Від Британської Ради в Україні

16 Oct 2020 - 11:50

Пісні англійською для дошкільнят

Пісні та потішки – чудовий спосіб включити вивчення англійської до вашого з дитиною повсякденного життя безвідносно до того, чи знаходитеся ви вдома, чи кудись мандруєте. Використовуйте зображення, відео чи іграшки там, де це можливо, – це допоможе дітям краще зрозуміти, про що йдеться в пісні, та полегшить її запам’ятовування.

Можливо, дітям знадобиться прослухати пісню не один раз перед тим, як вони її запам’ятають, проте не хвилюйтеся: варто їм буде почути її декілька разів, як вони вже мугикатимуть мелодію, а невдовзі і підспівуватимуть зі словами. Пропонуємо вашій увазі декілька прикладів пісень та потішок, з яких можна розпочати. Сподіваємося, вони звучатимуть для вас, як музика…

Вітання та розпорядок дня

Щоб налаштувати дитину на потрібний лад перед початком заняття з англійської, спробуйте починати з цієї життєрадісної пісеньки “Hello Hello” з яскравим відео та рухами. Такі пісні чудово підходять для ознайомлення зі словами та фразами повсякденного вжитку у формі веселої пісні, яка легко запам’ятовується – саме те, що треба для наймолодших учнів. Коли ваша дитина почуватиметься більш впевнено, можете ввести поняття деяких емоцій та почуттів у формі вітальної пісеньки “Hello”. Такі привітання, як ‘how are you?’ (як справи?) супроводжуються відповідями із зазначенням почуттів та станів: добре, чудово, прекрасно, я втомлений, голодний, так собі.

З власного досвіду скажу, що найкращий спосіб заохотити дітей прибрати за собою після закінчення гри – перетворити сам процес на гру. Заохочування самостійності в усіх її проявах – чудова підготовка дитини до майбутнього. Отже, програвання пісні “Clean Up”, коли настає час розставляти іграшки та ігри по місцях, буде сигналом, який допоможе перевести цей процес (зазвичай такий неприємний для дітлахів) у розряд звички. 

Тварини

“Old McDonald had a farm” – чудова пісня, під яку можна вчити назви свійських тварин та звуки, які вони видають. Ця легка для запам’ятовування мелодія базується на повторах, що забезпечує достатньо практики для маленьких любителів поспівати. Коли ваша дитина звикне до оригінальної версії пісні, можна замінити свійських тварин на екзотичних… “Old McDonald had a Parrot…” («У старого Макдоналда був папуга») – чому б і ні!

“I have a pet” – ця жвава пісня прекрасно підійде для вивчення назв та звуків домашніх улюбленців. Через її веселу мелодію та слова, які запам’ятовуються самі, ви й не помітите, як вже зовсім скоро підспівуватимете з дитиною відповіді на запитання ‘Do you have a pet?’ («Чи є в тебе домашній улюбленець?»)

“Walking in the jungle” розповідає дітям про більш екзотичних тварин (жабку, мавпу, тукана та тигра) у формі захопливої пригоди в джунглях, де потрібно не просто йти, а тупотіти, стрибати та скакати. У ній також багато повторів, а яскравий відеоряд, який супроводжує пісню, змусить вашого юного дослідника повторювати рухи разом з дітьми у відео, сміливо вигукуючи “We’re not afraid, we’re not afraid!” («Ми не боїмося, ми не боїмося!»).

“Baby Shark” – незмінний фаворит серед дітей. Це захоплива історія про голодну родину акул, які шукають зграю смачненьких маленьких рибок. Ця пісня надзвичайно весела, до того ж вона розповідає дитині про членів родини (маленьку акулу, маму- акулу, тата-акулу, бабусю та дідуся акул), розміри та прості форми у неабияк напруженому сюжеті з великою кількістю повторень. 

