Курс професійної підготовки вчителів англійської мови «Викладання англійської у новому контексті: базова середня освіта, 7-9 класи» розроблений на підтримку реформи «Нова українська школа» та успішно пройшов пілотування у березні 2023 року на онлайн платформі Online Teacher Community.

З липня по вересень 2023 дві когорти вчителів із 1622 учасників успішно завершили своє навчання на курсі. Наразі ми очікуємо на третю когорту із 1336 вчителів англійської мови, для яких навчання проходитиме з 2 жовтня по 5 листопада 2023.

Курс триває тридцять годин (п'ять тижнів) та передбачає змішаний режим навчання, що поєднує різні елементи синхронної та асинхронної онлайн-взаємодії. Основний фокус курсу – це розвиток навичок дистанційного викладання, поглиблення розуміння цифрової грамотності та нових технологій. Включає такі теми, як:

  • цифрова грамотність;
  • організація інтерактивного навчання онлайн;
  • збереження найкращих практик і досягнень у використанні цифрових технологій у навчанні офлайн або змішаному навчанні;
  • підтримка розвитку автономії учнів.

Курс складається з чотирьох однотижневих модулів та фінальної пленарної сесії для презентації групових проєктів.  

Окрім цього, учасники матимуть доступ до:

  • збірки відеоуроків;
  • бібліотеки ресурсів із посиланнями на відповідні статті, відео та навчальні матеріали;
  • бібліотеки цифрових інструментів з анотованими посиланнями на безкоштовні цифрові інструменти, а також відеоінструкції, які показують, як їх використовувати;
  • три додаткові модулі самостійного доступу, які є необов’язковими, і учасники можуть вибрати будь-який, який їх цікавить.

Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат.

В разі питань, пов’язаних з курсом, контактуйте з командою проєкту: ep_team@britishcouncil.org

Модуль 1. Використання навчальних технологій

У першому модулі вчителі сформують необхідні навички, які допоможуть краще орієнтуватися у цифровому світі, а також сприятимуть розвитку автономного навчання учнів.

Модуль 2. Планування уроку і адаптація матеріалів.

У другому модулі учителі зможуть консолідувати знання з попереднього курсу щодо планування уроків і зрозуміти вплив дистанційного навчання на структурування уроку. Це також дозволить спланувати, як використовувати онлайн інструменти для розвитку цифрової грамотності.

Модуль 3. Управління онлайн навчанням

Третій модуль допомагає висвітлити проблеми, пов’язані з керуванням як віддаленими, так і традиційними класами, а також пропонує деякі шляхи, завдяки яким традиційні класи в майбутньому стануть більш інтегрованими з елементами технологій, а навчання в класі стане більш гібридним за своєю природою.

Модуль 4. Оцінювання та мотивація учнів

Четвертий модуль консолідує та спирається на питання, пов’язані з основами оцінювання з попереднього курсу. Вчителі зрозуміють вплив цифрових технологій на оцінювання та інтегрують нові цифрові інструменти, такі як електронні портфоліо, у процес оцінювання учнів.