Від Британської Ради в Україні

23 Jul 2020 - 11:32

Як почати вивчати англійську з дошкільнятами

Навчання починається вдома

Заняття англійською з дитиною вдома можуть стати її першими кроками до знайомства з мовою або доповнять заняття, які, можливо, вже відвідує ваша дитина. Деякі батьки хвилюються, що їхніх власних знань англійської для цього недостатньо. Проте як показує мій досвід, ваша залученість та зацікавленість у процесі навчання – ось що потрібно, щоб запалити дитячу уяву та пробудити інтерес до вивчення мови. Пропонуємо вам декілька ідей, які можуть стати у пригоді.

Розпорядок

Встановіть певний порядок дій чи певний час для занять англійською, це допоможе дитині виробити звичку вчитися. Повторення щоразу одних і тих самих фраз чи пісень буде давати дитині сигнал про те, що заняття з англійської вже почалося. Заняття мають бути короткими (не більш ніж 15 хвилин для зовсім маленьких дітей), різноманітними та веселими – таким чином ви зможете утримувати увагу дитини та стимулювати її інтерес до вивчення англійської.

Займайтеся з дитиною потроху, але регулярно. Використовуйте англійську впродовж дня, особливо тоді, коли дитина цього очікує. Це допоможе урізноманітнити заняття. Наприклад, ви можете ввести практику читати казки англійською на ніч або співати пісню під час купання. Якщо вам потрібні ідеї для натхнення, перегляньте відео про родину Сангера та їхній «куточок англійської».

Історії

Читання книжок зі зрозумілими кольоровими ілюстраціями – прекрасний спосіб познайомити дитину з англійською водночас насолоджуючись часом, проведеним разом.

Дітям подобається слухати історії, які вони вже знають, тому читання одних і тих самих книжок знову й знову не тільки зробить вашу малечу щасливою, а й допоможе вивчити нові слова та запам’ятати структуру речень у ненав’язливій приємній атмосфері. Почніть з інтерактивного підходу та залучайте дитину до обговорення, ставлячи прості запитання до ілюстрацій, наприклад: ‘Where’s the blue dog?’ (Де синя собака?). І так повтор за повтором, діти поступово звикнуть до історії та долучатимуться до переказу тих части книги, які вони запам'ятали.

Коли ми читаємо дітям книжки, то разом із розвитком уяви у них розвиваються важливі навички аудіювання, оскільки вони чують граматичні форми та нові слова. В одній із наших попередніх статей ми вже розповідали про книги, які можна почитати з малечею. 

Пісні та римівки

Спів пісень та римовок дитині або разом із дитиною уможливлює природне спонтанне відтворення повторюваних мовних елементів. Окрім того, що дітям це просто подобається, дитячі пісні завуальовано дають можливість попрактикувати наголос, ритм та інтонаційні патерни англійської мови.

Прослухавши пісню декілька разів, діти починають мугикати її або співати разом з аудіо, а використання візуальних елементів, таких як відео чи ляльки, можуть значно спростити розуміння того, про що йдеться в пісні. Можете спробувати поспівати “Hickory Dickory Dock” разом з дитиною, використовуючи ляльку миші чи будь-яку іншу м’яку іграшку, щоб краще запам’ятати слова. 

Використання технологій

Додатки – захопливий інтерактивний інструмент для вивчення мови, який подобається студентам будь-якого віку. Вони можуть якісно доповнити вивчення мови. Діти можуть використовувати їх на планшеті чи будь-якому іншому мобільному пристрої для вивчення нових слів, лічби, звуків та вимови, а також щоб дивитися відео за мотивами історій та грати в ігри. Якщо ви будете вибирати вправи та ігри відповідно до матеріалу, який вивчає ваша дитина, та ї інтересів, це зробить навчання ще більш захопливим та цікавим.

Щоб повторити числа, кольори, форми, назви їжі, тварин, шкільного приладдя, іграшок та багато іншого, можете запропонувати дитині додаток ‘Learning Time with Timmy’.     

Перегляд коротких кліпів з улюблених мультфільмів та програм дитини – це чудовий спосіб створити англомовне середовище для неї вдома. Таким чином ваша дитина буде прислухатися до вимови нових та знайомих слів і фраз, і все це під виглядом перегляду улюбленого мультфільму. 

Ігри та картки

Ігри допомагають пожвавити навчання, зробити його цікавим та захопливим. Картки можна використовувати в найрізноманітніших іграх, таких як Memory, Snap та Kim’s game. Якщо у вас прокинувся художник, картки можна створити самостійно, а можна завантажити вже готові з Learn English Kids.

У цьому відео родина Еліот грає в ‘Memory Game’, використовуючи картки. Ще більше ідей щодо інтерактивних ігор ви можете знайти на сайті Learn English Kids

Лексика та фрази

Навчаючи дитину англійської вдома, намагайтеся обирати такі теми, які її цікавлять, і ті слова та фрази, які дитина вже знає в своїй рідній мові.

Наприклад, розпочати можна з таких тем:

  • Їжа та напої
  • Іграшки
  • Цифри 1-10, 10-20 і т. д.
  • Кольори
  • Одяг
  • Тварини (свійські тварини, дикі тварини, домашні улюбленці)
  • Форми
  • Прості прикметники: почуття та емоції, температура, розмір тощо.

Важливо пам’ятати, що різні діти мають різні інтереси, прислухайтеся до того, про що говорить ваша дитина. Наприклад, їй може сподобатися вчити лексику, пов’язану з Бетменом чи Lego – таким чином вона грається і в процесі гри засвоює англійську. 

Говоріть із викладачем своєї дитини

Якщо ваша дитина відвідує заняття з англійської, намагайтеся періодично говорити з викладачем про наповнення курсу. Викладач може розповісти вам про те, які теми проходять діти, пісні, історії та лексику, які вони вчать на уроках. Повторюючи їх вдома, ви забезпечите більш успішне та стійке засвоєння вивченого матеріалу.

Британська Рада пропонує курси для дошкільнят (“Learning Time with Timmy”) та дітей молодшого шкільного віку (Primary Plus)  

Крок за кроком

Вбудовуючи вивчення мови в щоденний розпорядок дня дитини, ви перетворюєте його на звичку. Зробіть так, щоб вивчення англійської відбувалося в ігровій формі та в невимушеній атмосфері, це принесе радість вам і вашій дитині від часу, проведеного разом.