Ukrainian educationalists visit Great Britain
Ukrainian educationalists visit Great Britain

11-13 березня 2014 р. українська делегація освітян відвідала Лондон, де ознайомилася з британським досвідом у сфері забезпечення якості вищої освіти.

Група, яку очолював Володимир Луговий, перший віце-президент Академії педагогічних наук України, мала на меті пізнати та запозичити кращі закордонні практики для майбутніх реформ у вітчизняній сфері вищої освіти. 

Учасники візиту жваво обговорювали зі своїми британськими колегами питання автономії університетів, стратегії інституційного розвитку, включаючи їхній міжнародний аспект, та проблеми розвитку університетського лідерства.

У рамках 3-денної інтенсивної програми пройшли зустрічі з представниками низки інституцій Сполученого Королівства: Агенцією забезпечення якості вищої освіти, Академією вищої освіти, Департаментом міжнародної співпраці та Британською Радою, а також з колегами у Вестмінстерському та Лондонському Метрополітен університетах.

Володимир Луговий, перший віце-президент НАПН України, поділився планами на майбутнє: «За результатами нашого візиту на 2014-2015 роки були розроблені пропозиції щодо реформування вищої освіти за участі європейських експертів. Ми прагнемо підвищити рівень управління вищої освіті, а також заручитися підтримкою експертів у процесі реалізації положень Законопроекту «Про вищу освіту».

По завершенню візиту усі учасники делегації відзначили, що проведені зустрічі та обговорення допомогли отримати системне та глибоке бачення процесу забезпечення якості вищої освіти на всіх рівнях його імплементації, налагодити нові контакти та окреслити можливі напрямки для подальшої співпраці.

Поїздка відбулася в рамках програми Британської Ради «Інтерналіоналізація вищої освіти», що сприяє розвитку сфери вищої освіти України. Вона скерована на налагодження зв’язків між університетами, інтеграцію українських ВНЗ у світову освітню спільноту, а також їх розвиток.

Дивіться також