У Києві вперше покажуть роботи переможця премії Тернера, британського художника Грейсона Перрі
Британська Рада в Україні відкриває свою мистецьку програму у 2017 році виставкою«Марнославство дрібних відмінностей» сучасного британського художника Грейсона Перрі. Виставка триватиме з 16 лютого по 22 березня в ІЗОЛЯЦІЇ (м. Київ). Цим заходом Британська Рада розпочинає рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні.
«Марнославство дрібних відмінностей» – це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великобританії. Натхненні гравюрами «Історія марнотрата» художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті. Композиція кожного гобелена посилається на шедеври релігійного живопису Ренесансу та запрошує нас заглибитись в історію мистецтва та соціально-політичне сьогодення Британії. Гобелени створені у 2012 році і вже були представлені у провідних музеях світу.
Грейсон Перрі, переможець головної щорічної британської премії Тернера 2003 року, став відомим завдяки роботам в авторській техніці (кераміка), на яких зображував гострі критичні сюжети з британського життя, а також завдяки своєму незвичайному альтер-его, жінці на ім’я Клер, у яку Перрі часто переодягається.
В Україні виставку робіт Грейсона Перрі, організовану Британською Радою у партнерстві з платформою культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ), супроводжуватиме насичена освітня програма: покази документальної стрічки «Питання смаку із Грейсоном Перрі», у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості зможуть прослухати серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – «Культурним Проектом».
Докладніше можна дізнатися тут.