Крайній термін подачі заявок: 4 жовтня 2019
Британська Рада, Ліверпульський інститут перформативних мистецтв (ЛІПМ) та студія звукозапису Istok запрошують професійних музикантів подавати заявки на участь у триденному майстеркласі з написання пісень. Майстерклас відбудеться у межах програми Британської Ради Selector PRO, яка покликана посилювати зв’язки між представниками музичних секторів України та Великої Британії, створювати освітні можливості для локальних фахівців, а також підтримувати нові таланти.
SELECTOR PRO: МАЙСТЕРКЛАС ІЗ НАПИСАННЯ ПІСЕНЬ (28 –30 ЖОВТНЯ 2019)
Майстерклас від Selector Pro відбуватиметься у київській студії звукозапису Istok та є відкритим для професійних музикантів, які мають попередній досвід складання пісень. Його вестиме Відар Норгайм, норвезький мультиінструменталіст, автор пісень та продюсер, який нині живе та працює в Ліверпулі. Відар читає лекції з написання пісень та викладає перкусію в ЛІПМ, а також активно працює в музичній індустрії. Програму майстеркласу розроблено на основі навчальної програми ЛІПМ із написання пісень, за якою багато років вчилося чимало нині успішних авторів пісень та фахівців музичної сфери. Програму розробив Мартін Ішервуд, кандидат наук, декан музичного факультету ЛІПМ та автор пісень, які входили у британські чарти.
Цей інтенсивний курс триватиме з 28 по 30 жовтня 2019 року; в його рамках відбуватимуться презентації, аналіз прикладів (case studies), практичні майстеркласи та сесії зворотнього зв’язку. Розглядатимуться основні елементи та ключові поняття написання пісень, а також техніки, які подекуди випадають з уваги, хоча використовуються найуспішнішими авторами пісень у світі. Ці принципи діють щодо канонів написання як естрадних пісень,так і пісень, що співаються а-капелла чи з простим акомпанементом, і пісень, які повністю можна оформити в будь-якому жанрі. Більш конкретні теми: глибоке розуміння різних пісенних форм та структур, те, яким чином різні елементи пісень працюють самі по собі та окремо; написання приспіву, написання бриджу, складання ефектних мелодій, передача певних емоцій у текстах, редагування та переписування, а також співавторство. Розбір прикладів та аналіз будуть зосереджуватися на зразках, відібраних з числа найвідоміших пісень усіх часів.
У завершальний день учасники курсу матимуть змогу взяти участь у менторських навчальних сесіях у форматі «один на один» з британським викладачем і таким чином заглибитися в конкретні сфери, які їх цікавлять, та обговорити свої особисті проекти.
ВІДБІР УЧАСНИКІВ
Заявки подаються до 4 жовтня 2019 року. Щоб подати заявку, будь ласка, заповніть анкету тут.
Заявники, які пройдуть відбір, будуть поінформовані про це електронною поштою 18 жовтня 2019 року.
Критерії для відбору кандидатів є наступними:
- попередній досвід написання пісень;
- розуміння основ музичної теорії: акорди, ритми і так далі; уміння записати нотами прості мелодії, які спадають на думку, буде перевагою, але не є вимогою;
- високий рівень володіння англійською (upper-intermediate/advanced); під час майстеркласу переклад не забезпечуватиметься;
- сильна мотивація та зацікавленість в активній участі;
- прагнення сприяти розвитку музичної індустрії в Україні.
Реєстраційний внесок — 500 грн.
ВІДАР НОРГАЙМ
Відар Норгайм – мультиінструменталіст, автор пісень та продюсер із Норвегії; зараз живе та працює в Ліверпулі. Навчався за бакалаврською програмою з музики у Ліверпульському інституті перформативних мистецтв (ЛІПМ), де тепер викладає мистецтво написання пісень та перкусію як запрошений лектор. Відар гастролював по всьому світу в складі ліверпульського альт-поп гурту Wave Machines; серед виступів гурту – фестиваль у Гластонбері, SXSW та BBC Electric Proms.
Чимало пісень, написаних Відаром, були випущені; його музика звучала у багатьох телесеріалах та рекламних роликах, серед яких Entourage та Top Gear на каналі HBO.У 2011 році він був визнаний найбільш перспективним молодим автором пісень у Норвегії, завдяки чому здобув місце на Song:Expo у Трондгеймі серед провідних авторів пісень та продюсерів світу. У 2016 вийшов його сольний дебют EP Blind Carbon Copy; його випустили різні лейбли в Японії, Норвегії та Великій Британії. Він також чимало працював з Ліззі Наннері (Lizzie Nunnery), випустив з нею один альбом і один розширений сингл, а також робив музичне оформлення театральних вистав.
Як композитор та автор музичного оформлення працював на таких постановках як Нарвік / Narvik (відзнака «найкраща нова п’єса» британської театральної премії UK Theatre Awards 2017), Сума / The Sum (Liverpool Everyman, травень 2017) та Horny Handed Tons of Soil (липень 2017). Відар зараз пише свій перший саундрек до повнометражного фільму «Світ опісля» / A World After.
ЛІВЕРПУЛЬСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПЕРФОРМАТИВНИХ МИСТЕЦТВ
Ліверпульський інститут перформативних мистецтв – спеціалізований навчальний заклад університетського рівня для митців перформативних професій та фахівців, які забезпечують функціонування перформативних мистецтв. Співзасновники – колишній учасник гурту «Бітлз» сер пол МакКартні та виконавчий директор та ректор Марк Фезерстоун-Вітті. ЛІПМ працює в приміщеннях старого Ліверпульського інституту та Ліверпульського коледжу мистецтв, серед випускників яких – троє з «Бітлз»: Пол МакКартні, Джодж Гаррісон та Джон Леннон.
ЛІПМ має стійку репутацію в усьому світі; 25% студентів приїздять з 40 країн за межами Великої Британії. ЛІПМ пропонує навчальні курси з таких дисциплін: музика, написання та виконання пісень, написання пісень та продюсування, техніка звуку, а також менеджмент: музика, розважальні мистецтва, театри та івенти, акторська майстерність, танець, прикладний театр та суспільна драма, костюми, креативні технології та перформанс, дизайн та технологія театру та перформансу.
Програма SELECTOR PRO
Програма Selector PRO поєднує людей музики усього світу та фахівців музики з Великої Британії, які проводять тренінги, діляться своїм досвідом та спілкуються на різні теми місцевого та світового значення, що впливають на сучасну музичну індустрію. Учасники програми – музиканти, менеджери, продюсери та журналісти, які знаходяться на різних етапах свого кар’єрного розвитку, але всі зацікавлені в тому, аби розширювати свої знання та професійні контакти. З роками програма адаптувалася таким чином, щоб відповідати певним потребам у різних країнах, від Індії до Вірменії.
Selector Pro виріс із міжнародної радіопрограми Британської Ради - The Selector, що охоплює аудиторію 4 млн. людей у 30 країнах світу. Британська Рада в Україні випускає локальну версію шоу у співраці з Радіо Аристократи, на якому The Selector виходить щовівторка о 13:00 з повтором у суботу о 14:00. Ведуча українського The Selector — Валерія Чачибая.
У 2015 році на підтримку радіошоу була започаткована серія концертів Selector Live, у рамках якої в Україні вперше виступили Young Fathers, Everything Everything, Ghostpoet, Benjamin Clementine, Slaves та інші.
Інформаційні партнери проекту - онлайн-видання про музику Comma, Радіо Аристократи.