На цій сторінці ви знайдете відповіді на поширені питання про реалізацію програми «Активні громадяни» в Україні.

Хто такі активні громадяни?

Активні громадяни – це конкретні люди по всьому світу, які мають бажання змінити світ на краще в своїх громадах.

Це люди та організації, які мають довіру, повагу та визнання у своїх громадах. Це духовні лідери, політики, молодіжні лідери тощо. Вони мають вплив і використовують його для покращення життя у своїх громадах.

Хто є партнерами проекту «Активні громадяни»?

У рамках програми «Активні громадяни» ми співпрацюємо з мережею партнерів по всьому світу.

Наші партнери – це громадські організації, молодіжні центри та заклади вищої освіти, які мають вагомий вплив на культурні відносини у своїх громадах.Ці організації та її учасники є лобістами соціальної справедливості. Вони представляють культуру та інтереси своїх громад та є успішними лідерами в організації людей. Це, наприклад, молодіжні організації, мистецькі групи, профспілки, релігійні спільноти або місцева влада. 

«Активні громадяни» - програма націлена та адаптована під цілі партнерів, з якими ми співпрацюємо.

Хто такі фасилітатори?

Це представники партнерських організацій, які проводять тренування активних громадян.

Ми співпрацюємо з мережею партнерів по всьому світу. Кожен із наших партнерів визначає принаймні одну особу від організації у ролі фасилітатора «Активних громадян» для участі у майстеркласах.

Такі майстер-класи відбуваються на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях та тривають близько п’яти днів. Фасилітатори знайомляться детально з метою програми та посібником.

Хто є учасниками?

Учасники та волонтери – це конкретні люди, які хочуть впливати на власні громади.

Відбір учасників до програми «Активні громадяни» здійснюють наші партнери. Вони проходять шлях від самообізнаності через розуміння місця їхніх громад у світі до усвідомлення того, яким чином їхні дії на місцевому рівні можуть викликати глобальний резонанс; розвивають свої навички у веденні діалогу та збільшують свою цінність у глобальному розмаїтті.

Як працює програма «Активні громадяни»?

Ми працюємо з партнерськими організаціями по всьому світу з метою впровадження та розвитку програми «Активні громадяни».

Партнерські організації визначають фасилітаторів. Ми проводимо для них тренінги з фокусом на навичках, потрібних для проведення подальших тренінгів для інших учасників.

Після їхнього проходження фасилітатори використовують посібник Активних громадян для планування та реалізації тренінгів для учасників місцевих громад. Учасники отримують необхідну підтримку для реалізації власних проектів соціальної дії, щоб вирішити соціальні виклики у своїх громадах.

Як ми працюємо з партнерами?

Для того, щоб дізнатися, як ми працюємо з партнерами, запрошуємо переглянути це відео

Що таке посібник?

Посібник створений для того, щоб допомогти фасилітаторам під час планування та впровадження програми «Активні громадяни» у всьому світі.

Посібник містить вказівки, навчальні програми, пояснення та абстрактні концепти, практичні вправи, плани реалізації, покрокові інструкції для реалізації навчальних заходів.