Date
Четвер 11 Червень 2015 -
16:00 до 23:59
Місце проведення
Національний художній музей України

В четвер 11 червня в Національному художньому музеї України відбудеться лекція британського дослідника, керівника асоціації семи музеїв Ліверпуля Девіда Флемінга на тему «Музеї та політика». Мова піде про політичну заангажованість музейних інституцій та про їхню роль у суспільних перетвореннях. Реєстрація на зустріч за телефоном (044) 278-74-54 або за e-mail aдресою namumuseum@gmail.com.

______________________________________________________________________________

Традиційно музеї звикли вважати, що не мають стосунку до політики. Мовляв, зберігати, реставрувати, досліджувати та експонувати — це все види діяльності, що перебувають поза політикою. Девід Флемінг стверджує, що це не так. Що перебувати поза політичними процесами — це значить уникати взаємин, які характеризують суспільство. Бо політика — наріжний камінь суспільних відносин, а музеї є суспільними конструктами. Для Флемінга очевидно, що всі музеї є політично заангажованими. «Чому, — запитує він, — деякі вдають, що вони такими не є»?

Такі традиційні музеї Флемінг вважає «старомодними». Дуже яскравим прикладом прихованої політичної заангажованості музею Девід Флемінг вважає музеї європейських країн — колишніх імперій, де виставлені на огляд об'єкти нерідко є результатом пограбувань підлеглих країн у різні часи. Які, до того ж, додають присмаку зверхності європейських країн над колишніми колоніями.

«Старомодному» музею Флемінг протиставляє «новий» музей. Новими він називає ті музеї, які стають майданчиками для активного спілкування своєї громади, які проводять кампанії та організовують різні події, піднімаючи соціально важливі питання, зокрема у сфері прав людини та національної ідентичності. «Звісно, є ризик переступити межу між пропагандою і вихованням патріотизму, проте ми не повинні боятися висловлювати свою думку, навіть якщо не всі з нею погоджуються», — каже Флемінг. У музеї мають звучати не лише голоси влади, а й голоси простих людей — їхніх історій, вражень, переживань.

Девід Флемінг (David Fleming) – директор групи національних музеїв Ліверпуля. Відтоді, як пан Флемінг очолив групу в 2001 році, кількість відвідувачів збільшилася в чотири рази. Його попередній досвід пов’язаний із Tyne & Wear Museums у Ньюкаслі, музеями міста Галл та Лідз. Флемінг очолював Асоціацію музеїв Об’єднаного Королівства та служив у профільних Урядових комітетах. У 2002 він увійшов в десятку найвпливовіших музейників Об’єднаного Королівства.