Від Елеонора Мерфі

02 Apr 2021 - 12:29

Маленька дитина та жінка дивляться журнал

Використання музики у формі пісень та потішок англійською дозволяє дітям вивчати мову в природній, зручній та веселій атмосфері, а також заохочує їх відтворювати звуки англійської мови спонтанно, навіть не замислюючись про це.

Пісні та римівки англійською допомагають дитині покращити вимову, а також дають чітке уявлення про ритм, інтонацію та логічні наголоси в реченні. 

Пісні та музичні вправи можуть стати прекрасним допоміжним інструментом для вивчення англійської. До того ж це надзвичайно корисне заняття для розвитку соціальних навичок.  Музика здатна творити дива з самооцінкою дитини та її впевненістю в собі. Захопившись піснями англійською, діти дуже швидко починають голосно співати пісні власного авторства та шукати нові засоби для самовираження.

У цій статті ми поговоримо про п'ять порад щодо того, як використовувати пісні англійською зі своєю дитиною вдома чи на прогулянці.

Музичне середовище

Нехай музика стане частиною кожного етапу вашого дня. З музикою навіть найбільш непривабливі заняття можна робити весело та із задоволенням. Так, наприклад, прибираючи іграшки разом із дитиною, можна співати “Clean up”.  Музику можна використовувати не лише   для того, щоб зробити неулюблену домашню роботу більш приємною, вона також може слугувати сигналом про початок певного виду щоденної діяльності чи частини дня. Так пісенька “The Bath Song” чи інша заспокійлива мелодія може сигналізувати про те, що день добігає кінця, і час готуватися до читання книжки перед сном. Про те, що почитати з малюками англійською, можна дізнатися з нашої статті «Книжки англійською для дітей: що ми рекомендуємо почитати з вашими дошкільнятами».

Музику можна використовувати не лише як заспокійливий засіб, а й як інструмент для зміни настрою чи підвищення рівня енергії. Спробуйте залучати музику до своїх ранкових справ: пісеньки про лічбу, потішки або навіть пісеньки-нагадування про те, що час одягатися, – все це має допомогти маленькому сплюхові швидше прокинутися.

Розпочніть наступний ранок разом із запальною піснею “Count and Move”.  

Рухайтеся!

Танцювати так, ніби вас ніхто не бачить, – одне з тих занять, яке приносить задоволення і дітям, і дорослим, тож чому б не насолодитися ним разом? Танець  допомагає вам почуватися краще. Фізичний рух та вираження себе в ньому – це не просто весела гра, а й важлива складова розвитку організму дитини.

Додавання до пісні рухів може допомогти дитині краще зрозуміти, про що йдеться в пісні або в потішці. Фізична складова в піснях – чудова можливість порухатися, а танець неабияк допомагає з розвитком моторики дитини, її координації та вміння тримати баланс. Укріпити м'язи одночасно практикуючі англійську за допомогою пісень чудово можна з піснями “The Hokey Cokey” чи “Heads, Shoulders, Knees and Toes”.

Виконуючи рухи руками під потішки, можна допомогти дитині розвинути дрібну моторику та підготувати її руку для письма. Радимо спробувати зробити це з піснями “Incy Wincy Spider” чи “Twinkle Twinkle Little Star”

Співайте на весь голос

Співаючі на весь голос, можна розім’яти м’язи губ та язика, а також натренувати слух. Окрім того, співаючи разом з кимось, дитина має змогу відчути себе частиною спільноти та весело провести час.

Якщо ви почнете співати дитині англійською, вона побачить ваш приклад та приєднається до вас. Не хвилюйтеся, якщо ваш голос не дуже нагадує голос ангела.  З власного досвіду можу можу сказати, що маленькі діти – це найбільш толерантна аудиторія!

Коли ваша дитина почуватиметься більш упевнено, можете заохотити її на невеличкий виступ перед аудиторією чи родиною. Якщо вона соромиться, спробуйте для початку записати її на якийсь пристрій чи мобільний телефон і дати прослухати себе чи подивитися на себе. Ось побачите, як вона собою пишатиметься!

Грайте

Гра на музичному інструменті, створення різноманітних звуків разом з дитиною – чудова тактильна, мультисенсорна практика для вас обох. Практичний підхід до дослідження музики, поєднаний із грою, – прекрасний спосіб розвинути слух вашої дитини, її відчуття звуку, покращити координацію «око-рука» та навчити дитину відчувати ритм.

Спробуйте зробити свої власні музичні інструменти. Можна розпочати з ударних інструментів, таких, наприклад, як ці маракаси – робити їх легко, а задоволення від процесу величезне. Знайдіть пластикову пляшку, старий судочок чи будь-який інший контейнер; оберіть вміст (макарони, квасоля, горох чи рис), який ви покладете всередину. Попросіть малюків допомогти вам обрати потрібні продукти та перекласти їх вручну до контейнерів – це прекрасна вправа на розвиток дрібної моторики. Надійно закріпіть кришку. Ось і все! Час для “shake shake shake”! 

Перегляньте відео “Shakey Shakey” з Семом та Пем, вивчить нові слова, співайте та трусить маракасами під ритм пісні!

На сайті Learn English Kids ви зможете знайти більше ідей щодо створення власних інструментів вдома.

Використовуйте реквізит

Якщо доповнити пісню картинками, що привертають увагу, та використовувати персонажів і реквізит – це допоможе дитині зрозуміти, про що йдеться в пісні, а також полегшить для неї запам'ятовування нових слів. 

Лялькам подобається вчитися. Коли ваша дитина вже впевнено співатиме англійські пісні та потішки,  запросіть на ваші заняття англомовну ляльку. Дітям подобається гратися у вчителя, і можу точно сказати, що якщо лялька плутатиме слова пісні, дитина з радістю буде її виправляти. Ляльку можна дуже просто зробити зі старої шкарпетки, пришивши очі-гудзики. На сайті Learn English Kids можна надихнутися ще кількома ідеями для створення ляльок.

Ви також можете використовувати картки для того, щоб познайомити дитину зі словами, які фігуруватимуть у пісні. Картки можна завантажити із сайту Learn English kids або, якщо вам хочеться більше креативу, чому б не намалювати їх самим?  Дайте дитині можливість бавитися картками у вільний час. Це допоможе їй самостійно пригадувати слова з пісні, оскільки вона асоціюватиме зображення із піснею.

Залучення музики, англійських пісень та потішок до вашого щоденного розпорядку – прекрасне доповнення до занять з англійської, яке одночасно прискорює загальний розвиток дитини. Більше ідей щодо того, які пісні співати з малюками, шукайте в нашій статті «Пісні англійською для дошкільнят».