22 листопада, о 19.00 на Камерній сцені Молодого театру відбудеться спеціальний показ вистави «На межі». Показ відбудеться в рамках Фестивалю молодої української режисури імені Леся Курбаса за підтримки Британської Ради в Україні.
«На межі» – це неймовірно щира історія про те, що навіть у найважчі часи є місце для надії. Пронизлива життєва сповідь у виконанні британських акторів Катерини Радевої та Алістера Лоуні перевертає уявлення про ролі батька, матері та дитини.
Вистава створювалася компанією «Two Destination Language» у Колчестерському мистецькому центрі за підтримки Мистецької ради Британії та фундації The Point з Істлі. Драматург та співрежисер вистави – видатний хореограф Шарлотта Вінсент, засновниця «Vincent Dance Theatre».
Вистава відбувається одночасно болгарською та англійською мовами у супроводі балканської музики. Протягом години – на сцені лише два актори, сотні свіжих квітів і шквал емоцій.
Постановка «На межі» отримала декілька нагород фестивалю «Pulse Fringe Suitcase», а також «Total Theatre Award» у номінації «Інновації, Експеримент та Робота з Формою» у рамках Единбурзького фестивалю Фріндж у 2014 році. Влітку 2015 року українська делегація в складі Ірини Чужинової (театральний критик, співзасновниця ГО «Театральна платформа»), Вікторії Швидко (співзасновниця та директорка «Драма.UA»), Тамари Трунової (режисерка) та Антона Овчіннікова (директор фестивалю «Zelyonka-Fest») відвідала Единбурзький Фріндж та «Edinburgh Showcase» - бієнале театральних і танцювальних проектів Британської Ради - та обрала виставу «На межі» для показу в Україні.
Дізнатись більше про подорож української театральної спільноти в Единбург можна буде в рамках Освітньої програми Фестивалю молодої режисури вже 23 листопада о 13.00 в театрі «Золоті ворота» (вул. Шовковична, 7а). Їхній презентації «Що це за Фріндж» передуватиме зустріч з акторами вистави «На межі» Катериною Радевою та Алістером Лоуні, що відбудеться об 11.00.
Квитки можна придбати тут.
Довідка:
«TwoDestinationLanguage» – компанія заснована влітку 2011 року Катериною Радевою та Алістером Лоуні. Своєю роботою творці апелюють до формату «storytelling», танцю і до візуальних мистецтв. У грудні 2011 року вони були обрані для резидентської програми у мистецькому центрі Салісбері, нині ж їхню творчість підтримує фундація ThePoint в Істлі. Разом Катерина Радева та Алістер Лоуні працюють у різноманітних напрямках сучасного театрального мистецтва, починаючи з проектів, розрахованих тільки для одного глядача за один показ і аж до інтерактивних site-specific перформансів та інсталяцій.
Окрім «На межі» театральна компанія «Two Destination Language» у своєму доробку має наступні вистави – «Burning Black» (2010), «Fallen Fruit- now here, now gone» (2011), «A Journey of a Home» (2011), «WLTM» (2012), фестиваль сучасного танцю та перформансу FLINT (2012 – 2013), інсталяція «Storyville» (2013), виставка «Dusty Feet» (2014), «Manpower» (2015).
Театральна програма Британської Ради – спрямована на розвиток українського театру та молодої професійної спільноти, програма складається з трьох багатоетапних конкурсів, які пропонують українським режисерам, кураторам і театрам попрацювати з іноземними колегами над створенням британо-українських копродукцій, переосмислити «невідомі» тексти Шекспіра, а також на три тижні зануритися в роботу найбільшого експериментального майданчика світу –Единбурзького Фрінджу – в ролі членів журі премії Total Theatre Award.