Date
Середа 20 лютого 2019 -
19:30 до 21:30

20 лютого у Довженко-Центрі відбудеться показ фільму «Вежа мовчання» (1925) із саундтреком одного з фіналістів кіноосвітнього проекту Envision Sound 2018 Сергія Леонтьєва, виконуваним наживо гуртом Sed Contra Ensemble.

«Вежа мовчання» (Der Turm des Schweigens, Німеччина, 1925) – одна із небагатьох уцілілих стрічок режисера Йоханнеса Ґутера, де головну роль зіграла акторка українського походження Ксенія Десні, уродженка містечка Остер на Київщині. 1921 року Десні (відома на той час як Дада) підписала контракт з гігантом німецької кіноіндустрії кінокомпанією UFA, а в 1924 році зіграла в стрічці «Стрибок у життя», в масовці якого з’явилась тоді ще нікому не відома Марлен Дітріх. Десні здобула собі славу в Європі, де стала справжньою зіркою німецького кінематографу другої половини 1920-х років.

Разом з гуртом Sed Contra Ensemble стрічку озвучить фіналіст Envision Sound 2018 Сергій Леонтьєв – український композитор, автор музики до художніх, документальних, анімаційних фільмів. Композитор працює у різних жанрах, створює камерно-інструментальні, симфонічні та електроакустичні твори, хорові мініатюри, які виконуються у Франції, Австрії, Німеччині, Польщі, Литві, Білорусії, Китаї та Україні.

Подія відбудеться в рамках освітньої програми для композиторів кіно Envision Sound, організованої Британською Радою в Україні та Національним центром Олександра Довженка.