Ми раді повідомити, що Тетяна Кочубінська з України, Сейхан Мусаоглу з Туреччини, та Теона Буркіашвілі з Грузії спільно працюватимуть над четвертою виставкою онлайн-платформи Museum Without Walls («Музей без стін»).
Всі заявки були опрацьовані журі, до складу якого увійшли:
Гемма Холлінгтон, Директорка з виставкової діяльності (Британська Рада); Мойра Ліндсей, керівниця Колекції (Британська Рада); кураторка Ying Tan (Британська Рада); куратор мистецької програми Британської Ради в Україні Ілля Заболотний; голова мистецьких програм Британської Ради в Туреччині Езра А. Айсун та менеджерка мистецьких проектів Британської Ради в Грузії Майя Дарчія.
У рамках проекту MWW вже успішно проведено три виставки, на яких демонструвались роботи з Колекції Британської Ради (British Council Collection) і твори митців з Туреччини. Виставкову платформу було відзначено численними нагородами Golden Spider Web Awards, зокрема, «Кращий веб-сайт року», та Срібною медаллю премії International Design and Communications Awards.
Обрані куратори матимуть можливість подорожі до Великої Британії та країн учасниць проекту, щоб спільно опрацьовувати та розробляти фінальну концепцію виставки, поглиблювати свою обізнаність у онлайн технологіях та розвивати міжнародні зв’язки у співпраці з досвідченими фахівцями сфери візуальних мистецтв з Британської Ради.
Концепція виставки In Between («Поміж»)
У сучасному глобалізованому світі, для якого характерним є постійний обмін інформацією завдяки Інтернету, руйнуються національні бар'єри та підвищується рівень мобільності людей, які стають членами строкатих, мультикультурних громад. У такому світі саме поняття «національне» зазнає змін і стикається з новими викликами. Щоб ефективно діяти в умовах такого сучасного інтернаціоналізму, а також задля подальшого розвитку знань і накопичення досвіду, спільною метою має стати пошук шляхів, які допомагатимуть здійснювати значний внесок у вирішення питань рівності, розмаїття та інклюзивності.
Виставка зосередиться на темах дислокації, переміщення, різноманітних ступенях тривожності та розмежування, культурній ідентичності та моментах, якими характеризується стан перебування in between (проміжний стан). Кураторам запропоновано осмислити ідеї: ідентичностей, що постійно змінюються, міграції, подорожей, швидкоплинності часу та змін, з метою спільно створити концепцію онлайн-виставки на основі Колекції Британської Ради та творів митців зі своїх країн.