розробити детальний план навчання, оцінивши свої сильні сторони та занотувавши теми, над якими потрібно попрацювати. Я рекомендую виділити настільки багато часу для практики, наскільки це можливо. Це допоможе вам почуватися більш впевнено та знати, що ви досконало розібралися з усіма завданнями. 

5. Зареєструйтеся на іспит

Оберіть центр, у якому ви будете складати IELTS, та зареєструйтеся на іспит. Перевірте інформацію в листі про реєстрацію, щоб переконатися, що всі дані правильні,  особливо зверніть увагу на:

  • Дату та час тесту.
  • Інформацію про оплату та ваші контактні дані.

Цей лист також міститиме список ресурсів Британської Ради, які допоможуть вам підготуватися до тесту. Важливість цих ресурсів важко переоцінити, тому раджу скористатися ними повною мірою.

Покажіть себе з найкращого боку в день іспиту

Після декількох місяців практики день іспиту нарешті настав. Ці поради допоможуть вам знизити рівень стресу та максимально використати свої знання та вміння.

1. Добре виспіться напередодні

Достатня кількість сну надзвичайно необхідна. Нестача сну може негативно вплинути на вашу концентрацію та змусити хвилюватися ще більше. Тому добре відпочиньте перед таким відповідальним днем. 

2. Добре поснідайте

Іспит IELTS триває доволі довго: від трьох до трьох з половиною годин без перерви. Повноцінний сніданок дасть вам сил та енергії цей час. 

3. Подумайте про свій одяг

Хоча дрес-коду як такого для складання IELTS не існує, я рекомендую обрати стиль, ближчий до ділового, однак ваш одяг має бути комфортним. Не надягайте одяг з написами англійською мовою. 

4. Прийдіть вчасно

Перевірте, скільки часу займає дорога до центру складання іспиту. Приїдьте заздалегідь, адже якщо ви запізнитеся, вас не допустять до іспиту. 

5. Не забудьте взяти посвідчення особи

Коли будете проходити реєстрацію в центрі, вам потрібно буде показати той самий документ, з яким ви реєструвалися на іспит (український чи закордонний паспорт). Посвідчення водія чи будь-яке інше посвідчення особи під час реєстрації не приймаються. Якщо ви забули посвідчення особи вдома, ви не зможете скласти іспит в цей день. 

6. Будьте готові до того, що вас сфотографують та візьмуть ваш відбиток пальця

Ці дані будуть внесені до вашого сертифікату з метою ідентифікації вашої особи.

7. Не беріть в кімнату, де відбувається тестування, їжу чи напої

Це заборонено. Виняток становить вода. Вона має бути в прозорій пляшці без жодних наліпок. 

8. Залиште телефон та інші гаджети поза межами кімнати

Їх не можна брати в кімнату для тестування. Вимкніть свій телефон та залиште його з усіма іншими речами в спеціально відведеному місці. 

9. Сходіть до вбиральні перед початком іспиту

Жодних перерв під час письмової частини тесту не передбачено, тому сходіть до туалету до початку іспиту. Якщо вам терміново необхідно вийти під час іспиту, підійміть руку, асистент підійде до вас та проінструктує щодо процедури. Проте майте на увазі, що ви можете втратити дорогоцінний час! 

10. Ручку взяли?

Якщо ви обрали паперовий варіант тесту, вам видадуть ручку чи олівець та гумку, проте ви також можете принести свою ручку. 

11. Слідкуйте за часом

Якщо ви складаєте іспит на папері, в тестовій кімнаті на стіні висітиме великий годинник, який буде добре видно усім присутнім у кімнаті. Асистент оголосить, коли до закінчення іспиту залишиться 40, 20, 10 та 5 хвилин. При проходженні іспиту на комп’ютері годинник буде висвічуватись на екрані. Він почне блимати червоним, коли до закінчення іспиту залишатиметься десять та п’ять хвилин. 

12. Закінчили?

Залишайтеся на місці, доки асистент не дозволить вам вийти з тестової кімнати. 

13. Як керувати стресом

Ніхто не знає, як почуватиметься в день іспиту. Проте важливо не дати хвилюванню чи поганому настрою взяти над вами гору. Один зі способів подолати хвилювання – спробувати різні дихальні вправи. Наприклад, заплющіть очі, повільно вдихніть на рахунок сім, а потім на рахунок сім видихніть. Продовжуйте дихати, доки не почуватиметеся спокійно та розслаблено. Позитивне мислення – ще один спосіб побороти хвилювання. Я завжди подумки повертаюся до поради, яку мені колись дав мій керівник: «Думай позитивно, думай успішно. Все можливо, немає нічого неможливого». Важливо не думати про тест як про щось надскладне і стресове. Думайте про нього як про можливість, яка дозволить вам перейти на новий рівень.

Сподіваюся, що ці поради були для вас слушними. Бажаю вам успіху на шляху підготовки до складання іспиту IELTS. 

Якщо ви хочете побачити майбутні дати тесту IELTS або перевірити ціни на іспит, відвідайте сторінку бронювання IELTS.