Date
Середа 30 березня 2016 - 18:00 до П'ятниця 01 квітня 2016 - 23:59
Місце проведення
Будинок кіно, Київ

Британські фільми на фестивалі Docudays UA та нагородження переможців «The Guardian прямує в Україну»

Із 25 березня по 1 квітня 2016 року Британська рада запрошує на перегляд фільмів від режисерів Великобританії й оголошення переможців конкурсу «The Guardian прямує в Україну» у рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Британська Рада пропонує гостям фестивалю Docudays UA переглянути фільми у позаконкурсній програмі:

«Сирійська історія кохання» (A Syrian Love Story, 2015). Друзі та коханці Амер і Раґда познайомилися в тюремній камері в Сирії 15 років тому. Коли МакАллістер зустрівся з цією родиною, Раґда знову була за ґратами, залишивши Амера самого доглядати за 4-ма їхніми синами. Та коли регіоном мчить «арабська весна», доля родини безповоротно змінюється. Субота, 26 березня, 20:00. Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.

 «Як змінити світ» (How To Change The World, 2015). 1971 року компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань, і їхній протест сколихнув світову уяву, започаткувавши Ґрінпіс та визначивши сучасний рух зелених. Від початку орієнтуючись на публічний ефект, шукачі пригод фільмували свої акції на 16-міліметрову плівку. З цього архіву Джеррі Ротвелл створив захопливий, а подекуди і жахаючий фільм. Понеділок, 28 березня, 21:00. Кінопанорама, вул. Шота Руставелі, 19.

 «Гірке озеро» (Bitter Lake, 2014). Захопливий фільм від Адама Кьортіса, який пояснює, чому великі розповіді політиків стали настільки спрощеними, що ми більше не здатні бачити світ. Оповідь рухається Америкою, Британією, Росією та Саудівською Аравією, проте в самому центрі перебуває Афганістан, оскільки саме там політики стикаються з жахливою правдою: вони більше не здатні зрозуміти, що відбувається. Вівторок, 29 березня, 17:00. Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

«Шоу всіх шоу» (The Show of the Shows, 2015). Історія мандрівного кабаре, водевілю, атракціонів і циркачів. Фільм покаже вам рідкісні й небачені кадри з життя цирку, кунсткамери, музичного салону, атракціонів і розваг ХІХ та ХХ століть. Над музикальним оформленням фільму працювали учасники відомого ісландського гурту Sigur Rós. Середа, 30 березня, 21:30. Кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

У рамках конкурсної програми Великобританію представляють наступні фільми:

«Досконалість назавжди» (Perfection if Forever, 2015). Дерево є лише тим, чим є, – довершеним у власному існуванні. На відміну від нього, людські істоти завжди прагнуть стати чимось більшим, роблячи все можливе, щоб у гонитві за вічними коханням, красою і молодістю зупинити плин часу. Дві загублені душі прагнуть стати героями в тіні одинокої пальми. Неділя, 27 березня, 15:00. Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6. Понеділок, 28 березня, 12:00. Сінематека, кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

 «Жінки в умивальнику» (Women in Sink, 2015). В ізраїльському місті Хайфа у невеликій перукарні, якою володіє араб-християнин, режисерка ставить міні-кіноустановку над умивальником. Миючи волосся клієнток перукарні – арабок та єврейок – вона щиро розмовляє з ними на різні теми: від політики до кохання. З цих розмов постає чесний та насичений деталями портрет сучасного Ізраїлю. Середа, 30 березня, 15:00. Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6. Четвер, 31 березня, 12:00. Сінематека, кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19.

У рамках фестивалю ми раді запросити вас на зустрічі із режисерами, а саме:

Джеррі Ротвеллом (Jerry Rothwell) – автором визнаних документальних фільмів «Невідомий донор» (Donor Unknown) про донора сперми та багатьох його нащадків і «Важкий вантаж» (Heavy Load) про людей із особливостями розвитку, які створили панк-групу. Прем’єра його фільму «Місто бігунів» (Town of Runners) відбулася на кінофестивалі Tribeca у 2012 році. Зустрітися з ним можна на показі фільму «Як змінити світ» у суботу, 26 березня, о 20:00 (Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6).