Кольори

Коли діти вивчають назви кольорів, інтерактивна гра «полювання на кольори» – простий та веселий спосіб засвоїти ці нові знання. Дітям подобається слідкувати за виконанням нескладних завдань “Find something blue!” («Знайди щось блакитне!») в мультику до пісні “I see something blue”. Коли ваша дитина вже добре засвоїть цю пісню, чому б не спробувати проспівати її вдома під час вашого власного полювання на кольори?

Коли діти познайомляться з різними кольорами, можна запропонувати їм послухати пісню “I can sing a rainbow”. Це доволі популярна спокійна пісня, за допомогою якої малюки зможуть впевнено вказувати на кольори веселки, коли бачитимуть її в небі чи на екрані монітора.

Числа та лічба

“Five little ducks” – проста цікава історія про п’ятьох каченят та їхню маму-качку. І знову варто наголосити, що повторення – запорука успіху для запам’ятовування пісні. У цій пісні таких повторень достатньо, адже кожен куплет повторюється разом з лічбою в зворотному порядку від 5 до 0, разом з тим, як кожне каченя йде досліджувати навколишній світ, а потім вони всі разом повертаюся до мами-качки.

“Five little monkeys” для подальшої практики лічби можна показати малюкові це відео про п’ятьох бешкетливих мавпочок, які одна за одною падають із ліжка. Дітям дуже подобається зображувати, як мавпочки зістрибують із ліжка, вдаряючись головою, а також суворого лікаря, який забороняє їм це робити - “No more monkeys jumping on the bed!” («Більше ніяких мавпячих стрибків із ліжка!»)

“1, 2, 3, 4, 5 Once I caught a fish alive” ця весела жвава пісенька допомагає дітям засвоїти лічбу від 5 до10. Повторюйте цифри, рахуючи пальці під час співу та заохочуйте дитину робити так само. Це допоможе взаємодіяти з піснею, а також дозволить розім’яти та укріпити м’язи пальців з одночасним вивченням англійської.

“Hickory Dickory Dock” – ця невигадлива пісенька – чудовий спосіб повторити цифри, а також познайомитися з поняттям часу у простий спосіб. Коли ваша дитина більш-менш запам’ятає пісню, можна продовжити з більш складним варіантом – “Hickory Dickory Crash”, там на годинник залізає вже більше звірів. Ви також можете запропонувати дитині додати своїх звірів до пісні… “Hickory Dickory Dock, the iguana ran up the clock!”  

Інтерактивні пісні з рухами

“If you’re happy and you know it!” – це дуже рухлива інтерактивна пісня, яку діти просто обожнюють – її потрібно співати одночасно плескаючи в долоні, тупаючи ногами та вигукуючи “hurray!”  

“Heads, shoulders, knees and toes” – пісня, яка допомагає спростити вивчення лексики на позначення частин тіла та передбачає активні рухи під час співу. Коли ваша дитина запам’ятає всі частини тіла, про які йдеться в пісні, можна спробувати пропускати якусь частину тіла під час співу. Або спробувати виконати цю неймовірно енергійну версію пісні у вигляді уроку аеробіки для тварин, яка з кожним куплетом прискорюється… Готові?!

“The wheels on the bus” – ця весела пісенька про автобус користується великою популярністю у дітей, особливо коли вони вивчать дії для кожного куплету. Найбільше їм чомусь подобається, як “the babies on the bus go waah waah waah” (немовлята плачуть в автобусі).

“Incy Wincy Spider” – чудова дитяча пісенька, яку можна виконувати разом з «інсі-вінсі» рухами, які дозволяють залучити до гри маленькі пальчики, розвиваючи при цьому дрібну моторику дитини.  

Вивчаючи ці пісеньки разом з дитиною, ви без зайвих зусиль зануритеся в англійську. А якщо вам сподобалися наші рекомендації, радимо завітати на сайт Learn English Kids, де ви знайдете ще більше розмаїття дитячих пісень та потішок.