Від Аліна Промська

15 Mar 2021 - 11:23

Чоловік, який складає тест IELTS у Британській Раді.

Іспит IELTS – прекрасна можливість офіційно підтвердити свій рівень англійської. Він також може стати сходинкою до наступних звершень, пов’язаних з роботою, навчанням та соціальним життям. 

Проте щоб успішно скласти всі чотири частини тесту (говоріння, читання, аудіювання та письмо) та всі завдання, з ними пов’язані, потрібно багато займатися. 

Наш міжнародний IELTS-експерт Аліна Промська допоможе вам розібратися з тим, що варто (✓) і чого не варто (✗) робити на іспиті IELTS. Про що важливо пам’ятати, коли переступаєте поріг екзаменаційної кімнати, читайте в нашій статті. 

Аудіювання 

Це перша частина вашого тесту, тож вдалий початок надзвичайно важливий для успіху всієї справи. У вас буде від 30 до 35 хвилин, щоб дати відповіді на чотири блоки по десять запитань.

 1. Якщо ви складаєте іспит на комп’ютері, переконайтеся, що ваші навушники працюють, перед тим, як розпочати, та попросіть про допомогу, якщо у вас виникли з ними проблеми. Ви також можете змінювати розмір шрифту та його колір на екрані.
 2. Не бійтеся попросити про допомогу, якщо ви погано чуєте запис при складанні паперової версії іспиту. Важливо, щоб ви могли чути запис без жодних зусиль.
 3. ✓ Прочитайте уважно всі інструкції та підкресліть ключову інформацію. Підкресліть чи виділіть маркером ключові слова в запитанні.
 4. ✗ Не дайте себе спіймати. Мовці в записі можуть використовувати не ту ж саму лексику та структури, які ви побачите в запитанні.
 5. ✓ Робіть нотатки під час прослуховування запису. Ви зможете використати їх, щоб записати відповіді, які ви пропустили, пізніше. Під час комп’ютерного іспиту ви можете робити помітки на екрані.
 6. ✗ Не намагайтеся зрозуміти кожне слово. Сконцентруйтеся на інформації, яка вам потрібна для відповідей.
 7. ✓ Продовжуйте уважно слухати, навіть якщо відповідь уже прозвучала в записі, оскільки мовці можуть змінити свою думку, і, відповідно, правильна відповідь теж зміниться.
 8. ✗ Не забувайте, що запис звучатиме лише раз. Якщо ви пропустили відповідь, не зупиняйтеся на ній. Швидко переходьте до наступного запитання.
 9. ✓ Намагайтеся дати відповідь на кожне запитання. За неправильну відповідь бали зніматися не будуть.
 10. ✓ Використайте останні десять хвилин наприкінці паперового тесту, щоб перенести свої відповіді на окремий бланк. Майте на увазі, що додаткового часу на перенесення при комп’ютерній версії тесту не надається.
 11. ✓ Використовуйте тільки великі (прописні) літери у відповідях, якщо є така потреба.
 12. ✗ Не забудьте перевірити правопис слів та граматику.

Читання 

У вас буде 60 хвилин, щоб виконати три частини.

 1. ✓ Прочитайте уважно інструкції. Зверніть увагу на кількість слів, яку ви можете використати у відповіді.
 2. ✗ Не витрачайте занадто багато часу на перше читання. Просто перегляньте текст, щоб зрозуміти загальну ідею.
 3. ✓ Підкресліть чи виділіть маркером ключові слова в кожному запитанні, а потім прогляньте текст, щоб знайти відповіді, які б стосувалися ключових слів чи їхніх синонімів (слово чи фраза, що значить те саме чи приблизно те саме, що й інше слово чи фраза).
 4. ✓ Розподіляйте час грамотно. У вас є година на 40 запитань (що дорівнює двом хвилинам на одне запитання). Потренуйтеся витрачати близько 15 хвилин на кожну секцію.
 5. ✗ Не забудьте залишити для себе час на перевірку відповідей.
 6. ✗ Не зациклюйтеся на одному запитанні. Краще повернетеся до нього пізніше.
 7. ✗ Не думайте, що у вас буде додатковий час перенести відповіді. На відміну від частини аудіювання, тут ви маєте писати відповіді в бланк одразу.
 8. ✗ Не забувайте, що якщо ви складаєте тест на комп’ютері, ви можете перетягувати (або копіювати) відповіді з тексту до полів для відповідей.
 9. ✓ Дайте відповіді на всі запитання, навіть якщо вам здається, що ви не знаєте правильної відповіді.
 10. Всі літери в бланку мають бути великими (прописними).
 11. ✗ Не забудьте перевірити правильне написання слів та граматику, особливо зверніть увагу на форму множини іменників та форми дієслів.