Марою Тріфу (Mara Trifu) – незалежною румунською режисеркою та операторкою документального кіно. Перед тим, як здобути диплом магістра в Національній школі кіно та телебачення (Велика Британія) вона була учасницею численних міжнародних кіномайстерень: Кампус талантів у Сараєві, Istanbul Express, Aristoteles Workshop, Кампус талантів Берлінале, Docstories Black Sea та Docs у Салоніках. Зустрітися з нею можна на показі фільму «Досконалість назавжди» у неділю, 27 березня,о 15:00 (Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6) або в понеділок, 28 березня, о 12:00 (Сінематека, кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19).

Іріс Закі (Iris Zaki) – переїхала до Лондона в 2009 році, щоб вивчати документалістику, до того провівши кілька років в ізраїльській медійній індустрії. 2013 року вона почала навчання на практичній аспірантурі з документалістики під керівництвом режисера Марка Ісаакса, який виграв багато нагород. Це допомагає їй розвивати інноваційну техніку кіновиробництва, зосереджену на закритих спільнотах. Зустрітися з нею можна на показі фільму «Жінки в умивальнику» у середу, 30 березня, о 15:00 (Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6) або у четвер, 31 березня, о 12:00. (Сінематека, кінотеатр «Київ», вул. Велика Васильківська, 19).

 Під час фестивалю Docudays UA Британська Рада в Україні завершить конкурс«The Guardian прямує в Україну». 23 – 24 березня креативні команди шести відібраних заявок пройдуть тренінг із презентування проекту (пітчингу) від провідного британського експерта Крістін Барнет в Києві.

31 березня о 13:30 розпочнеться перегляд фільмів Guardian Docs, а вже о 15:00 шість фіналістів представлятимуть свої ідеї експертній раді на відкритому пітчингу Docudays UA. Після завершення презентацій експертна рада визначить трьох проектів-переможців, які будуть оголошені о 19:00 на церемонії закриття фестивалю. За рішенням журі, один переможець отримає грант до 5000 британських фунтів, а ще двоє – гранти до 3000 фунтів кожен на виробництво авторських документальних стрічок.

Серед усіх заявок було відібрано шість документальних українських проектів, які змагатимуться за головні призи конкурсу «The Guardian прямує в Україну», а саме: «Аліна» Аліси Коваленко, «Паромна переправа» Гліба Жаворонкова, «Ленінопад» Світлани Шимко, «Несамовитий» Віктора Демідова, «Історія зимового саду» Семена Мозгового та «Джамала» Анни Акулевич.

Переможців визначить експертна рада, а саме радник з питань кіно у Британській Раді Крістін Бардслі, очільник відділу із закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian Чарлі Філліпс, український режисер документального кіно Сергій Буковський та арт-директор Docudays UA Роман Бондарчук.

30 березня о 18:00 у Зеленій залі Будинку Кіно  (2 поверх) в рамках освітньої майстерні DOCU/КЛАС ми також анонсуємо нову програму Docworks UA-UK для режисерів документального кіно з України та Великобританії спільно з Docudays UA і фестивалем Sheffield Doc/Fest.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2015 році фестиваль у Києві відвідало понад 44 000 глядачів. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). У 2014 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23-х регіонах України.

Слідкувати за новинами фестивалю можна на офіційному сайті www.docudays.org.ua та на Facebook - https://www.facebook.com/DocudaysUA.

The Guardian Documentary: створений у 2014 році, ресурс підтримує кіновиробництво та завжди шукає нові історії, що здатні сформувати та розширюють існуюче сприйняття актуальних питань та місць.