Залучайте дитину до вивчення англійської за допомогою веселих театральних занять
Театральні заняття – чудовий спосіб зацікавити дітей молодшого шкільного віку вивченням мови. Це пробуджує їхню уяву і може стати веселою зміною їхнього розпорядку дня, оскільки вони можуть розігрувати різноманітні сцени: від супермаркету до фантастичного світу.
У цьому блозі ми дослідимо, як використання театральних занять у вивченні англійської може допомогти розвинути мовлення та навички аудіювання Ваших дітей, а також надати мові більше сенсу.
Розминка
Ідея театральних занять може налякати деяких дітей. Зрештою, не кожен з нас — майбутня голлівудська зірка! Хороша розминка може допомогти дітям (і батькам!) почуватися комфортніше й спонукати всіх рухатися, не відчуваючи тиску.
Ви можете спробувати ці ідеї, щоб почати.
- Clapping games (Ігри с плесканням у долоні)
Гравці сідають у коло (або обличчям один до одного, якщо вас двоє). Перший гравець плескає ритм, який наступний має повторити. Ви можете спробувати порахувати, щоб зробити гру складнішою. - 'Keep fit' дії
Це схоже на гру у плескання, але залучає все тіло. Перший гравець виконує великий рух руками та ногами (наприклад, тягнеться до стелі або виконує зірковий стрибок), який інші гравці мають відтворити. - Warm-up dances (Танці-розминки)
Beat by Beat Press пропонує багато занять, включаючи Shake it off. У цій вправі гравці мають почергово потрясти усіма руками та ногами під музику.
Якщо Ви проводите театральні заняття зі старшими дітьми, Ви можете спробувати ці групові заняття від Британської Ради. Їх можна виконувати лише з трьома-п’ятьма учасниками.
Імпровізація
Імпровізаційні рольові ігри дозволяють Вам і Вашим дітям спробувати бути різними людьми та досліджувати уявні світи. Найважливіше пам’ятати не «блокувати» свою дитину. Наприклад, якщо діти кажуть, що увійшов блакитний слон, нехай так і буде. Тим не менш, було б гарною ідеєю мати кілька сцен на вибір (наприклад, папірці у капелюсі) на випадок, якщо діти нічого не можуть придумати. Ось кілька прикладів:
- Навчання катанню на лижах/серфінгу
- Використання гончарного круга
- Знайомство друга з Вашим фантастичним новим домашнім драконом або тигром
- Демонстрація другу свого розкішного особняка чи палацу
- Проведення уроку англійської мови – з Вашою дитиною у якості вчителя
Є багато інших ідей для сценаріїв імпровізації на ThoughtCo, і Ви можете знайти сотні інших, якщо Вам потрібне натхнення.
Чому б не перетворити свою рольову гру на справжню подію? Британська Рада пропонує майстер-клас з виготовлення запрошень до театру, аби Ви могли запросити друзів і родину прийти, ніби це справжнє шоу.
Yes, no, please, banana
У цій грі Ви й дитина маєте розіграти 30-секундну сцену, використовуючи лише слова ‘yes’, ‘no’, ‘please’ та ‘banana’. Заохочуйте дітей використовувати різні тони та вирази обличчя — виконання має бути правдоподібним, навіть якщо воно абсолютно безглузде. Дивовижно, наскільки креативними можуть бути діти у цій грі. Просто подивіться на ці чудові приклади Yes, no, please, banana performances на YouTube.
Якщо Ви хочете використовувати більше мовних одиниць, то можете повторити створену вами сцену з більшою кількістю діалогів. Наприклад, перейти з:
'Banana?'
'Yes. Banana.'
до
'Is that a banana?'
'Yes, it’s a banana. Do you have a problem with that?'
Дитина почне думати про те, як передавати значення за допомогою мови обличчя та тіла, а також практикувати складніші англійські фрази.
The questions game (Гра у запитання)
‘The questions game’(гра у запитання) — це хороший вибір для дітей, які вже володіють англійською на певному рівні. Ви обираєте сценарій і починаєте розігрувати його, один рядок за іншим. Складність полягає у тому, що кожен рядок має бути запитанням, на яке Ви відповідаєте іншим запитанням.
Наприклад:
‘Can I come in?’ (Можна я увійду?)
‘Are your shoes clean?’ (У тебе чисте взуття?)
‘Why wouldn’t they be?’ (Чому ні?)… Подивіться, скільки рядків Ви зможете скласти!
Mime activities (Ігри-пантоміми)
Якщо Ваша дитина тільки-но почала вивчати англійську, mime (пантоміма) – це чудовий спосіб познайомити її з кількома новими словами за раз. Скоро вони розширять свій словниковий запас. Однак не соромтеся використовувати ці вправи з більш просунутими учнями; ця mime (пантоміма) може допомогти їм розвивати те, що вони вже знають.
- Sign language poetry (Вірші з використанням мови жестів)
Вашим дітям не обов’язково знати мову жестів, щоб оцінити ці гарні, виразні вірші. Все, що Вам потрібно зробити, це навчити їх пари жестів і сказати кілька слів під час виконання вправи. Подивіться перший у Великобританії sign language poetry slam з 2017 року, щоб знайти кілька прикладів для спроби. - The adverb game
У цій грі один гравець таємно вибирає прислівник (швидко, незграбно, щасливо тощо). Інші гравці можуть попросити його/її виконати будь-яку дію (ходити, танцювати, смажити яйце, наприклад) на манер загадкового прислівника, поки вони не вгадають його. - Where are we?
Подумайте про місце, яке знає Ваша дитина, і куди Ви ходите разом. Продемонструйте пантомімою Ваші дії з дитиною у цьому місці, і вона має вгадати, де Ви знаходитеся (наприклад, басейн чи супермаркет). Після цього можна помінятися ролями. - What is it?
Ця гра буде більш театральною, якщо у Вас є порожній мішок як атрибут. Дістаньте з сумки уявний предмет (наприклад, цуценя, олівець або годинник) і використайте його пантомімою. Потім дитина має вгадати, що у Вас є.
Заключні думки
Вам не потрібно бути вчителем театрального мистецтва, щоб допомогти своїм дітям вивчати англійську через театр. Батьки можуть використовувати прості ідеї, аби спонукати дітей використовувати свою уяву. В Інтернеті також є багато ресурсів від постановки власної п'єси до розвитку персонажів. Ви навіть можете надихнути своїх дітей почати більше використовувати англійську під час власних ігор.