Grayson Perry "The Adoration of the Cage Fighters" (detail) 2012 © the artist. Arts Council Collection, Southbank Centre, London and British Council. Gift of the artist and Victoria Miro Gallery with the support of Channel 4 Television, the Art Fund and Sfumato Foundation with additional support from Alix Partners.

Пошук для митця є нескінченним і захоплюючим. Але де йому знайти нові ідеї, а також отримати ресурси, необхідні для втілення в життя нового бачення?

Відповідь в одному слові — SWAP (ОБМІН). І сьогодні, на третьому своєму етапі, програма мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine Residency Programme продовжує збагачувати світ візуальних мистецтв як Великобританії, так і України, пропонуючи перспективним митцям те, чого вони потребують найбільше, — час, підтримку та новий матеріал.  

Британська Рада в Україні встановила продуктивні зв’язки між провідними центрами мистецтва в Україні та найбільшою подією у світі візуальних мистецтв Великобританії — Ліверпульською бієнале. За порівняно недовгу історію існування програми вже 20 художників та кураторів з Британії та України взяли участь у майже шеститижневих резиденціях в Ліверпулі, Києві, Харкові, Музичах, Ужгороді та на півострові Бирючий в Азовському морі. У 2018 році цей список поповниться ще десятьма резиденціями, які отримають масштабну підтримку. 

Вже отримані  результати приголомшують своїм різноманіттям. Це виставки та проекти, що поєднали культури та покоління, митців, які обмінюються новим досвідом, і світ, який знайшов у собі більше місця для краси і менше — для насильства. У 2017 році, за сприяння нашої лондонської команди Visual Arts, Київ побачив дивовижні роботи на виставці Грейсона Перрі — лауреата премії Тернера. 

І це лише невелика частина того, чим є програма SWAP: UK/Ukraine Residency і чим вона займається.

У цьому розділі