Від Аліна Промська

10 Mar 2021 - 10:56

Чоловік з ноутбуком у навушниках

Щоб отримати бажаний бал на іспиті IELTS, потрібно показати себе якнайкраще на всіх чотирьох частинах іспиту. Часто кандидати говорять, що письмова часина іспиту – найскладніша, тож ми вирішили звернутися за допомогою до нашого міжнародного експерта з IELTS та попросили її поділитися порадами, як покращити оцінку за частину «Письмо».

У цій статті Аліна Промська порадить, як удосконалити навички письма, а також запропонує вам пройти семиденний марафон, щоб як слід підготуватися до іспиту.  

З чого складається письмова частина іспиту IELTS?

Перед тим, як ми перейдемо до порад, давайте подивимося, які компоненти входять до частини «Письмо».

Почнемо з того, що існує два види письмової частини IELTS: IELTS General Training та IELTS Academic. Якщо ви не впевнені, який тип IELTS вам потрібен, краще уточнити це в тій організації, куди ви подаватимете результати іспиту. Незалежно від того, який тип ви складатимете, вам потрібно буде виконати два письмові завдання.

 • Перше завдання – для IELTS General Training вам потрібно буде написати листа; для  IELTS Academic ви матимете вибрати, порівняти та узагальнити інформацію на основі графіка, таблиці чи діаграми. 
 • Друге завдання – в обох випадках вам потрібно буде написати есе, але для IELTS General Training теми будуть більш загальними. 

Далі вам потрібно зрозуміти, за якими критеріями оцінюються роботи. Таких критеріїв чотири.

 • Виконання завдання – наскільки успішно ви описали та проілюстрували головні пункти в завданні. 
 • Цілісність та зв’язність – наскільки добре ви організували та поєднали ідеї в своїй роботі, а також які слова-зв’язки ви використали (наприклад, ‘in addition’ (на додачу), ‘for instance’ (наприклад), ‘furthermore’ (більш того), ‘however’ (однак), ‘moreover’ (більш того) та ‘nevertheless’ (тим не менш)).  
 • Лексичні засоби – наскільки широкий ваш словниковий запас та наскільки доречно ви використовуєте слова, чи використовуєте ви менш розповсюджену лексику (наприклад, ідіоми чи професійні жаргонізми). 
 • Граматичні засоби та точність у їх використанні – розмаїття та правильність використання граматичних структур (наприклад, умовні речення, підрядні речення, модальні дієслова, інверсія). 

Поради, що працюють: як покращити свій бал за письмову частину

Тепер, коли ви вже ознайомлені з особливостями письмової частини IELTS, давайте перейдемо до порад, як скласти письмову частину IELTS на найкращий можливий бал.

1. Використовуйте свій час з розумом.

У вас буде 60 хвилин на виконання всіх завдань. Друге завдання принесе вам більше балів, тому я раджу використати не більш ніж 20 хвилин на перше завдання і виділити 40 хвилин на виконання другого завдання. Не забудьте про час, який вам потрібен буде для планування та перевірки обох частин. Можете вже зараз почати ставити собі таймер на 60 хвилин під час виконання тренувальних вправ на письмо.

2. Перевірте кількість слів.

Вам потрібно написати мінімум 150 слів у першому завданні та 250 слів у другому. Напишете менше – втратите бали. 

3. Перевірте, чи ви зрозуміли завдання.

Уважно прочитайте інструкції та підкресліть чи виділіть маркером ключові слова. Переконайтеся, що розумієте, на які запитання вам потрібно відповісти та яку інформацію потрібно включити у відповідь. 

4. Переконайтеся, що не порушена логічність викладу думок.

Виділіть собі близько п’яти хвилин на мозковий штурм, щоб придумати ідеї та вибрати інформацію, яку ви включите у відповідь. Потурбуйтеся про те, щоб ваші ідеї були логічно пов’язані та додайте слова-зв’язки між абзацами, реченнями та фразами.   

5. Ознайомтеся з підходами до завдань.

Кожне з завдань потребує окремого підходу. 

Завдання 1 (Academic) – визначте основні тенденції та ознаки; у вступі перепишіть інформацію із завдання, використовуючи синоніми та граматичні трансформації; переконайтеся, що думки викладено логічно; не описуйте всю наявну інформацію, виберіть тільки те, що стосується завдання; підбийте підсумки у висновку, спираючись на виділені вами в основній частині головні тенденції. 

