Date
П'ятниця 22 лютого 2019 - 19:00 до Неділя 31 березня 2019 - 18:00

Британська Рада відкриває виставковий сезон 2019 презентацією робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE. Дев’ять художників та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2018-у році. Результати своїх візуальних досліджень вони покажуть у Музеї сучасного мистецтва Одеси з 22 лютого по 31 березня.

Цього року фінальна виставка проекту відбудеться в Одесі, і це не випадково. Одеса є містом-побратимом Ліверпуля, де проводиться одна з найбільших та найвпливовіших виставок сучасного мистецтва Сполученого Королівства – Ліверпульська Бієнале. Саме під кураторством команди Бієнале проходили резиденції для українських учасників проекту у Ліверпулі. Проведення фінальної виставки міжнародного проекту SWAP: UK/UKRAINE в Одесі має на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації.

Назва виставки «Вразливий стан» апелює до політичного, емоційного й соціального контексту, який відображають роботи дев’ятьох митців з України та Великої Британії (Анни Кахіані, Ніколая Карабіновича, Вікторії Миронюк, Дани Венеції, Хелен Фленеган, Джайміні Патель, Мартіма Рамоша, Рікардо Матлакаса, Сюзанни Старк).

Куратори фінальної виставки — Ілля Заболотний (Британська Рада) та Ліна Романуха (фонд ІЗОЛЯЦІЯ), зазначають: «Розпочавши підготовку до фінальної виставки, ми відразу звернули увагу на те, що всі учасники резиденцій в своїх роботах у тій чи іншій мірі апелюють до стану вразливості, непевності, тривожного очікування змін. Амплітуда цих переживань охоплює як індивідуальний тілесний досвід, емоції, приховані травми, так і глобальні геополітичні виклики: мілітаризацію, відмежування, кризу усталених соціальних парадигм. На виставці буде представлено широкий спектр виражальних засобів, обраних художниками у своїх роботах: відео інсталяції, звукові композиції, графічні твори, тексти, об'єкти, фотографії. Дехто використовував для художніх рефлексій власне тіло, а комусь навіть довелось створити макет танку»

«Глобальна крос-культурна комунікація, що створюється завдяки мистецьким резиденціям, – важлива складова міжнародного діалогу. Співпраця між такими різними країнами як Великобританія і Україна стає підґрунтям для вкрай цікавих рефлексій та новацій в культурі взагалі й в сучасному візуальному мистецтві зокрема,» – прокоментував Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.

«Третій рік поспіль завдяки плідній співпраці з нашими партнерами у Великій Британії й Україні нам вдається створювати унікальний калейдоскоп активних взаємовпливів, обмінів і співпраці між культурними середовищами двох країн. На наш погляд, мистецькі дослідження, рефлексії та демонстрація художніми засобами здатності до дружнього діалогу й порозуміння між людьми надзвичайно важливі у наш час активних соціально-політичних змін», – Саймон Вільямс, Директор Британської Ради в Україні Британської Ради в Україні. 

SWAP: UK/Ukraine — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королівстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні. З моменту запуску програми у 2016 році в рамках програми було проведено 30 резиденцій (27 для художників і 3 для кураторів) у Ліверпулі, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Музичах, Ужгороді та на пів острові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

Відкриття виставки 22 лютого о 19:00
Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE — Музей сучасного мистецтва Одеси. 

Графік роботи виставки: 

Ср. — Сб.: 12:00 — 19:00
Нд.: 12:00 — 18:00
Пн-Вт — музей зачинено 
Вхід на виставку безкоштовний

В рамках виставки відбудуться освітні події паралельної програми – зустрічі з митцями, artist talks, екскурсії виставкою. Докладніше – на фейсбук сторінці події 

Більше про програму та освітню програму виставки