Чому ми це робимо?

Unlimited: Making the Right Moves – це програма, присвячена питанням мистецтва та інвалідності, яка виникла з очевидної думки про те, що обмежень для того, хто має велику мрію, немає, незалежно від обставин чи фізичних можливостей. Тепер у рамках програми проходять майстерні, освітні форуми та відбуваються живі виступи. З моменту свого заснування у 2015 році в якості програми Британської Ради, вона значно вплинула на мистецтво й театральну сцену, а також на життя людей з інвалідністю.

Досягнення програми за останні кілька років від її заснування надзвичайно обнадійливі. Вони мають потенціал впливати на здійснення справжніх реформ і відкривають необмежений простір для зростання і розвитку українського суспільства. 

У кожній країні, де реалізується програма Unlimited: Making the Right Moves, її результати однаково значні. У Вірменії артистів з інвалідністю почали залучати до роботи в театрі на посадах, які до цього для них були недоступні. В Азербайджані новаторську театральну техніку в інклюзивних творах використовують як інструмент для соціальних змін. У Грузії розпочато роботу над внутрішньою регіональною платформою з розвитку мистецтва для людей з інвалідністю. В Україні вагома підтримка першої леді допомогла переосмислити суспільну думку щодо внеску людей з інвалідністю у життя суспільства.

Щоб отримувати оновлення та свіжі новини про нашу діяльність, а також брати участь у наших заходах,  будь ласка, слідкуйте за нами в соціальних мережах. Ви також можете зв’язатися з нами та поділитися своїми ідеями та досвідом щодо того, як зробити нашу мистецьку спільноту більш відкритою та інклюзивною.

Яким є потенціал людської душі? Як його виміряти? Ярослав Грибальський, український громадський активіст з інвалідністю та радник мера Львова. У юності Ярослав навчався на диригента оркестру, але травма хребта завадила його мрії стати музикантом. Ярослав відчував, що живе в середовищі, де люди з інвалідністю виключені з мистецтва та багатьох інших аспектів суспільного життя. Він постійно запитував себе «Чому має бути саме так?»

Candoco, лондонська танцювальна компанія для артистів з інвалідністю та без, поставила собі таке саме запитання у 1991 році. І дала на нього найкращу з можливих відповідей: немає жодних причин відсторонювати людей з  інвалідністю від участі в мистецькому житті. Немає жодної вагомої причини.

In this section