Ми разом з Ґете-Інститут Україна та CANactions запустили програму для ідентифікації, підтримки та втілення інноваційних проектів міського розвитку, покликаних вдихнути нове життя в середні постіндустріальні міста по всій Україні. Особливу увагу було приділено підтримці громад, які організовано працюють над вирішенням міських проблем і прагнуть залучити британський та німецький досвід в цій сфері.

Про Urban Action 

Ми надаємо підтримку найбільш інноваційним архітектурним/урбаністичним проектам з культурною складовою, націленим на вирішення викликів, що стоять перед постіндустріальними містами України (з населенням у  50,000 - 600,000), кожен з яких отримає до 15,000 євро на втілення. Агенції міського розвитку з Німеччини та Великобританії будуть консультувати команди проектів-переможців, які також зможуть відвідати дані країни в рамках спеціальної навчальної подорожі по локаціях, що вже були успішно ревіталізовані.

Перможці проекту:

Група міжнародних експертів обрала двох переможців: проект MetaLab з Івано-Франківська та MovEast з Костянтинівки (Донецька область), які реалізовуватимуть свої проекти протягом лютого-листопада 2017 року.

MetaLab є частиною амбітних дій, спрямованих оживити великий завод «Промприлад» в центрі Івано-Франківська. Проект має на меті створити експериментальну дослідницьку лабораторію, в якій вирішуватимуться питання дотичні до мистецтва, урбаністики та соціального діалогу. MetaLab розглядається як пілотний проект на території заводу «Промприлад».

У Костянтинівці в рамках проекту MovEast планують створити культурний публічний простір під відкритим небом. Його хочуть використовувати для показів фільмів, проведення музичних подій та в якості платформи для перформенсів та соціальних подій. Команда проекту пропонує оживити простір перед існуючою будівлею кінотеатру у центрі міста. 

Докладніше про проекти-переможці дізнавайтеся тут.

Зовнішні посилання