Date
Субота 24 жовтня 2015 -
18:30 до 22:00
Місце проведення
Izolyatsia, Kyiv

Легендарні британські новатори — індустріальна група Test Dept вперше приїжджає в Україну в рамках проекту Symphony: UK / Donbas.

Industrial Symphony: UK / Donbas — спільний проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ та AV Festival - британського міжнародного фестивалю візуального мистецтва, музики і кіно. Ця колаборація стала можливою завдяки підтримці Британської Ради в Україні.

Industrial Symphony: UK / Donbas присвячується синергії та взаємозв'язку між мистецтвом і індустріальним контекстом в сучасному суспільстві, ця тема - один з головних елементів місії фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Industrial Symphony: UK / Donbas розповідає про унікальне художньє явище - використання художником постіндустріального контексту у взаємодії з передовою політичної культури. Саме цей підхід буде представлений в українській прем'єрі нового звукового фільму групи Test Dept — DS30, знятого на честь 30-ї річниці страйків британських шахтарів в 1984-85 рр. Говорячи про опір індустріального і постіндустріального, Industrial Symphony: UK / Donbas використовує і український дискурс — проект представить художні фотографії страйкуючих шахтарів Донбасу, зняті українським фотографом, Валерієм Милосердовим.

24 жовтня о 19:00 Test Dept покажуть свої фільми і відіграють DJ-сет.

Програма Industrial Symphony: UK / Donbas:

18:30: слайд-шоу Валерія Милосердова
19:00: кінопоказ групи Test Dept
20:00: Q&A з Test Dept, фотографом Валерієм Милосердовим і істориком Антоном Лягушею. Вестиме дискусію директор фестивалю AV Festival — Ребекка Шатуелл.
21:00: DJ-set групи Test Dept з живими візуальними ефектами

Вхід вільний.

Test Dept — провідна фігура британської андерграундной культури 1980-х і 1990-х років. Група надихалася художнім авангардом першої декади російської революції. Зокрема, на їхню методику використання знайденого звуку вплинув перший український звуковий фільм, Ентузіазм (Симфонія Донбасу) Дзиги Вертова.

Музиканти створювали необроблену, інстинктивну музику зі звуків металу і техніки, знайденої на занедбаних заводах. За 15 років група випустила 14 альбомів, гастролювала в США, Канаді, Польщі, Угорщини, Чехословаччини та інших країнах. Рік тому Test Dept зібралися знову, щоб почати взаємодію вже з сучасною культурою і актуальним політичним кліматом, досліджуючи нові способи вираження, і працюючи зі своїм архівом в цифровому вигляді.

AV Festival

AV Festival — провідний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва, кіно і музики, заснований в Ньюкасл-апон-Тайн, у Великобританії. Фестиваль проводиться раз на два роки. Він присвячений різним темам, аби залучити аудиторію до роздумів над сучасними ідеями у всіх сферах художніх практик, політики і суспільства. У березні 2014 AV Festival залучив до своїх проектів понад 80 000 відвідувачів; в рамках фестивалю відбулося 12 виставок, 40 показів фільмів, 10 концертів та 10 нових проектів. Наступний фестиваль відбудеться 27 лютого — 27 березеня 2016 року.

www.avfestival.co.uk

Проект презентується у рамках, Canny Creatives - ініціативи Британської Ради. Це програма обміну професійним досвідом для фахівців, що працюють в культурних організаціях у Великобританії і Україні, і бажають встановити зв'язки між двома країнами та сприяти розвитку своїх організацій. В 2015 учасниками з Великобританії будуть фахівці північного сходу Англії та Ньюкасла, одного з найбільш захоплюючих культурних хабів Великобританії. Програма відкрита для культурних організацій всієї України.