Нещодавно в Одесі завершився п’ятий ювілейний Одеський кінофестиваль, на який цього року завітало багато британських кінодіячів. Британська Рада долучилася до організації спеціального показу фільму «Шантаж» на легендарних Потьомкінських сходах, а також поспілкувалася з британськими гостями фестивалю, серед яких були режисери Стівен Фрірз та Пітер Веббер, голова національного архіву Британського кіноінституту Робін Бейкер та представниця кінодепартаменту Британської Ради в Лондоні Крістін Бардслі.

Режисер Пітер Вебер, який очолив цьогоріч журі міжнародної програми, не тільки переглянув десятки конкурсних робіт, але й представив просто неба на Ланжеронському узвозі свою, напевно, найбільш знакову роботу «Дівчина з перлинною сережкою». На запитання, що підштовхнуло містера Веббера завітати в Одесу цього літа, він відповів: «На мою думку, фестивалі, що розвиваються, які ще не стали масштабними, але прагнуть досягнути вищого статусу, значно цікавіші. Вони свіжіші, енергійніші і не такі переповнені, але водночас сповнені ентузіазму. Вони подобаються мені значно більше ніж, наприклад, Каннський кінофестиваль. Крім того, дуже важливо, щоб культурні заходи, все, що пов’язано з мистецтвом, і надалі відбувались, особливо у часи політичної напруги. Це ті речі, що об’єднують людей та сприяють розумінню у такі непрості часи».

Робін Бейкер з Британського кіноінститу був вражений неймовірною кількістю глядачів фільму Альфреда Хічкока «Шантаж», що демонструвався на Потьомкінських сходах. Він заявив, що в жодній країні світу аудиторія не нараховувала 15 тисяч людей, і ця подія стала своєрідним рекордом для Британського кіноінституту, який займався реставрацією стрічки.

Дивіться у нашому відео, яким був показ «Шантажу» під відкритим небом, та що вразило й надихнуло британських гостей в Одесі.

Дивіться також