Письмо

У вас є 60 хвилин на виконання двох завдань. 

 1. Ви можете робити позначки на бланку з екзаменаційними питаннями.
 2. ✗ Не відволікайтеся на таймер у верхній частині екрану. Сховайте його!
 3. ✗ Не панікуйте, якщо ви випадково видалили відповідь на вашому комп’ютері. Просто натисніть Ctrl+Z, щоб повернути її.
 4. ✓ Підкресліть чи виділіть ключову інформацію в завданні та витратьте п’ять хвилин на планування того, що ви хочете включити у відповідь.
 5. ✗ Не витрачайте більш ніж 20 хвилин на перше завдання. Друге завдання оцінюється більшою кількістю балів, тож розподіліть свій час відповідно.
 6. ✓ Напишіть щонайменше 150 слів у відповідь на перше запитання та 250 слів на друге. Якщо ви напишете менше – ви втратите бали. Хочете швидко порахувати кількість слів? Просто порахуйте кількість слів в одному рядку та помножте їх на кількість рядків.
 7. Чітко виділіть абзаци.
 8. ✓ Пам’ятайте про рівень формальності тексту та використовуйте відповідний стиль.
 9. ✗ Не пишіть відповідь у вигляді маркованих списків. 
 10. ✓ Включайте у відповідь лише доречну інформацію. Якщо вона не відповідає на запитання в завданні – не використовуйте її.
 11. ✗ Не забудьте перевірити правопис слів, граматику та пунктуацію.

Говоріння

Ви дійшли до останньої частини іспиту: інтерв’ю один-на-один з екзаменатором. Воно триватиме 11-14 хвилин та складатиметься з трьох частин.

 1. ✓ Розслабтеся та спробуйте відповідати настільки природно, наскільки це можливо.
 2. ✗ Не давайте занадто короткі відповіді та не використовуйте завчені відповіді. Екзаменатор обов’язково помітить, що ви завчили відповідь заздалегідь та зніме з вас бали.
 3. ✓ Використайте хвилину, яка у вас є на підготовку до другої частини, якнайкраще. Заплануйте та коротко занотуйте, що ви будете говорити.
 4. ✗ Не хвилюйтеся, якщо у вас немає досвіду, що безпосередньо стосується запитання. Мисліть творчо! Вашу відповідь ніхто на достовірність не перевірятиме.
 5. ✗ Не повторюйте запитання. Переходьте одразу до відповіді!
 6. ✗ Не зациклюйтеся на слові, яке не можете згадати. Перефразуйте речення.
 7. ✓ Виправляйте себе, якщо зробили помилку, проте не зловживайте цим.
 8. ✓ Відокремлюйте ідеї у вашій відповіді одна від одної та давайте розлогі відповіді.
 9. ✓ Говоріть те, що думаєте. Екзаменатор оцінює не вашу точку зору, а те, як ви її виражаєте.
 10. ✓ Покажіть що у вас багатий словниковий запас та набір граматичних конструкцій. Урізноманітнюйте вашу відповідь синонімами та варіюйте граматичні структури, проте…
 11. ✗ Не перестарайтесь зі складною граматикою чи лексикою. Це може заплутати слухача. Окрім того, якщо ви використовуватимете їх неправильно, ви втратите бали. Послуговуйтеся тією лексикою та граматикою, з якими ви добре обізнані, та зосередьтеся на тому, аби донести вашу точку зору до слухача.

Прислухавшись до цих порад, ви неодмінно складете IELTS на високий бал. Бажаю вам успіху!

Якщо ви ще не зареєструвалися на іспит, можете зробити це на нашій сторінці.