Музиківська мережа дитмайданчиків

У селі Музиківка, що на Херсонщині, активні мешканці у взаємодії з благодійним фондом "Об'єднання" створили нові дитячі майданчики.

ІСТОРІЯ ПРОЕКТУ

Рух зі створення дитячих просторів набирає обертів на Херсонщині. А почалося все з успішної реалізації проекту "Децентралізація дитячих майданчиків" у селі Музиківка на Херсонщині, підтриманого програмою Британської Ради "Активні громадяни".

"Ідеєю створення мережі дитячих майданчиків я горіла вже давно — ще до моменту народження старшої дочки. Але не було розуміння, як саме можна це зробити. Боялася, що колективна безвідповідальність переможе. І навіть створені майданчики не протримаються й одного сезону", — згадує Людмила Погрібна, одна з ініціаторок проекту.

Команда проекту провела інформаційну кампанію, аби переконати місцевих мешканців, що дитячі майданчики — це важливо, потрібно та реально. Разом придумали, як має виглядати майданчик, знайшли найкращого майстра. Виготовили безпечні та витривалі багатофункціональні комплекси, а встановили їх самі батьки. 

"Ми провели безліч суботників на майданчиках — вирівнювали територію, рубали бур'яни, закопували колеса, встановлювалу огорожу. Придумали ігрові машинки, фарбували інвентар. Організували святкові відкриття та показали — як чудово проводити час разом тут, на нашому майданчику". 

Завдяки проекту сьогодні на території Музиківської громади  вже утворилась мережа дитячих майданчиків. Батьки та діти отримали платформи для спільного відпочинку та спілкування. 

А що важливо — рух зі створенню дитячих просторів продовжується. Показником є кількість проектів на Бюджет Участі Музиківської ОТГ, пов'язаних із цим напрямком. За два роки подано 5 проектів різного авторства.

Приклад Музиківки надихнув інші села громади — подібні майданчики почали створюватися у Східному, Висунцях, Загорянівці та Шкуринівці.

 СЕКРЕТИ УСПІХУ ПРОЕКТУ

1. Говоріть з кожним. Невідомо де саме знайдеш однодумця: в маршрутці, на своїй кухні чи у Фейсбуці. 

2. Долучайте дітей до створення простору для них! Щоб майданчик став своїм.

3.  Думайте наперед. Сьогодні у вас одні заходи та інвентар, а завтра вже потрібен простір для біговелів та футболу.