Завдання 1 (General Training) – проаналізуйте запитання; запишіть ідеї, які у вас виникають, використовуючи маркований список; сплануйте, про що йтиметься в кожному з абзаців, спираючись на пункти свого списку; напишіть листа.  

Завдання 2 – воно має містити вступ, принаймні два абзаци основної частини та висновок. У вступі перефразуйте запитання та сформулюйте тезу, яка б відображала вашу думку. Запишіть ключові речення, які б передавали ваші основні ідеї – одне ключове речення для кожної з ідей – та починайте кожен абзац основної частини з ключового речення. В кожному абзаці пропишіть пояснення вашої думки та наведіть приклади, які б її підтверджували. Підбийте підсумки у висновку. 

6. Подумайте про стиль.

Кожен вид завдання потребує відповідного стилю (офіційний, напівофіційний та неофіційний), саме вони й визначатимуть ваш вибір граматичних структур та лексики. 

7. Перевірте свою роботу!

Після закінчення кожного завдання уважно перевірте свою роботу. При цьому варто поставити собі такі запитання: 

 • Чи перевірили ви граматику та правопис слів? 
 • Чи висвітлили ви всі аспекти, зазначені в завданні? 
 • Чи поділили ви свій текст на абзаци? 
 • Чи написали ви ключове речення для кожного абзацу? 
 • Чи підбили ви підсумки, спираючись на основні ідеї, у висновку? 
 • Чи переформулювали ви завдання у вступі? 
 • Чи використали ви слова-зв’язки та дискурсивні маркери? 
 • Чи перевірили ви свої завдання на наявність повторів? 
 • Чи є у вашому творі складні речення? 

8. Попрацюйте над своїм граматичним та лексичним запасом.

Готуючись до тесту, читайте різноманітні джерела: рекламу, статті, посібники, журнали, звіти та приклади з тренувальних тестів, щоб вивчити нові слова в нових контекстах. Спробуйте створювати речення, використовуючи складні структури та нову лексику. Повторіть граматичні структури, які за Common European Framework of Reference for Languages відповідають рівню C1 та C2

9. Вчіться на своїх помилках.

Заведіть зошит, куди ви будете записувати помилки зі своїх письмових робіт. Вчіться на власних помилках, виправляючи їх. Можете створити групу з друзями чи колегами, які також готуються до складання IELTS. Таким чином ви зможете перетворити свої слабкості на свої сильні сторони.  

Ваш семиденний марафон з розвитку навичок письма

Як відомо, практика – шлях до досконалості. Так само, як коли ви вчитеся водити авто, підготовка до IELTS вимагає наполегливості та постійної практики. Чим більше тренувальних тестів ви виконаєте, тим краще ви підготуєтеся. Щоб допомогти вам з практикою написання робіт, ми підготували для вас цей семиденний марафон з письма. Чому б вам його не пройти?

День 1

Розпочніть писати блог. Він може бути про що завгодно: ваші хобі, життєві цілі, улюблені фільми чи музику.

День 2

Знайдіть сайт, на якому б наводилися статистичні дані та напишіть короткий опис таблиці чи графіка (наприклад, можете взяти щось звідси)

День 3

Оберіть онлайн-статтю та напишіть opinion essay на цю тему, включивши в нього деякі думки з самої статті. 

День 4

Пройдіть онлайн-курс Road to IELTS. Виконайте декілька письмових вправ на LearnEnglish website.

День 5

Розширте свій запас лексики та граматичних структур, виконуючи вправи в таких мобільних додатках, як IELTS Prep App, Word Power, IELTS tips, BBC 6-minute English та LearnEnglish Podcasts. 

День 6

Оберіть якусь тему та спробуйти писати про неї протягом 5 хвилин. Проведіть мозковий штурм та виберіть ті ідеї, які вам потрібні. Зверніть цього разу більше уваги на швидкість свого письма, ніж на правильність.  

День 7

Оцініть свій прогрес, виконавши деякі тренувальні вправи на сайті Take IELTS.

Тепер ви знаєте все про те, як здобути найвищий бал за письмову частину. Плідної підготовки та щасти вам у день іспиту!

Якщо ви хочете побачити майбутні дати тесту IELTS або перевірити ціни на іспит, відвідайте сторінку бронювання IELTS.