Ми раді повідомити, що Тетяна Кочубінська з України, Сейхан Мусаоглу з Туреччини, та Теона Буркіашвілі з Грузії спільно працюватимуть над четвертою виставкою онлайн-платформи Museum Without Walls («Музей без стін»).

Всі заявки були опрацьовані журі, до складу якого увійшли:

Гемма Холлінгтон, Директорка з виставкової діяльності (Британська Рада); Мойра Ліндсей, керівниця Колекції (Британська Рада); кураторка Ying Tan (Британська Рада); куратор мистецької програми Британської Ради в Україні Ілля Заболотний; голова мистецьких програм Британської Ради в Туреччині Езра А. Айсун та менеджерка мистецьких проектів Британської Ради в Грузії Майя Дарчія.

У рамках проекту MWW вже успішно проведено три виставки, на яких демонструвались роботи з Колекції Британської Ради (British Council Collection) і твори митців з Туреччини. Виставкову платформу було відзначено численними нагородами Golden Spider Web Awards, зокрема, «Кращий веб-сайт року», та Срібною медаллю премії International Design and Communications Awards. 

Обрані куратори матимуть можливість подорожі до Великої Британії та країн учасниць проекту, щоб спільно опрацьовувати та розробляти фінальну концепцію виставки, поглиблювати свою обізнаність у онлайн технологіях та розвивати міжнародні зв’язки у співпраці з досвідченими фахівцями сфери візуальних мистецтв з Британської Ради.

Концепція виставки In Between («Поміж»)

У сучасному глобалізованому світі, для якого характерним є постійний обмін інформацією завдяки Інтернету, руйнуються національні бар'єри та підвищується рівень мобільності людей, які стають членами строкатих, мультикультурних громад. У такому світі саме поняття «національне» зазнає змін і стикається з новими викликами. Щоб ефективно діяти в умовах такого сучасного інтернаціоналізму, а також задля подальшого розвитку знань і накопичення досвіду, спільною метою має стати пошук шляхів, які допомагатимуть здійснювати значний внесок у вирішення питань рівності, розмаїття та інклюзивності.

Виставка зосередиться на темах дислокації, переміщення, різноманітних ступенях тривожності та розмежування, культурній ідентичності та моментах, якими характеризується стан перебування in between (проміжний стан). Кураторам запропоновано осмислити ідеї: ідентичностей, що постійно змінюються, міграції, подорожей, швидкоплинності часу та змін, з метою спільно створити концепцію онлайн-виставки на основі Колекції Британської Ради та творів митців зі своїх країн.

Тетяна Кочубінська (Україна)

Тетяна Кочубінська – кураторка, дослідниця і викладачка. Вона відповідає за програмування «Дослідницької платформи» PinchukArtCentre (Київ), проводить дослідження та виступає в якості кураторки виставок. У своїй кураторській практиці Тетяна зосереджується на питаннях відповідальності, пам’яті та переосмисленні художніх явищ, що пов’язують епоху пізнього СРСР із сучасністю. У 2015-му та 2018 роках була кураторкою премії PinchukArtCentre, а в 2019 році виступила сокуратором премії Future Generation Art Prize і супутньої події 58-ої Венеціанської бієнале – FGAP@Venice.  

Сейхан Мусаоглу (Туреччина)

Мусаоглу – організаторка, саунд-художниця та акторка, а також кураторка і директорка-засновниця Space Debris – незалежного арт-простору, який робить акцент на інноваційному діалозі з колективною душею.

Мусаоглу отримала ступінь бакалавра мистецтв з відзнакою в Brandeis University, а також ступінь магістра мистецтв у Parsons, Нью-Йорк. Її твори виставлялись у численних галереях Нью-Йорка, Бостона, Стамбула, Токіо і Курітіби. У 2009 році Мусаоглу заснувала фестиваль звуку, нових медіа та перформансу (SØNiK}Fest у Нью-Йорку, організатором і куратором якого була до 2012 року. Протягом чотирьох років працювала арт-директоркою нью-йоркської галереї Broadway 1602, а згодом, у 2014 році, заснувала в Стамбулі арт-простір Space Debris, кураторкою та керуючою якого вона є досі. Мусаоглу працює в Нью-Йорку та Стамбулі.  

Теона Буркіашвілі (Грузія)

Теона Буркіашвілі – художниця з Грузії. Нині вона навчається за програмою MFA (магістр мистецтв) у Central Saint Martins College, University of the Arts London. Її основна практика зосереджується, головним чином, на дослідженні явища перевантаження візуальною інформацією і випадкових щоденних спливаючих зображень. Коло її інтересів охоплює живопис, рухомі зображення, рекламу, мистецьку освіту та філософію, які Теона вивчає з використанням мультидисциплінарних підходів і методології трансмедіа. У якості незалежної художниці та кураторки Теона брала участь у різноманітних мистецьких проектах і виставках, таких як Avatar-Yes (переможець відкритого конкурсу CASB), We are, here we are в Apiary Studios і спільній інтерактивній програмі Tate Exchange в Tate Modern. 

Зовнішні посилання