Від Кет Маклеллан

08 Jan 2021 - 12:31

Новорічні обіцянки англійською

Січень знаменується багатьма подіями: поверненням на роботу чи в школу після таких довгожданих святкових днів, відчуттям, що хтось аж занадто добре провів час (і як наслідок – тепер не може застебнути пасок), та, звичайно ж, новим роком. Це той час, коли ми традиційно даємо собі обіцянки змінити себе, а, можливо, й усю планету на краще в прийдешньому році. Проте коли гаснуть новорічні гірлянди, ялинкові прикраси зникають в коробках до наступного року, а ранки знову стають холодними та темними, знайти мотивацію буває дуже непросто. І хоча новорічні обіцянки все ж таки здебільшого порушуються, проте зупинитись і подумати на початку нового року, що б ми хотіли змінити чи покращити, справді корисно. Дослідження переконують, що не зійти з дистанції деяким людям буде простіше, якщо вони поділяться своїми обіцянками з друзями, таким чином вони знатимуть, що хтось від них чогось очікує. Для когось спрацьовує спосіб розбити велику ціль на декілька маленьких. Пропонуємо вам шість обіцянок, які ви можете дати собі цього року. І оскільки не виключено, що «вивчення англійської» в цьому списку також буде, пропонуємо організувати їх за допомогою шести фразових дієслів.  

1. Give up something (Кидати щось) – e.g.''I'm going to give up smoking!'' (Я збираюся кинути курити!)

Багато обіцянок даються про giving up (кидати щось), і йдеться саме про позбавлення від якихось шкідливих звичок. Найтиповіші речі, які люди кидають, це, звичайно, куріння, зловживання алкоголем чи кавою. Це доволі радикальний підхід, особливо після бурхливих свят, тож не дивно, що більшості людей вдається протриматися всього лише кілька днів. Якщо ви хочете позбавитися якоїсь звички назавжди, святкові дні не найкращий для цього час. А от що справді може подіяти – це….

2. Cutting down (зменшення кількості чогось) – e.g. ''I'm going to cut down on eating sweets'' (Я зменшу кількість споживання солодощів)

Cutting down on something (зменшення кількості чогось), мабуть, найреалістичніша ціль для більшості людей. Типові продукти, споживання яких ви можете пообіцяти собі зменшити, це алкоголь, шоколад, солодощі, торти, кава та інша не дуже корисна їжа, проти якої ви не можете встояти. Як ми вже зазначали, краще встановити для себе чіткі цілі («я зменшу кількість кави до двох чашок на день»), аніж просто пообіцяти «я буду пити менше кави». І якщо ви зменшите вживання чогось до мінімуму, ви зможете врешті-решт 'cut it out' (повністю припинити його вживати). Споживати більш здорову їжу, сісти на дієту, скинути зайві кілограми – найпопулярніші новорічні обіцянки, проте для досягнення цих масштабних цілей потрібна неабияка витримка, тому почніть з малого та будьте реалістом. Варто сказати, що «cutting down» – це не лише про їжу. Багато хто зменшує кількість часу, що витрачається на сидіння в соціальних мережах чи кориcтування телефоном – тут так само важливо визначити для себе ліміти (не забудьте, однак, додати в закладки свої улюблені блоги та додатки).

3. Knuckle down (рішуче взятися за справу) – e.g.''I'm going to knuckle down at school'' (Я покажу неабиякі результати в школі)

Ще одна популярна ціль на початку нового року – присвячувати більше часу самовдосконаленню, навчанню та кар’єрі, або просто нарешті досягти тих цілей, які ви поставили собі декілька років тому. Неважливо, йдеться про приділення більше часу навчанню, тренуванню чи ремонту в квартирі, мотивацію в цьому випадку забезпечує небажання опинитися в тому самому місці чи на тому самому рівні рівно через рік. Англійською це називається 'knuckling down' (взятися за справу та виконати її) – виконання всіх тих, можливо, й нецікавих речей, які вже довгий час знаходяться в нашому списку справ. І хоча такі справи й здаються нудними та нецікавими, ви відчуєте полегшення та будете пишатися собою, коли нарешті зможете викреслити їх зі свого списку.

4. Taking up something (почати займатися чимось)  – "I'm going to take up cycling!'' (Я збираюся зайнятися велоспортом)

Ваші обіцянки не обов’язково мають стосуватися того, що ви припините робити. Буде чудово, якщо ви також зосередитеся на тому, що б ви могли розпочати робити цього року. Нове хобі, спорт чи просто приємна звичка – прекрасний спосіб розпочати новий рік. Якщо ви вирішите 'take up' (розпочати) щось нове, це має бути щось, на що у вас є час, що вам цікаво і що ви справді хочете робити. Якщо ви виділите собі час на речі, які приносять вам задоволення, це допоможе вам відволіктися від роботи та розслабитися. Популярні заняття – вивчення мови (авжеж!), заняття новим видом спорту (йога, пілатес, танці, футбол), гра на музичному інструменті, заняття якимось видом мистецтва чи фотографією. 

5. Lighten up (не сумувати)  – "Don’t worry about it - lighten up!" (Не хвилюйся про це – вище носа!)

Читання газет у наш час може викликати хіба що депресію. Крізь призму новин, які ми чуємо щодня, світ постає здебільшого в темних кольорах. Тому важливо не забувати дарувати собі приємні моменти. Це може бути як щось велике (подорожі, вечеря в ресторані, масаж) так і щось дуже просте (перегляд смішної передачі, прослуховування нового альбому улюбленого виконавця).  Сюди також можна віднести вміння посміятися з ситуації (або навіть з самих себе) та вміння бачити світлу сторону речей (і не сприймати життя чи себе в ньому занадто серйозно). Стрес негативно позначається на нашому фізичному та емоційному здоров’ї, але якщо ми навчимося отримувати задоволення від маленьких речей, все може змінитися.   

6. Take part (брати участь)  – "If there’s a local project, I’m taking part!" (Якщо я знайду проект, в якому я зможу взяти участь – обов’язково візьму!)

Науковими дослідженнями доведено, що якщо ви присвячуватимете навіть невелику кількість часу іншим, це позитивно позначиться на вашому самопочутті. Існує багато способів залучитися до роботи вашої місцевої спільноти: ви можете стати волонтером в притулку для тварин, або почати викладати комусь рідну мову на волонтерських засадах (ви можете допомагати комусь із вивченням мови, яка є для вас рідною, одночасно вивчаючи мову того, кому ви допомагаєте), або стати спортивним тренером, або навіть поїхати на волонтерську роботу за кордон! До речі, цей спосіб може допомогти швидко покращити свій рівень англійської.

Тож вирішите ви приєднатися до футбольної команди чи розпочнете брати уроки гри на гітарі, здобудете нарешті освіту або просто будете виділяти трохи більше часу щотижня, щоб послухати новий альбом, сподіваємося, що залучивши силу волі, ви зможете виконати всі свої новорічні обіцянки, і 2021 буде для вас чудовим роком. З Новим роком!